• منو
  • منو
اماکن دیدنی مالزی

اماکن دیدنی مالزی

بلیط هواپیما

مالزی کشوری پر از فرهنگ و آداب و رسوم رنگارنگ و جاذبه های دیدنی و مذهبی که هرکدوم نشانی از مردمی با قومیت های مختلف در قلب این کشوره. مقصدی که از ترکیبی از مالایی ها، هندی ها، عربی ها و اروپایی ها تشکیل شده و در چشم انداز های اون میشه معابد و مساجد و کلیساهای زیادی رو مشاهده کرد که هرکدوم از اون ها برای توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، جذابیت های ویژه ای داره.

مالزی با داشتن بلند ترین برج های دوقلوی دنیا در کنار جاذبه های تاریخی و مذهبی که در شاید مشابه اون رو فقط بتونید در کشور های مختلف و با فاصله های دور و دراز از هم ببینید، کشور فوق العاده ای برای سفر محسوب میشه.

در این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا با مهم ترین اماکن دیدنی مالزی بیشتر آشنا بشوید.

موزه های مالزی

شاید دلایل زیادی برای سفر به مالزی داشته باشید و اونقدر محسور طبیعت و فرهنگ جذابش بشید که فکر کنید همه چیز به همین ختم میشه ولی باید بدونید که این کشور برای کسانی که به تاریخ و دیدن بناهای تاریخی علاقه دارند واقعا شگفت انگیزه. کشوری که از سالیان دور و دراز بخاطر داشتن فرهنگ و ادیان مختلف جاذبه ها و اماکن تاریخی متفاوتی رو در خودش جای داده و داستان های زیادی از تاریخ رو به دنبال خودش به دوش میکشه که هر کدوم از اون ها فرهنگ متفاوتی رو بیان می کنه. موزه هایی که برخی از اون ها به چینی ها، بعضی به هندی ها و مالایی ها مربوط میشه و بع عمین دلیل مالزی رو به کشوری فوق العاده خاص و منحصر به فرد تبدیل کرده. وقتشه درباره این شگفتی های بی نظیر در مالزی بیشتر بدونید.

موزه نساجی مالزی

موزه نساجی مالزی

یکی از بهترین موزه های مالزی که در اصل برای بخش راه آهن ساخته شده و طبقه پایین ساختمان اون به سبک مغولی ساخته شده و تاریخچه پارچه های مالزی رو تحت پوشش قرار داده. در این موزه می تونید با فرآیند ساخت و سنتی ترین روش های تهیه پارچه در مالزی آشنا بشید و ببینید چطور و با چه راهکار های عجیبی زیباترین پارچه ها درست میشدند. مجسمه های مومی جالبی در این موزه هست که برای تداعی بهتر روش های درست کردن پارچه ها و کار کردن کارگر ها واقعا جذابه.

موزه نساجی مالزی

طبقه بالای ساختمان هم مخصوص طراحی پارچه و انواع روسری و سنگ کاری های نفیس و زیباست که می تونید از دیدن اون ها لذت ببرید. این موزه در کوالالامپور مالزی قرار گرفته و ساعت بازدید اون از ۹ صبح تا ۶ عصره.

هزینه ورودی: رایگان

موزه هنر های اسلامی

موزه هنر های اسلامی مالزی

شاید یکی از بهترین جاها برای درک بهتر هنر اسلام و نقوش جذاب اون دیدن موزه هنر های اسلامی در مالزی باشه. یکی از بزرگ ترین موزه ها در سراسر جنوب شرقی آسیا که هنر هایی از کشور خودمون ایران رو هم در معرض نمایش گذاشته و در اون کارگاه های آموزشی و کلاس هایی هم برای ترویج و معرفی دین اسلام برگزار میشه که افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به این این کارگاه ها میان. این موزه در کوالالامپور قرار گرفته و ساعت کار اون از ۱۰ صبح تا ۶ عصره.

هزینه ورودی: ۱۵ رینگت

موزه ملی مالزی

موزه ملی مالزی

یکی از محبوب ترین موزه های مالزی که گاهی وقت ها با موزه نساجی اشتباه گرفته میشه. این موزه در کوالالامپور قرار گرفته و در اون گالری جذابی از تاریخ، اقتصاد، هنر، صنایع دستی و فرهنگ مالزی به چشم میخوره. چند سال پیش این موزه به طور کامل بازسازی شد و یک گالری جدید به مجموعه آن اضافه شد. ساعت کار این موزه از ۹ صبح تا ۶ عصره. این موزه چندین تور راهنما داره که تور های انگلیسی اون روز های سه شنبه، پنجشنبه و شنبه ها ساعت ۱۱ برگزار میشه و روز های ۵ شنبه یک تور به زبان فرانسوی هم داره که کاملا رایگان هم هستند.

هزینه ورودی: ۲ رینگت برای مالایی ها/ ۵ رینگت برای خارجی ها

موزه غذاهای شگفت انگیز مالزی

موزه غذای مالزی

یک موزه فوق العاده برای کسانی که عاشق غذا و دوست دارند در مورد غذاهای مالزی بیشتر بدونند. قدمت ساختمان این موزه به سال ۱۹۴۰ برمیگرده و به سه قسمت تقسیم میشه. یک قسمت آموزشی، قسمت اطلاعات و قسمت هیجان. در این موزه می تونید با غذاهای مصنوعی که درست مثل حالت واقعی درست شدن آشنا بشید و در مورد تاثیر منفی بعضی غذاها روی محیط زیست هم بیشتر بدونید. این موزه در پنانگ قرار گرفته و بیشتر از ۱۰۰ نوع غذا و خوراکی های مالزی رو به شما نشون میده. ساعت کار این موزه از ۹ صبح تا ۱۸ عصره.

هزینه ورودی: بزرگسال ها ۲۵ رینگت/ بچه ها ۱۵ رینگت

اماکن مذهبی و تاریخی مالزی

مالزی با آمیزه ای فرهنگ های مختلف، مقصد بی نظیری برای تماشای اماکن تاریخی و مذهبی به شمار میاد که در ادامه با گِردگَرد می تونید با بهترین اون ها آشنا بشید.

کاخ Malacca Sultanate

مالزی

کاخی فوق العاده در شمال شهر تاریخی مالاکا که در قرن ۱۵ ساخته شده و در ابالی تپه سنت پل قرار گرفته و در اون مجموعه ای جاذبه های دیگه مثل موزه چاپ و موزه اسلام هم هست. در موزه چاپ می تونید بیشتر از ۲۰۰۰ چاپ مختلف از تمام دنیا رو مشاهده کنید و در موزه اسلام ملاکا با تاریخچه اسلام آشنا بشید. این موزه در ملاکا قرار گرفته و از سه شنبه تا یکشنبه بازه و دوشنبه ها تعطیله. ساعت کار موزه هم از ۹ صبح تا ۶ عصره.

هزینه ورودی:  برای بزرگسال ها ۵ رینگت/ برای بچه ها ۲ رینگت

معبد Sri Mahamariamman

معابد مالزی

معبدی هندو در مالزی که در کوالالامپور قرار گرفته و معماری فوق العاده منحصر به فردی داره. وقتی که وارد این معبد میشید باید از برج دروازه عبور کنید و بعد یک ساختمان ۵ طبقه با ۲۲۸ بت میبینید که همه این بت ها خدایان هندو ها رو به تصویر کشیده و اونقدر رنگارنگه که این معبد به عنوان یکی از توریستی ترین بناهای مالزی شناخته میشه. حرم اصلی در Garbagraham و قلب معبد قرار گرفته و طبق اعتقادات اون ها عبادت این حرم باعث میشه تا از شر همه بدی ها در امان بمونند. برای ورود به این معبد باید کفش هاتون رو دربیارید و برای نگهداری اون ها هزینه خیلی اندکی پرداخت کنید. بیرون معبد هم اجازه عکس برداری دارید و داخل نمیتونید عکس بگیرید.

هزینه ورودی: رایگان

معبد Cheng Hoon Teng

مالزی

معبدی چینی که به عنوان قدیمی ترین معبد معبد مالزی هم شناخته میشه و پیروان ۳ عقاید تائوئیسم، کنفوسیوس و بودائیسم در اون عبادت میکنند. این معبد در خیابان Harmony ملاکا قرار گرفته و وسعت اون حدود ۴۶۰۰ متر مربعه. ساعت بازدید از این موزه از ۷ صبح تا ۱۹ عصره.

هزینه ورودی: رایگان

کلیسای Christ

اماکن دیدنی مالزی

کلیسایی که توسط هلندی ها ساخته شده و تمام بناهای اون با آجر قرمز درست شده که به وسیله کریستال سفیدی در قسمت بالای کلیسا تزئین شده. ساخت این بنا در سال ۱۷۵۳ بعد از گذشت یک قرن از اشغال هلندی ها ساخته شد. در داخل کلیسا نمایشگاه های ۲۰۰ ساله ای از صنایع دستی، دکوراسیون تزئینی و نمایشنامه هایی از احترام سربازان هلندی در معرض نمایش گذاشته شده. در این کلیسا عکس گرفتن بدون اجازه ممنوعه. این کلیسا در ملاکا قرار گرفته و ۲۴ ساعته برای بازدید عموم بازه.

هزینه ورودی: رایگان

مسجد ملی مالزی

اماکن دیدنی مالزی

این مسجد به مسحد نگارا هم شهرت داره و نماد اسلام در مالزی به حساب میاد و در پایتخت این کشور یعنی کوالالامپور قرار گرفته و با ساختمان آبی رنگ و نمازخانه ای که ۴۸ گنبد کوچک و مناره های ۷۳ متری داره یکی از زیباترین و بزرگ ترین مساجد مالزی به حساب میاد. غیر مسلمان ها تنها می تونند ساعت های مشخصی از این مسجد دیدن کنند و باید لباس مناسبی پوشیده باشند.

ساختمان ها و اماکن دیدنی معروف

مالزی ساختمان ها و مکان های دیدنی زیادی داره که در ادامه با گِردگَرد میتونید با بعضی از اون ها آشنا بشید.

ساختمان سلطان عبدل صمدی

اماکن دیدنی مالزی

ساختمانی جذاب که در قرن ۱۹ ساخته شده و خیلی از دفاتر مختلف دولتی در اون قرار گرفتند. یکی از مهم ترین ساحتمان های مالزی که یک ساعت ۴۱ متری و یک زنگ یک تنی رو هم در خودش جای داده که معمولا مهم ترین اتفاقات و رخداد های شهر رو در همین جا و کنار این ساختمان برگزار می کنند. این ساختمان در خیابان پتالینگ یا شهر چینی ها در کوالالامپور قرار داده که مراکز خرید و بازار های زیادی هم اطرافش هست.

برج های پتروناس

اماکن دیدنی مالزی

بلند ترین برج های دوقلوی دنیا که ساختشون در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسیده و با ۴۴۲ متر ارتفاع در قبل کوالالامپور قرار گرفتند. وجود یک مرکز خرید بزرگ و آبنمای موزیکال و مسیر پیاده روی و امکانات مختلف در این برج و اطرافش باعث شده تا این برج ها به معروف ترین و محبوب ترین جاذبه توریستی مالزی تبدیل بشن.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *