• منو
  • منو
ویزا

ویزای گرجستان

بلیط هواپیما

برای رفتن به مسافرت های خارجی و تجربه جدیدی از کشور های مختلف قبل از هر کاری باید ویزای اون کشور رو تهیه کنید، گرفتن ویزای خیلی از کشور های روال و قوانین پیچیده ای داره ولی در مورد گرجستان باید بدونید که این کشور قوانین جدیدی رو در ژانویه ۲۰۱۹ تصویب کرد و طبق این قوانین لیست کشور هایی که برای ورود به کشور گرجستان نیاز به ویزا ندارند مشخص شد و ۱۱۴ کشور در لیست کشور های بدون ویزا برای ورود به این کشور قرار گرفتند. طبق این قوانین که ایران هم در این دسته بندی قرار می گیره، دولت گرجستان به ایرانی ها اجازه میده تا به مدت ۴۵ روز در کشور بمونند و تنها با داشتن پاسپورت در بدو ورود به کشور برای اون ها ویزا صادر می کنه. جالبه بدونید که گرجستان در سال ۲۰۱۹ به عنوان پنجاه و یکمین کشور که شرایط راحتی برای سفر داره در تموم دنیا، مشخص شد. اما شاید هدف شما از گرفتن ویزای این کشور موضوعاتی مثل تحصیل و یا کار در گرجستان باشه که برای این موضوع ها و موندن بیشتر از ۴۵ روز در این کشور باید اقدامات دیگه ای انجام بدید که در ادامه این مقاله با GerdGard.com می تونید اطلاعات مفیدی در مورد انواع ویزای گرجستان کسب کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای گرجستان

ویزای گرجستان

از اونجایی که برای رفتن به گرجستان با هدف گردشگری نیاز به گرفتن ویزا ندارید، تنها چیزی که به اون احتیاج دارید داشتن یک پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار تا تاریخ انقضای اونه.

انواع ویزای گرجستان

برای ورود به کشور گرجستان باید طبق هدفی که از این سفر دارید، ویزا تهیه کنید. گرجستان به خیلی از کشور ها از جمله ایران اجازه میده تا بدون ویزا وارد خاک کشور بشن ولی اگه میخواید برای تحصیل یا کار به گرجستان برید بهتره در ادامه با گِردگَرد همراه باشید.

ویزای مسافرتی

ویزای توریستی گرجستان

همه ایرانی های می تونند به مدت ۴۵ روز بدون ویزا به این کشور سفر کنند.

ویزای کاری

اگه می خواید برای کار وارد گرجستان بشید، لازمه که برای دریافت ویزای کاری ای کشور درخواست بدید. از سال ۲۰۱۴ قوانین جدید برای ویزای کاری گرجستان صادر شد که فرد با توجه به اون نیاز به ویزای بلند مدت داره چون کسی که ویزای کوتاه مدت و توریستی دریافت می کنه نمی تونه کار کنه و حتی در طول مدت یک ساله این نوع ویزا ها فرد اجازه کار نداره. برای دریافت ویزای کاری فرد باید فرم درخواست ویزای کاری رو تکمیل کنه و به همراه یک قطعه عکس و رسید پرداخت مالیاتی و گاهی وقت ها مدارکی جهت تایید هویت و تمکن مالی رو برای ویزای کاری ارائه بده. هزینه صدور ویزای ۳۶۰ روزه گرجستان تقریبا ۱۰۰ لاری در نظر گرفته میشه و فرو درخواست باید به زبان گرجی با انگلیسی تحویل داده بشه که نتایح بررسی این مدارک بعد از ۷ روز به متقاضی اعلام میشه.

به علاوه سرمایه دارانی که میخوان برای سرمایه گذاری وارد گرجستان بشن و شرکت راه اندازی کنند باید در حساب بانکی خودشون حداقل ۱۷۰۰ دلار سرمایه داشته باشند تا بتونند یک مدرک ۶ ماهه تا یک ساله دریافت کنند و بعد از اون تا ۵ سال می تونند ویزاشون رو تمدید کنند. افرادی که برای سرمایه گذاری مجوز دریافت می کنند به طور کلی تا ۶ سال اجازه  اقامت در گرجستان رو پیدا می کنند و این موضوع در صورتی اتقاث میفته که فرد فعالیت تجاری خودش رو در طول این مدت حفظ کنه.

ویزای تحصیلی

تحصیل در گرجستان

قبل از هر چیزی باید بدونید که گرجستان یکی از مقاصد تحصیلی ارزون قیمت دنیا به حساب میاد و هزینه تحصیل در اون نسبت به خیلی از کشور های اروپایی واقعا پایینه و چند دانشگاه اون در رده دانشگاه های خوب دنیا قرار می گیرند، ولی قبل از اینکه تصمیمتون رو در مورد تحصیل در این کشور بگیرید باید بدونید که می خواید کدوم دانشگاه رو انتخاب کنید و اینکه فصد باز گشت به ایران رو دارید یا خیر. چون خیلی از دانشگاه ها و رشته های موجود در دانشگاه های گرجستان مورد قبول وزارت علوم کشور ما نیستند و برای افرادی که قصد بازگشت به ایران رو دارند، گزینه مناسبی به حساب نمیان و مدرک اون ها در ایران ارزش و اعتباری نداره. در مورد گرفتن ویزای تحصیلی هم مثل خیلی از کشور های دیگه باید با پذیرش در دانشگاهی که میخواید در اون درس بخونید امکانپذیر میشه. مهم ترین مدارکی که برای گرفتن تحصیل در دانشگاه های بین المللی گرجستان نیاز دارید، پاسپورت، مدارک دیپلم و مدارک بالاتری که تا به حال اخذ کردید و مدارک زبان انگلیسی مثل آیلتس… اگه هم میخواید تا اطلاعات مفیدی در مورد بهترین دانشگاه ها و هزینه های تحصیل در گرجستان بدونید بهتره در وب سایت گِردگَرد، مقاله تحصیل در گرجستان رو مطالعه کنید. هزینه ثبت نام برای دریافت نامه از دانشگاه حدود ۵۰۰ دلار میشه و سپس مشخصات مورد ارزیابی قرار می گیره و در صورت واجد شرایط بودن نامه برای دریافت ویزای تحصیلی شما صادر میشه. نامه صادر شده با ترجمه استاد و مدارک شما برای تایید به مرکز آموزشی گرجستان فرستاده میشه که تایید اون یک پروسه ۲۰ تا ۲۵ روزه است و بعد از پذیرش با ارائه مدارک زیر برای شما ویزای تحصیلی صادر و میتونید به سمت گرجستان حرکت کنید…

  • گذرنامه اصلی
  • عکس ها
  • نامه تایید دانشگاه
  • پرداخت هزینه تحصیل
  • بیمه سفر به مدت یک سال
  • بیانیه بانک که صورت حساب بانکی متقاضی رو طی شش ماه گذشته چک میکنه
  • بلیط هواپیما
  • اقامت در زمان تحصیل

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت د رگرجستان برای عبور از مرز و رفتن به مفصد بعدی شما صادر میشه، در مورد ایران که نیزای به ویزا نداره این موضوع خیلی راحته ولی در مورد کشور هایی که در لیست کشور های بدون ویزای گرجستان قرار ندارند، این ویزا نهایت تا ۱۰ روز صادر میشه. به علاوه ممکنه طبق صلاحدیدی که در مرز انجام میشه ویزای ترانزیت فقط برای ۱ تا دو روز داده بشه.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *