• منو
  • منو

همه چیز در رابطه با جزایر هاوایی

بلیط هواپیما

هاوایی مجموعه جزایری که مثل بهشت روی زمین خیره کننده و شگفت انگیزه. مقصدی با سواحلی خوشرنگ و چشم انداز های طبیعی فوق العاده که زیبایی اون ها در تموم دنیا نظیر نداره. بیش از هزاران سال پیش این جزایر به وسیله یک قهرمان باستانی به نام Hawaiiloa کشف شد و بعد ها هم اسم این جزایر همینطور به هاوایی شناخته میشد. قبل از اینکه هاوایی به عنوان پنجاهمین ایالت آمریکا در نظر گرفته بشه، بیشتر از دو قرن تحت سلطه  پادشاهانی مستقل بود و بعد از سرنگونی آخرین پادشاه این جزایر در قلمرو دولت آمریکا قرار گرفت. مقصدی که امروزه یکی از لوکس ترین و محبوب ترین جزایر ایالات متحده آمریکا به حساب میاد و به یکی از تفریحی ترین جزایر دنیا تبدیل شده. در این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا با هم جزایر هاوایی رو بهتر بشناسیم…

بیشتر از ۷ میلیون نفر در سال به جزایر هاوایی سفر می کنند و یک تعطیلات شگفت انگیز و منحصر به فرد رو در سواحل زیبای اون رقم می زنند. در هاوایی بیشتر از ۱۰۰ جزیره وجود داره که ۸ جزیره اون به عنوان اصلی ترین و محبوب ترین جزایر شناخته میشن.

بزرگ ترین جزایر از مجموعه جزایر هاوایی

هاوایی

جزیره هاوایی

جزایر هاوایی

این جزیره که به بزرگ ترین جزایر هاوایی معروفه، در واقع بزرگ ترین جزیره در تمام ایالات متحده آمریکا به حساب میاد و وسعتی در حدود ۴۰۲۸ مایل مربع داره و به عنوان سومین جزیره پر طرفدار و توریستی هاوایی به حساب میاد.

جزیره Maui

جزایر هاوایی

جزیره ای با وسعتی حدود ۷۲۷ مایل مربع که به عنوان دومین جزیره بزرگ هاوایی به حساب میاد و از نظر توریستی هم دومین مقصد انتخابی گردشگران در سراسر جزیره به حساب میاد.

جزیره Kauai

جزایر هاوایی

وسعت این جزیره حدود ۵۶۲ مایل مربعه و چهارمین جزیره بزرک هاواییه که به عنوان چهارمین جزیره توریستی منطقه هم محسوب میشه. به این جزیره جزیره باغ یا Garden Island هم گفته میشه و علت اون هم آب و هوای جذاب و وجود آبشار و انواع گیاهانیه که در اون قرار گرفته.

جزیره Molokai

جزایر هاوایی

پنجمین جزیره بزرگ هاوایی با حدود ۲۶۰ مایل مربع وسعت که به خاطر شرایط کشاورزی ایده آل هم شهرت زیادی داره. همچنین جالبه که بدونید این جزیره به عنوان بلند ترین صخره ها دریایی در تمام دنیا هم خیلی شناخته شدست.

جزیره Lanai

Lanai

جزیره ای که به اون جزیره آناناس هم گفته میشه و با وسعتی در حدود ۱۴۰ مایل مربع به عنوان پنجمین جزیره محبوب و توریستی  هاوایی شناخته میشه.

جزیره Niihau

Niihau

هفتمین جزیره بزرگ هاوایی که به صورت شخصی خریداری شده و احتمالا امکان اینکه ازش دیدن کنید وجود نداره و با وسعتی حدود ۶۹ مایل مربع به عنوان منطقه شخصی زندگی به کار میره.

جزیره Kahoolawe

kahoolawe

هشتمین جزیره بزرگ هاوایی با ۴۵ مایل مربع وسعت که ورود به اون هم ممنوع شده و در اختیار ارتش آمریکا قرار گرفته.

بهترین زمان برای سفر به هاوایی

هاوایی

به طور کلی در تمام طول سال هوای جزایر هاوایی چندان تغییر نمی کنه و معمولا در تابستان ها بیشترین دما ۲۹ درجه سانتیگراد و میانگین دما حدود ۲۶ درجه سانتیگراده که شب ها تقریبا ۱۰ درجه خنک تر میشه اما باید بدونید که شرایط کلی آب و هوا به مقصد و جزیره ای بستگی داره که برای سفر انتخاب می کنید. معمولا  بهترین زمان سفر که دقیقا مصادف میشه با بیشترین تعداد توریست ها و همین موضوع یعنی سفر در های سیزن و زمان پر طرفدار که از همه نظر ایده آله بجز اینکه هزینه های سفر هم تا میزان زیادی بیشتر میشه. بهترین زمان برای سفر به جزایر هاوایی دقیقا از اواسط دسامبر تا مارچ یا اواسط آوریله و به طور کلی دو هفته آخر دسامبر و هفته اول ژانویه بهترین و شلوغ ترین زمان به حساب میاد. فقط حواستون به این موضوع باشه که در این زمان ها در کنار هوای فوق العاده و شرایط عالی که در جزایز وجود داره، هزینه های هتل و اقامتتون هم بیشتر میشه و اگه بخواید برای این سفر زمستون رو انتخاب کنید، هوا کمی بارونی و کمی سرده ولی در عوض جمعیت کمتری هم در جزایر هستند و هوا اونقدر مطبوع و دلچسبه که حتما از سفرتون کلی لذت می برید. در بهار از اواسط آوریل تا اوایل ژوئن و در پاییز از سپتامبر تا اواسط دسامبر زمان مناسبی برای سفر های خلوت به حساب میاد. تابستان ها هم معمولا هوا کمی گرم میشه ولی از نظر اقتصادی و میزان تخفیف ها باید بدونید که بهترین زمان به حساب میاد و می تونید تا میزان زیادی در هزینه هاتون صرفه جویی کنید.

نکاتی برای سفر به هاوایی

برای  سفر به جزایر هاوایی باید چند نکته ضروری رو بدونید؛ قبل از هر چیزی بهتره بدونید که سیگار کشیدن در همه جزایر هاوایی ممنوعه و در این مورد قوانین سخت گیرانه ای نسبت به تمام ایالات متحده داره. سیگار کشیدن در ساختمان های عمومی، فرودگاه ها، مراکز خرید، فروشگاه ها، اتوبوس ها، سینماها، بانک ها، کنفرانس ها، رستوران ها و کافه ها و… همه در این جزایر ممنوعه و تنها شرایط و اماکن ویژه ای وجود داره که همه مستلزم به رعایت اون ها هستند.

هیچوقت در جزایر تنها شنا نکنید و در هر نقطه ای غواصی نکنید. اول اینکه باید فقط در مناطق مشخص شده که غریق نجات ها هستند شنا کنید و بدونید که تنها شنا کردن هم احتمال غرق شدن رو بیشتر می کنه و هم اینکه ممکنه مورد حمله کوسه ها قرار بگیرید.

این موضوعات رو هم فراموش نکنید که با کفش وارد هیچ خانه ای در هاوایی نشید، به فوک ها و لاکپشت های سبز دریایی نزدیک نشید چون خطرناک و کثیف هستند، از سواحل هاوایی شن و ماسه یا سنگ برندارید چون مردم اون منطقه معتقدند که بدشانسی میاره و به علاوه بر اون غیر قانونی هم به حساب میاد.

ارزان ترین و گران ترین جزایر در هاوایی

در مورد ارزان ترین و گران ترین جزایر باید بدونید که با توجه به مقیاس های مختلف مثل خانه، هتل، اقامت و حمل و نقل و… شرایط متفاوتی وجود داره. ولی به طور کلی برای اقامت و هزینه های حمل و نقل، هاوایی نسبت به همه جزایر منطقه گرون ترین جزیره در نظر گرفته میشه.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *