• منو
  • منو
نقشه آلمان

نقشه و جغرافیای آلمان

Avatar
بلیط هواپیما

آلمان کشور توریستی و جذاب امروزی، تاریخچه و داستان طولانی در قلب خود دارد. مثل اکثر کشور های اروپایی برای روز های زیادی این کشور تحت سلطه امپراطوری روم بود. بیشتر از ۲ هزار سال پیش مناطق شمالی و غربی اروپا به وسیله طیف گسترده ای از قبایل مختلف اشغال شد و بار ها قسمت هایی از این کشور به طور کامل خراب شد و از تو ساخته شد و امروزه آلمان با پشت سر گذاشتن همه این فراز و نشیب ها به عنوان کشوری موفق و مدرن در اروپا شناخته می شود که آنقدر جذابیت دارد که به عنوان انتخاب اول خیلی از افراد برای سفر و مهاجرت و یا تحصیل محسوب می شود. این کشور به عنوان هفتمین کشور بزرگ اروپایی شناخته می شود و توپوگرافی و شرایط جغرافیایی آن از شمال تا جنوب کاملا متفاوت است.

در قسمت شمال شرقی به سمت جنوب برلین زمین این کشور شنی با چند دریاچه کوچک است که به دلیل آب شدن یخچال های طبیعی به جا مانده از عصر بخبندان به وجود آمده اند. در قسمت های مرکزی آلمان زمین هایی مرتفع تر با جنگل ها و کوه های آتشفشانی وجود دارد که خیلی از این کوه ها به وسیله جنگل ها اجاه شده اند. در قسمت های جنوبی تپه ها و کوه های بلندی مثل ایفل و Huynsruck  قرار گرفتند که در مقابل منظره رود راین جلوه فوق العاده ای دارد. امتداد این کوه ها به کوه Ore در جمهوری چک می رسد. راین طولانی ترین رود آلمان است که از کوه های آلپ در سوئیس سرچشمه گرفته و با طولی حدود  ۸۲۲۰ مایل امتداد یافته است. این رود قسمت غربی آلمان قرار دارد و برای انتقال جنس از جنوب به سمت شمال کشور مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از رود های معروف آلمان دانوب است که از جنگل سیاه بالا آمده و در مسیر مرکز اروپا به سمت دریای سیاه جریان دارد. در ادامه با گِردگَرد همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد موقعیت جغرافیایی و تاریخچه و مهم تریین شهر های آلمان به دست آورید.

موقعیت جغرافیایی آلمان

نقشه آلمان

آلمان کشوری در اروپای مرکزی و نزدیک به دریای بالتیک و دریای شمال که بین هلند و لهستان قرار گرفته و در جنوب با کشور دانمارک هم مرز است. این کشور حدود ۳۵۶۹۵۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و به عنوان ششمین کشور بزرگ اروپایی شناخته می شود. مرز های شمالی آلمان با دانمارک که تا کوه های آلپ در جنوب کشیده شده و ۸۵۳  طول دارد و در پهنا نیز حدود ۶۵۰ کیلومتر است که از مرز بلژیک در غرب به سمت لهستان در شرق امتداد یافته است.

اطلاعات مفیدی درباره آلمان

کشور آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده و امروزه به عنوان یکی از بزرگ ترین قدرت های اقتصادی اروپا شناخته می شود که حدود ۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت آن برلین است و بزرگ ترین شهر های آن برلین، مونیخ، هامبورگ، برمن، هانوور، فرانکفورت،نورمبورگ، Stuttgart  و دوسلدورف هستند. جالب است که بدانید آلمان شهر ها و روستاهای کوچک زیادی دارد که در خیلی از آن ها فرهنگ و معماری سنتی ساختمان ها هنوز حفظ شده و قدمت خیلی از آن ها به صد ها سال پیش بر میگردد. این کشور نقش مهمی در اقتصاد اروپا دارد و به خاطر تولید اتوموبیل های لوکسی مثل مرسدس، پورشه، BMW و Volkswagon شهرت زیادی در سراسر دنیا دارد. به علاوه تولین صنایع الکترونیکی  و شیمیایی نیز از دیگر منابع مهم اقتصادی این کشور محسوب می شود.

این کشور در زمان آدولف هیلتر جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشته و در پایان جنگ آلمان به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شد.

باید بدانید که تقریبا ۸۰ درصد ار مردم آلمان در شهر های مختلف آن زندگی می کنند و بیشترین جمعیت آن در قسمت های غربی و مرکزی و در امتداد رودخانه راین قرار گرفتند. این کشور آب و هوای معتدلی دارد و در غرب و شرق شرایط متفاوتی دارد.

برلین

نقشه آلمان

برلین پایتخت سرزنده و پر تکاپوی آلمان که درست در بخش شرقی آلمان قرار گرفته و از سال ۱۹۹۰ به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شده است. برلین جمعیتی در حدود ۳٫۵ میلیون نفر دارد و از توریستی ترین مقاصد آلمان و همچنین اروپا محسوب می شود. این شهر اهمیت زیادی برای کشور های اروپای شرقی مثل لهستان دارد که در ۱۱۲ مایلی جنوب دریای بالتیک و ۱۱۸ مایلی شمال جمهوری چک قرار گرفته و بلند ترین نقطه آن نزدیک به مرکز برلین و در Kreuzberg قرار گرفته است.

فرانکفورت

نقشه آلمان

فرانکفورت یکی از مهم ترین شهر های آلمان که در سرزمین Hesse قرار گرفته و توس رودخانه به دو قسمت تقسیم شده است و مرکز آن در بخش شمالی شهر واقع شده است. این شهر در بخش شمالی اروپا بین آمستردام، پاریس، بندن و میلان قرار گرفته و مرکز تجاری آن در Zeilgalerie واقع شده که اغلب بازار ها و نمایشگاه های شهر هم در همین قسمت است. در فرانکفورت تقریبا ۶۵۵۰۰۰ نفر زندگی می کنند و این شهر به ۶ بخش تقسیم شده است که هر کدام جذابیت ویژه ای دارد. فرانکفورت در جنوب غربی آلمان واقع شده و بیشترین جمعیت آن در نزدیکی رودخانه راین زندگی می کنند که تقریبا حدود ۵ میلیون نفر هستند و جالب است که بدانید حدود یک سوم جمعیت این کشور را خارجی ها و مهاجران تشکیل می دهند.

مونیخ

نقشه آلمان

مونیخ شهری با دیوار های بلند و پر از خوراکی های خوشمزه و آسمان خراش های دیدنی که میزان جرم و جنایت در آن فوق العاده پایین است. این شهر با داشتن یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل دنیا معمولا عی رغم در دسترس بودن همیشه ترافیک سنگینی دارد و دوچرخه سواری یکی از پر طرفدار ترین وسیله های برای جابجا شدن در شهر محسوب می شود. این شهر که به عنوان مرکز و پر جمعیت ترین شهر ایالت باواریا شناخته می شود تقریبا ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر را در خود جای داده است که در محیطی به مساحت ۳۱۰ کیلومتر مربع زندگی می کنند. جالب است که بدانید نام این شهر از واژه Munchhen به معنای راهبان گرفته شده و از سال ۱۱۵۸ به عنوان نام رسمی این شهر شناخته شد.

دانلود نقشه های آلمان

برای اینکه به نقشه های آلمان و مهم ترین مسیر ها و ایستگاه های پایتخت این کشور برلین دسترسی داشته باشید، در ادامه این قسمت می تونید فایل های نقشه ها رو به صورت رایگان و با فرمت PDF از طریق وب سایت گردگرد دانلود کنید.

berlin-map-0

berlin-map-1

berlin-map-3

germany-map

germany-political-map

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *