• منو
  • منو
عادت های بد در سفر

۱۰ عادت بد در سفر های خارجی

بلیط هواپیما

خیلی از افرادی که زیاد به کشورهای خارجی سفر می کنند بعد از یک مدت دیگه همه کارهاشون رو بر مینای اصولی که به اون عادت کردند انجام میدن، درست چند روز قبل از شروع مسافرتتون، طبق عادت همیشگی و برنامه ای که همیشه دنبال می کنند چمدون سفرشون رو میبندند و بعد از مرتب کردن خونه راهی فرودگاه میشن.

اما شاید خیلی از ما به خیلی از کار ها عادت کردیم و انجام اون ها نه تنها به نفعمون نیست بلکه خیلی وقت ها هم بخاطر انجام دادنش هم خودمون و هم اطرافیانمون اذیت میشن و در مورد سفر های خارجی هم این موضوع خیلی وقت ها ممکنه دردسر آفرین بشه؛ توی این مقاله گِردگَرد شمارو با ۱۰ عادت بد در سفر های خارجی بیشتر آشنا می کنه…

عادت های بد در سفر

۱ آماده نبودن در صف امنیتی فرودگاه

شاید یکی از بدترین عادت های ما این باشه که درست تا به قسمت امنیتی فرودگاه میرسیم ساعت و جواهرات و انواع گردنبند هایی رو به خودمون آویزون کردیم در میاریم و شاید اصلا استفاده از این همه زیور آلات اونم برای چند ساعت پرواز تا رسیدن به مقصد اونقدرها هم واجب نباشه…بهتره یا قبل از سفر فکری به حال این جواهرات کنید و یا قبل از رسیدن به گیت بازرسی اون ها رو از خودتون جدا کنید تا زمان زیادی برای این موضوع صرف نشه!

۲ دنبال کردن دیگران!

در سفر های خارجیتون سعی کنید خودتون از وب سایت های معتبر و کتاب های راهنما کمک بگیرید و بجای انکه ببینید دیگران بیشتر کجا ها رفتند خودتون جاهای جدید رو کشف کنید که شاید دایی یا  عمه شما موقع سفرش ندیده!! از دنبال کردن علاقه هاتون نترسید و سعی کنید جاذبه هایی رو که بیشتر براتون جالبه انتخاب کنید.

۳ ترس از تجربه های جدید!

از امتحان کردن و دیدن جاهای جدید ترسی نداشته باشید و بدونید جذابیت سفر به همین اکتشافاته…غذاهای جدید رو امتحان کنید و از جاهایی که به نظرتون میاد دیدن کنید و طبق حرف هایی که شنیدید قضاوت نکنید! حتی اگه زبانتون زیاد خوب نیست سعی کنید با افراد جدید ارتباط برقرار کنید و از سفرتون نهایت لذت رو ببرید…

۴ وقت تلف کردن!

مهم نیست ۳ روز در این سفر هستید یا ۳ ماه باید برای سفرتون برنامه ریزی کنید و از لحظه لحظه های اون استفاده کنید. اینکه توی هاستل اقامت می کنید یا هتل ۵ ستاره با تاکسی شخصی در سهر جابجا میشید یا اتوبوس مهم نیست…باید از وقتتون استفاده کنید و از همه روز های سفرتون لذت ببرید چون شما به این سفر اومدید که چیز های جدید یاد بگیرید و فقط خوش بگذرونید!

۵ یک دنده بودن!

این موضوع بیشتر در مورد سفر های دوستانه و چند نفره پیش میاد، تصور کنید قرار بود ۵ روز در بانکوک باشید و دوستتون هنوز سوغاتی نخریده و میخواد یک روز دیگه بمونه… نزازید این سفر با یک تراژدی غمگین تموم شه و در حالی که با عصبانیت تنها به سمت فرودگاه میرید، همه خاطره های خوب سفرتون رو فراموش کنید…اگه شما هم وقت دارید پس انعطاف پذیر باشید و یک روز رو بخاطر دوستتون بمونید؛ یا برای برنامه ریزی روز هاتون به نظرات همدیگه هم احترام بزارید تا همه افرادی که توی این سفر همراهتون هستند هم در کنار شما لذت ببرند!

۶ همه وقت را صرف عکس و فیلم گرفتن کردن!

خیلی وقت ها شده به جای اینکه از کنسرت یا نمایش هیجان انگیزی لذت ببرید دائم به فکر عکس گرفتن و فیلم برداری هستیم و فراموش می کنیم تا از دقدیق شگفت انگیزی که نصیبمون شده لذت ببریم… بهتره اگه می خواید عکس یادگاری داشته باشید اول یا اخر هر کاری بگیری و بیشتری زمانتون رو به لذت بردن و خوش گذروندن اختصاص بدید.

۷ نادیده گرفتن تفاوت های فرهنگی!

از جذاب ترین قسمت های هر سفر آشنا شدن با فرهنگ و چیز های جدیدیه که تا به حال با اون ها روبرو نشدید. شاید قشنگترین قسمت هر سفری پیروی از فرهنگی باشه که مردم یک منطقه دنبال می کنند و نادیده گرفتن اون از جانب شما جدای اینکه ممکنه بی احترامی به افراد اونجا تلقی بشه شمارو هم از خیلی از لذت های سفر دور میکنه. پس به همه فرهنگ ها احترام بزارید…چون ممکنه رفتار شما هم برای خیلی از افراد کشور های دیگه واقعا عجیب به نظر بیاد!

۸ بلد نبودن کلمات ضروری!

بهتره قبل از سفر کردن به هر کشوری کمی از کلمات ضروری زبان مردم اون کشور رو مثل سلام و تشکر و چند سوال ضروری برای خرید رو یاد بگیرید تا در سفرتون بخاطر بلد نبودن مجبور نباشید از کس دیگه ای کمک بگیرید… حتوی این موقع حتی می تونید یک کتاب کوچک یا از راهنمای سفر به اون کشور یا وب سایت مطمئن بدر نظر بگیرید و در مواقع لزوم از اون ها کمک بگیرید.

۹ رزرو کردن بلیط در روز های آخر!

شاید برای خرید بلیط هواپیماتون منتظرید تا قیمت ها کمتر بشه اما این کار فقط  سفرتون رو کمی بی برنامه میکنه و شاید درست وقتی که حواستون به پروازه قیمت هتل ها هم بیشتر شده و شما به این موضوع توجه نکردید…بهتره همه کار هاتون رو با برنامه ریزی پیش ببرید و حداقل یک تا دو هفته زودتر برای خرید بلیط و رزرو هتلتون اقدام کنید.

۱۰ پر کردن چمدان با وسایل غیر ضروری!

فکر نکنید توی کشوری که میخواید برید هیچ چیز پیدا نمیشه و چمدونتون رو پر از لباس و چیز های غیر ضروری نکنید، بهتره قبل از هر کاری نگاهی به چک لیست لوازم ضروری در وب سایت گِردگَرد بندازید و وسایلی رو که احتیاج دارید بردارید و بدونید پر کزدن چمدونتون فقط باعث میشه تا موقع برگشت برای وسیله هایی که گرفتید جایی نداشته باشید و مجبور به خرید چمدان اضافه و پرداخت اضافه بار بشید.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *