• منو
  • منو

بهترین باغ وحش های دنیا

بلیط هواپیما

یکی از بهترین تجربه ها در زندگی هر فرد، تماشای حیوانات و آشنا شدن با دنیای عجیب اونهاست. مهم نیست در سواحل آفریقا باشید یا جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی، چون هر منطقه ای زیستگاه طبیعی جانوران مخصوصی به شما میاد و باغ وحش محل تلاقی و آشنایی با دنیای شگفت انگیز انسان ها و حیواناته، جایی که همه حیوانات وحشی و دست نیافتنی منطقه جمع آوری شدند و فرصت مناسبی برا کشف کردن و گشت و گذار در بین وحشی ترین و زیباترین حیوانات رو فراهم کردند. در این مقاله گِردگَرد بهتون کمک می کنه تا با ۱۰ تا بهترین باغ وحش های دنیا بیشتر آشنا بشید و در مورد اون ها بیشتر بدونید.

۱- باغ وحش سان دیگو در آمریکا

سان دیگو

همانطور که اسم این باغ وحش در اول لیست قرار گرفته باید بدونید که باغ وحش سان دیگو به عنوان بهترین باغ وحش دنیا شناخته میشه که در سال ۱۹۱۶ تاسیس شد و در حال حاضر توسط انجمن زیست شناسی سن دیگو اداره می شه.

در این باغ وحش بیشتر از ۴،۰۰۰ حیوان با بیش از ۸۰۰ گونه مختلف نگهداری میشن. وسعت باغ وحش حدود ۱۰۰ هکتاره و در پارک Balboa  قرار گرفته. حدود ۶۵۰۰ گونه از نادر ترین و کمیاب ترین گونه های گیاهان اطراف اون رو پوشش میده. در این باغ وحش انواع گونه های نادر از حیواناتی مثل ببر ها، گوریل ها، رزافه ها، شامپانزه ها، لاک پشت ها و حیوانات و پرندگان دیگه نگهداری میشه و زیستگاه هایی مشابه با محل زندگی جاندارانی در نظر گرفته شده و جنگل های بارانی گرمسیری، حیوانات و پرندگان عجیب و غریب، زیستگاه قطب شمال و زیستگاه رودخانه آسیایی با ببرهای عجیب و غریب آن تنها بخشی از جذابیت های این باغ وحش به حساب میاد که اون رو به یکی از بهترین باغ وحش های دنیا تبدیل میکنه.

۲- باغ وحش سنگاپور در سنگاپور

سنگاپور

باغ وحش سنگاپور به عنوان دومین باغ وحش بی نظیر دنیا شناخته میشه. جایی که محیط اون به ۱۱ زیستگاه مختلف محیطی تقسیم میشه و گونه های متفاوتی از جانداران در اون قرار گرفتند. در این باغ وحش می تونید نمای فوق العاده ای از جنگل ها، مکان های شبیه سازی شده قطب برای خرس های قطبی و باغ خرنده ها و لاک پشت های غول پیکر و انواع مار ها سمی رو ببینید. این باغ وحش برای بازدید های خانوداگی بهترین گزینه به حساب میاد و برنامههای ویژه و مخصوصی هم برای بچه ها داره که تجربیات جالبی رو در اختیار اون ها قرار میده.

۳ باغ وحش چستر (Chester Zoo) در انگلستان

باغ وحش چستر

باغ وحش چستر  که توسط جورج مودرشید و خانواده اش تاسیس شده در آپتون بای چستر قرا داره و در سال ۱۹۳۱ بازگشایی شد. در حال حاضر انجمن باغ وحش های علمی شمال انگلستان، سازمانی که از طریق کمک های خیریه ینیانگذاری شده، این باغ وحش را اداره می کند. در سال ۲۰۱۴ بیشتر از ۱٫۴ میلیون نفر از این باغ وحش دیدن کردند و طبق آمار این باغ وحش به عنوان محبوب ترین باغ وحش در کل انگلستان شناخته میشه. بیشتر از ۲۰۰۰۰ حیوان و ۵۰۰ گونه مختلف از حیوانات در اون نگهداری میشن. جالبه بدونید که این باغ وحش تنها جاییه که تونسته نژاد کمیاب ترین گونه فیل آسیای رو تکثیر کنه.

۴- باغ وحش Tiergarten Schönbrunn در وین اتریش

اتریش

این باغ وحش داستان طولانی داره. در ۳۱ جولای ۱۷۵۲ روزیه که این باغ وحش تاسیس شد. در ابتدا فقط برای خانواده سلطنتی در نظر گرفته شد و بعد از اون درهای اون برای عموم مردم هم بازگشایی شد. این باغ وحش در حال حاضر یکی از مدرن ترین باغ وحش های اروپا به حساب میاد که در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به عنوان بهترین باغ وحش منطقه هم لقب گرفته. بیشتر از ۵۰۰ گونه از حیوانات در اون زندگی می کنند و ببر های سیبری، اسب آبی، پاندا و کرگدن در لیست پر بازدید ترین و محبوب ترین حیوانات این باغ وحش قرار دارند.

۵- باغ وحش Taronga  در سیدنی استرالیا

Taronga

باغ وحشی در سیدنی استرالیا که به عنوان یکی از بهترین باغ وحش های دنیا شناخته میشه و به همین دلیل جایزه هم دریافت کرده. در این باغ وحش که از Taronga Quay تنها ۱۲ دقیقه با ماشین فاصله داره، بیشتر از ۴۰۰۰ حیوان نگهداری میشه و حیواناتی از حیات وحش بومی استرالیا مثل کانگورو و کوآلا و نژاد های مخصوصی از شامپانزه ها نگهداری میشه.

این باغ وحش در تمام طول سال بازه و امکان بازدید از اون وجود داره.

۶- باغ وحش ملی پرتوریا(Pretoria) در آفریقای جنوبی

باغ وحش در آفریقا

باغ وحشی ۸۵ هکتاری در  پرتوریا که بیشتر از ۹۰۸۷ نوع از حیوانات با ۷۰۵ گونه مختلف در اون نگهداری میشن. یکی از جذاب ترین قسمت های این باغ وحش حفره آب بزرگ در اونه که به جذابیت های باغ وحش پرتوریا اضافه کرده.

۷- باغ وحش برونکس (Bronx) در نیویورک آمریکا

باغ وحش در نیویورک

یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین باغ وحش های آمریکا با وسعتی حدود ۲۶۵ هکتار که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد. در این باغ وحش بیشتر از ۶۰۰۰ حیوان مختلف در زیستگاهی شبیه به محل زندگی خودشون نگهداری میشن.هر ساله میلیون ها توریست از این باغ وحش دیدن می کنند و معمولا روز های چهارشنبه و آخر هفته ها به شدت شلوغ میشه چون تخفیف های خوبی هم در این روز ها برای خرید بلیط وجود داره. یکی از محبوب ترین قسمت های باغ وحش جنگل گوریل های کونگو که میشه به اونها غذا بدید و حرکات جالبشون رو ببینید.

۸- باغ وحش برلین در برلین آلمان

باغ وحش برلین

باغ وحش و آکواریومی بی نظیر در برلین که به عنوان قدیمی ترین باغ وحش آلمان هم شناخته میشه و برای اولین بار در سال ۱۸۴۴ بازگشایی شد. در جنگ جهانی دوم باغ وحش تا حد زیادی خراب شد و اکثر حیوانات کشته شدند و تنها ۹۱ حیوان زنده موندند. در سال ۱۹۵۲ بار دیگه این باغ وحش از نو ساخته و باز شد. در این باغ وحش بیشتر از ۱۶۰۰۰ حیوان مختلف از ۱۵۰۰ گونه متفاوت و خاص حیوانات نگهداری میشن. در قسمت آکواریوم هم می تونید بهترین و خاص ترین انواع موجوات آبزی و ماهی ها و کوسه هارو مشاهده کنید.

۹- باغ وحش ملی Smithsonian در واشنگتن آمریکا

موزه واشنگتن

در مساحتی حدود ۱۶۳ هکتار در پارک Rock Creek واشنگتن که هر ساله بیشتر از ۲ میلیون نفر از اون دیدن می کنند. در این باغ وحش حدود ۲۰۰۰ حیوان مختلف از ۴۰۰ گونه متفاوت نگهداری میشن. خرس پاندا، فیل های آسیایی و ببر های سوماترا و شیر های آفریقایی تنها بخشی از حیوانات جذاب این باغ وحش به حساب میان.

۱۰- باغ وحش پکن در چین

باغ وحش پکن

یکی از قدیمی ترین  باغ وحش های چین در پکنه که در سال ۱۹۰۶ تاسیس شد و وسعت اون حدود ۸۹ هکتاره و ۵٫۶ هکتار از اون یک دریاچه فوق العادست که در این باغ وحش وجود داره. بیشتر از ۴۵۰ حیوان و ۵۰۰ آبزی مختلف در اون زندگی میکنند. این باغ وحش یکی از محبوب ترین جاذبه های چین به حساب میاد و سالانه بیشتر از ۶ میلیون نفر از ان دیدن می کنند و محبوب ترین قسمت های اون جاییه که حیواناتی مثل پاندا، سمندر چینی، تمساح و ببر جنوب چین نگهداری میشن.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *