• منو
  • منو

سفرنامه بارسلونا

Avatar
بلیط هواپیما

شاید شما هم درمورد ساختمان های بی نظیر و متفاوت بارسلونا و مناظر دیدنی این شهر پر از ماجرا در  اسپانیا باشید! شهری پر از هیجان و زیبایی که بعد از پاریس، پر طرفدار ترین مقصد اروپا شناخته میشه!

آب و هوا

بارسلونا هوای دلپذیر و معتدلی داره و حتی تو زمستان ها هم خیلی از روز ها آفتابیه! اما اواسط بهار تا اوایل تابستان درست زمانیه که شهر پر از زیبایی و فستیوال های بهاری میشه و هوا اونقدر دلپذیر و خوبه که دوست دارید ساعت ها تو خیابان های قشنگش قدم بزنید، اما هر لحظه امکان باریدن بارون توی این فصل هم وجود داره و باید خودتون رو برای یک هوای غیر منتظره آماده کنید. تابستان یکی از شلوغ ترین زمان های سفر به بارسلوناست و دما و رطوبت هوا تو این فصل خیلی زیاد میشه و برای تفریحات دریایی زمان خوبی محسوب میشه. تو پاییز هم این شهر خلوت تره برای همین قیمت هتل ها و بلیط هم به نسبت کمتر میشه. اما بارون های بارسلونا توی این فصل بیشتر میشه و بخاطر سرد شدن دمای آب امکان شنا کردن هم توی این موقع از سال وجود نداره. اگه بخواید به هزینه ها فکر کنید باید بگم که از اواسط آبان تا اواسط دی معمولا قیمت ها کمتره و هتل ها واقعا ارزون ترند و این میتونه برای خیلی ها موضوع مهمی حساب بشه.

راستش من نمی خواستم توی شلوغی های تابستان به این شهر برم و برام مهم بود که کمتر وقتم توی صف های طولانی و قاطی شدن تو ازدحام و شلوغی جاذبه ها صرف باشه برای همین تصمیم گرفتم پاییز رو برای این سفر انتخاب کنم. چند ماه قبل تر کار های ویزامو انجام دادم و برای اواسط پاییز یک پرواز از ایرلاین امارات خریدم. پرواز با یک توقف تو دبی بود و ۱:۰۵ دقیقه بعد از نیمه شب انجام میشد و کلا با توقف دبی حدود ۹ ساعت طول می کشید. خلاصه پرواز تقریبا بدون تاخیر انجام شد و یک فرود خوب تو فرودگاه ال پرات بارسلونا داشتیم. این فرودگاه نزدیک ترین فرودگاه به مرکز شهره و حدود ۱۰ کیلومتر تا مرکز بارسلونا فاصله داره.

فرودگاه بارسلونا

فرودگاه بزرگ و قانون مندی بود و همه چیز منظم و به موقع انجام شد. موقع چک کردن پاسپورت ها پلیس چندتا سوال عمومی مثل اینکه چند روز میمونید و محل اقامتتون کجاست پرسید و بعدم به سمت بیرون فرودگاه راه افتادم.

فرودگاه بارسلونا

حمل و نقل در بارسلونا

بهترین کاری که بهتون پیشنهاد می کنم با ورودتون به بارسلونا انجام بدید اینه که یک کارت حمل و نقل ۱۰ سفره بگیرید که هم برای اتوبوس، هم قطار، هم مترو و هم تراموا و حتی قطار هم کاربرد داره و هربار که کارت می زنید تا ۱ ساعت نیاز به کارت زدن نیست. قیمت این کارت ها هم حدود ۹٫۹ یورو است. اکثر راه ها تو این شهر به میدان کاتالونیا ختم میشه.

حمل و نقل در بارسلونا

برای گرفتن کارت حمل نقل می تونید از ایستگاه مترو و از دستگاه های کارت استفاده کنید.

کارت حمل و نقل بارسلونا

 اول از همه زبان رو انتخاب می کنید و روی گزینه انگلیسی تنظیم می کنید. بعد از اون مدل کارتی رو که لازم دارید، انتخاب می کنید. یک پیش فرض هایی بهتون نشون داده میشه که اگه اون مدل کارت هارو نخواستید روی other کلیک میکنید و کارتتون رو مشخص می کنید. بعد از اون هزینه مشخص میشه و می تونید با سکه، پول یا کارت هزینه رو پرداخت کنید.

کارت حمل و نقل بارسلونا

یک کارت دیگه هم هست به نام بارسلونا کارت که برای توریست ها گزینه خوبی محسوب میشه و با این کارت هم می تونید مثل کارت حمل و نقل توی اون چند روز که کارتتون اعتبار داره رایگان استفاده کنید هم اینکه خیلی از موزه ها و جاهای دیدنی شهر براتون رایگان یا با تخفیف محاسبه میشه که از ۳ تا ۵ روزه داره و قیمت کارت ۵ روزش ۶۰ یورو می شه. که این کارت هم میتونید به روش قبل از دستگاه هایی که تو ایستگاه مترو هست یا حتی بعضی سوپر مارکت ها خریداری کنید.

کارت حمل و نقل بارسلونا

مترو

مترو در بارسلونا

ایستگاه مترو بارسلونا خیلی تمیز و مدرنه و مترو توی این شهر سریع ترین راه حمل و نقل محسوب میشه و تو سطح شهر حدود ۱۶۵ ایستگاه وجود داره که استفاده از اون هم خیلی راحته. با خط L9 می تونید از مرکز شهر به فرودگاه برید و هزینش هم  تقریبا ۴٫۵۰ یورو میشه. ایستگاه مترو هم داخل ترمینال ۱ هست و هم ۲ و هر ۷ دقیقه یک بار هم مترو میاد. ۳ تا ایستگاه داره که تو مسیر می ایسته؛ Torrassa (L1), Collblanc (L5)  و Zona Universitària (L3).

مترو در بارسلونا

 ساعت کار مترو ها تا ۱۲ شبه و بعد از  اون باید از یک وسیله حمل و نقل دیگه استفاده کنید. قیمت یک بلیط تک سفره مترو در بارسلونا ۲٫۲۰ یورو حساب میشه و یک کارت حمل و نقل ۵ روزه ۳۵ یورو میشه که توی ۵ روز می تونید هر چقدر که می خواید از مترو استفاده کنید.

در مورد پیاده شدن تو ایستگاه های مترو حواستون باشه که اشتباه نکنید و به موقع پیاده شید. داخل ایستگاه و واگن ها راهنماهای زیادی نصب شده که اگه به اونا دقت کنید راحت تر مسیرتون رو پیدا می کنید. در مورد ایستگاه های مترو عبارت TMB میتونه بهتون تو پیدا کردن ورودی های مترو کمک کنه.

اتوبوس

حمل و نقل در بارسلونا

اتوبوس یکی از راحت ترین و مقرون به صرفه ترین راه های حمل و نقل تو بارسلونا محسوب میشه که از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب فعاله. کرایه اتوبوس هارو می تونید هم به صورت مستقیم به راننده پرداخت کنید و هم از ایستگاه اتوبوس بلیط بخرید.  ولی باز هم بهترین کار اینه که از کارت حمل و نقل استفاده کنید که هیج محدودیتی هم توی این چند روز مسافرتتون نداشته باشید. تو فرودگاه ایستگاه اتوبوس فرودگاه، بیرون و قسمت آخر سالن و سمت راست بود. که اگه بلیط ندارید می تونید از باجه های همونجا تهیه کنید. قیمت بلیط یک طرفه این اتوبوس ها هم از ۲ یورو شروع میشه. این اتوبوس ها معمولا قرمز و خیلی هاشون هم دو طبقه هستند، مسیر های مقصدشون روی تابلوی الکیتریکی بالای اتوبوس نوشته شده.

اتوبوس های فرودگاه یا اتوبوس های Aerobus اتوبوس های پرسرعتی هستند که رنگشون آبیه و روشون بزرگ اسمشون نوشته شده، که تو مدت ۳۰ دقیقه از فرودگاه به مرکز شهر و کاتالونیا میره.

حمل و نقل در بارسلونا

 ساعت کاری این اتوبوس ها هم  از فرودگاه از ساعت ۵:۳۵ تا ۷:۲۰ هر ۱۰ دقیقه یکباره و تو زمان های شلوغی مثل ۷:۳۰ تا ۲۲:۲۰ هر ۵ دقیقه یکبار میاد. از ۲۲:۲۵ تا ۱:۰۵ هر ۱۰ دقیقه یکبار میاد. قیمت بلیط یک طرفه با Aerobus از حدود ۵٫۹۰ یورو شروع میشه و اگه بخواید یک بلیط رفت و برگشت بگیرید باید از ۱۰٫۲۰ یورو  به بالا پرداخت کنید. برای برگشتتون هم حداکثر تا ۱۵ روز می تونید ازش استفاده کنید.

 حمل و نقل در بارسلونا

تاکسی

بیشتر از ۲۷۴ تاکسی تو سطح شهر بارسلونا وجود داره که بعضی وقت ها که گزینه دیگه ای ندارید میتونه مفید باشه. رنگ تاکسی های بارسلونا مشکی با در های زرده و سعی کنید سوار هیچ ماشین دیگه ای جز این رنگ نشید.

تاکسی بارسلونا

اما راستش هر جور حساب کنید قیمت تاکسی خیلی بالاست و میانگین قیمتش حدود ۲۵ یورو اونم بدون در نظر گرفتن ترافیکه و اینکه چقدر ترافیک باشه و چه زمانی سفر کنید هم روی قیمت تاثیر میذاره. تاکسی ها چراغ هایی دارند که برای سوار شدن باید بهشون توجه کنید. اگه چراغ تاکسی سبز باشه یعنی تاکسی ها قابل استفاده هستند و اگه قرمز باشه یعنی تاکسی پر شده. در مورد قیمت تاکسی ها هم باید بگم که امکان چانه زدن وجود نداره و هر کیلومتر حدود ۱٫۵ یورو محسابه میشه. از ساعت ۵ صبح تا ۲۴ قیمت تاکسی ها با ترافیک معمولی تقریبا از ۳۵ یورو شروع میشه و از ۱۲ شب تا ۵ صبح هم ۴۲ یورو میشه.

هزینه ها

ارز بارسلونا

قبل از هرچیزی باید بدونید که بارسلونا جای تقریبا گرونیه و حتی اگه بخواید خیلی با مراقبت خرج کنید هزینه یک روزتون از ۳۰ تا ۷۵ یورو کمتر نمیشه.دیدن این شهر هم حداقل به ۴ تا ۵ روز زمان احتیاج داره و کمتر از این نمی تونید خیلی از جاهای مهم شهر رو ببینید هر چند که یک ماه هم برای دیدن همه جاهای دیدنی شهر کمه. واحد پول بارسلونا یورو و مسلمه که قیمت ها برای ما ایرانی ها کمی زیاد حساب میشه. هزینه بازدید از یک جاذبه توی این شهر معمولا از ۱۵ یورو شروع میشه.

هزینه هتل و هاستل

هتل های بارسلونا

هزینه هاستل توی اتاق های اشتراکی این شهر از شبی ۱۵ یورو شروع میشه و با توجه امکاناتش قیمت هم بیشتر میشه و اگه اتاق جدا هم بخواید مسلما هزینه اون بیشتره. هتل های بارسلونا هم از شبی ۷۰ یورو شروع میشه که حداقل امکانات رو دارند و اگه هتل های بهتری بخواید به نسبت هزینه هاتون هم بیشتر میشه.

هزینه غذا

هزینه غذا توی این شهر از روزی ۱۰ یورو شروع میشه و اگه بخواید یک غذا توی یک رستوران معمولی بخورید باید از ۲۰ یورو به بالا هزینه کنید.

محل اقامت من بارسلونا

هتل بارسلونا

من برای اقامتم هتل ۳ ستاره Hotel Caledonian رو نزدیک خیابان کاتالونیا انتخاب کردم. که شاهراه اصلی شهر حساب میشه و اکثر جاذبه های مهم شهر هم همینجا هستند. اتاق هتلم هم ساده و مرتب بود و در حد نیازم همه چیز فراهم بود.

هتل بارسلونا

کلا هزینه هتل های بارسلونا زیاده و اگه هم تو فصل های شلوغ باشه گرون تر میشه و هزینه هتل از حدود ۸۰ یورو به بالاست و خیلی از توریست هایی که به این شهر میان از هاستل استفاده میکنند. از نظر تمیزی و جای خوب هم می تونم بگم که هاستل های خوبی تو خیابان های معروف بارسلونا هست. هزینه هاستل ها از حدود ۲۵ یورو شروع میشه و با توجه به امکانات و جایی که داره قیمتش کم و زیاد میشه.

 

غذا در بارسلونا

بارسلونا تنوع غذایی خوبی داره و تو اکثر غذاهاشون از سیر، روغن زیتون و گوجه استفاده میشه. تو بیشتر غذاهاشونم ماهی و سبزی به کار رفته حتی شاید طعم ماهی رو تو پیتزاهاشون هم حس کنید. خیلی از غذاهای اسپانیایی طعم متفاوت و عجیبی برای ما ایرانی ها داره و ممکنه همه از خوردنشون لذت نبرن اما خب امتحان کردن بعضی از اونها می تونه تجربه جالب و جدید از این شهر باشه.

غذا در بارسلونا

هزینه وعده های غذایی تو یک روز کامل از حدود ۲۱ یورور میشه. برای یک وعده غذای ساده تو این شهر باید بیشتر از ۵ یورو پرداخت کنید. قیمت یک پیتزا تو بارسلونا ۳۰ تا ۴۰ یورو و یک ساندویچ از مک دونالد ۲۰ یورو میشه.

مک دونالد در بارسلونا

اولین روز با انرژی زیاد به سمت رستوران هتل رفتم تا صبحانه بخورم. تنوع غذاها تقریبا خوب بود طعم خوبی هم داشتند و بعد از اون خیلی زود به سمت کشف کردن این شهر بی نظیر رفتم.

 غذا در بارسلونا

جاذبه ها

از مسیر هتل پیاده شروع به رفتن کردم. بین راه از یک سالن تئاتر به نام  La villarroel و کافه Urgell عبور کردم و حدود ۵۰۰ متری هتل به موزه هنر های معاصر بارسلونا یا MACBA رسیدم.

موزه هنر های معاصر بارسلونا

موزه ای از بزرگ ترین هنرمندان معاصر اسپانیا که از قرن ۲۰ تا به امروز جمع آوری شده. داخل اون حدود ۵۰۰۰ اثر هنری قرار گرفته و از دوشنبه تا چهارشنبه و روز های پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۰ عصر بازه. شنبه ها یک ساعت زودتر باز میشه و سه شنبه ها هم تعطیله. اگه هم یکشنبه ها و روز های تعطیل برای دیدن این موزه رفتید یادتان باشه که از ۱۰ صبح تا ۳ عصر بازه. داخل موزه پر از نقاشی های مختلف با سبک های متفاوت و چیز های عجیب با ایده های خاص بود. حتی مجسمه ها هم یجور خلاقانه و عجیی بودند که به نظرم کلا جالب بود. هزینه ورودی این موزه حدود ۱۰ یورو و به نظرم برای اونایی که به هنر و خلاقیت علاقه دارن میتونه جداب باشه و جایی نیست که همه از کوچک و بزرگ از دیدنش لذت ببرند.

موزه هنر های معاصر بارسلونا

موزه هنر های معاصر بارسلونا

تقریبا ۱۰۰ متر جلوتر ایستگاه مترو کاتابونیا قرار داره که از اونجا خیلی راحت می تونید هر مسیری رو که میخواید با مترو طی کنید.

ایستگاه مترو کاتالونیا در بارسلونا

سالن تئاتر Coliseum

سینما در بارسلونا

و همین مسیر چشمم به یک ساختمان جالب و بزرگ افتاد. سالن تئاتر Coliseum که ورودی اون ۳۸٫۸۰ یورو بود و علاوه بر نمایش هایی که طبق برنامه اجرا میشه یک نمایشگاه از مجسمه های ارتش Terracotta هم داشت که دیدن این نمایشگاه واقعا تجربه فوق العاده و بی نظیری بود. بیش از ۱۵۰ مجسمه از سربازای سفالی ارتش چین که قبل از ورود به بخش نمایشگاه اول فیلم ۲۰ دقیقه ای پخش می شه که دیدنش واقعا جالبه و موزه اصلی اون تو چینه!

موزه در بارسلوناموزه در بارسلونا

کاتالونیا، شاهراه اصلی بارسلونا و یکی از سرزنده ترین خیابان ها

 میدان زیبا و اصلی بارسلونا که اطراف اون پر از ساختمان های منحصر به فرد  تاریخیه و درست در مسیر دو خیابان سر زنده و مهم شهر مثل La Rambla و de Gracia قرار دارند که با بک قدم زدن کوتاه می تونید به هر دو خیابان برید.

بارسلونا

کاتالونیا پر از مرکز خرید، فروشگاه و رستوران های مختلفه و از توریستی ترین منطقه های شهر حساب میشه. مردم هرجا که خسته می شدند تو یک گوشه می نشستند و خیایان جو راحت و دوستانه ای داشت. دور تا دور میدان پر از برند های اسپانیایی بود بیشترین برند هایی هم که تو بارسلونا به چشم میخوردند و قیمت مناسب تری داشتند، منگو، زارا و برشکا بودند که نسبت به ایران قیمت هاشون واقعا عالی بود. حتی کوچه پس کوچه های این منطقه هم که به گوتیک شهرت داره، حال و هوای خوبی داشت و بافت ساختمان ها اونقد قشنگ و تاریخی بود که واقعا از قدم زدن تو این محل لذت می بردم.

بارسلونا

در میدان کاتالونیا پر از کبوتره و بیشتر توریست ها اونجا جمع میشن و برای کبوتر ها دونه میپاشند.

بارسلونا

بارسلونا

اطراف میدان هم پر از مجسمه خاص با چند آبنمای قشنگه که واقعا این میدان رو منحصر به فرد و جذاب کرده.

بارسلونا

اطراف میدان یک نمایندگی کافه هارد راک هم بود که کیفیت غذاها و نوشیدنی هاش عالی بود و داخلش هم دکوراسیون و جو خیلی جذابی داشت.

کاتالونیا هارد راک کافه در بارسلونا

یک غذا به نام Jumbo Combo توی رستوران سرو میشه که چند تا از بهترین پیش غذاهای رستوران کنار هم دیگست و واقعا طعم عالی و بی نظیری داشت که پیشنهاد می کنم اگه به این نوع غذاها علاقه دارید، حتما امتحان کنید. که قیمت این غذا هم حدود ۱۷٫۵ یورو بود.

غذا در بارسلونا

خیابان Las Ramblas

بعد از ۵ دقیقه پیاده روی از خیابان کاتالونیا به خیابان Las Ramblas می رسید. خیابان سنگفرشی پر از مغازه و فروشگاه های مختلف که البته قیمت های خیلی گرونی هم دارند. تو این خیابان چندین نفر تو مسیر بودند که خودشون رو با شکل های مختلف و شبیه مجسمه دراورده بودند و اگه ۱ یا ۲ یورور بهشون میدادیم میشد که باهاشون عکس بگیریم.

بارسلونابارسلونا

این خیابان معمولا تا نصفه شب هم شلوغ و پر انرژیه و توریست های زیادی میان اینجا.

بارسلونا

طرف دیگه خیابان یک نفر نشسته بود و کاریکاتور  آدم هارو می کشید.

بارسلونا

 اطراف خیابان پر از مغازه های سوغاتی و مرکز خرید بود و رستوران های متنوعی هم داشت اما از اونجایی که خیلی گرونه پیشنهاد می کنم تا می تونید اینجا غذا نخورید.

بارسلونا

اگه خواستید می تونید از آب میوه های یخی که تو لارانکا می فروشند بخرید و قیمتشون ۲ یورو میشه و معمولا مخلوط چندتا میوه است و طعم خوبی هم داره.

بارسلونا

میدان کریستف کلمب

کریستف کلمب در بارسلونا

بعد از این خیابان و با ۱۰ دقیقه پیاده روی به میدان کریستف کلمب رسیدم. میدانی که نزدیک اسکله بود و مجسمه بزرگی بود که دقیقا بالای اون مجسمه کریستف کلمب قرار گرفته بود. ارتفاع این مجسمه حدود ۶۰ متر بود و رو به دریا قرار داشت. داخل مجسمه یکی آسانسور داشت که هر کسی که می خواست باید ۵ یورو میداد و میرفت بالای مجسمه و از اونجا می تونست نمای قشنگی از اسکله و شهر رو ببینه.

کریستف کلمب در بارسلونا

اگه تا این میدان اومدید یک سری هم به Ice bar برید که یک جایی مثل کافه با دکوراسیون یخیه و همه چیز توی اون از یخ ساخته شده. دمای هواش هم منفی ۱۲ درجه است.

بارسلونا

قبل از ورودتون هم باید ۱۵ یورو ورودی بدید و یک لباس مخصوص بپوشید و یک گشتی توش بزنید. می تونید یک نوشیدنی رایگان هم تو لیوان های یخی بخورید.

بارسلونا

این شهر اونقدر سرزنده و قشنگه که تو هر لحظه تنها دیدن نمای ساختمان های بی نظیرش می تونه ساعت ها محو تماشاتون کنه تو قسمت های مختلف شهر میتونید شاهکار های معمار معروفی به نام گائودی رو با ساختمان های خاص و دیدنیش ببینید.

ساختمان بی نظیر Casa Batllo

بارسلونا

یکی از شگفت انگیز ترین ساختمان های گائودی و میشه گفت مهم ترین اثر اونه که معماری خاص، عجیب و منحصر به فردی هم داره.

بارسلونا

نمای ساختمان و خیلی جاهای اون پر از سنگ کاری با سنگ های رنگیه.

بارسلونا

 هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب برای بازدید بازه و بازدید از اون حدود ۱ تا ۲ ساعت طول میکشه. قیمت ورودی این خانه دیدنی هم برای هر بزرگسال حدود ۲۴٫۵۰ یورو میشه.

بارسلونا

موزه پیکاسو

بارسلونا

تو بارسلونا اگه این مسیر هارو پیاده برید خیلی راحت تر می رسید چون مثلا یک مسیری که با پیاده روی ۱ کیلومتره با ماشین حدود ۳ کیلومتر میشه و اینجوری مسیرتون هم طولانی تره.

موزه پیکاسو

 موزه پیکاسو هم با پیاده روی فقط ۱۰ دقیقه با خیابان Las Ramblas فاصله داره و هزینه ورودی اون ۱۲ یورو میشه. بعضی از روزها هزینه موزه تخفیف میخوره یا حتی ی وقت هایی مثل اولین یکشنبه هر ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۰:۳۰ عصر ورودی موزه رایگانه.

موزه پیکاسو

کلیسای با شکوه La Sagrada familia

کلیسا گائودی

یکی دیگه از آثار فوق العاده گائودی کلیسای لاساگرادا فامیلیاست، کلیسایی که ارتفاعش بیش از ۱۰۰ متره و ساخت اون از سال ۱۸۸۲ شروع شده و هنوز بعد از این همه سال در حال بازسازیه و ساخته و پیش بینی میشه تا سال ۲۰۲۶ ساختش به طور کامل تموم شه. ساختمان این کلیسا هم مثل آثار دیگه گائودی پر از سنگ کاری و تزئینات خاص و ریزه کاریه.

کلیسا گائودی

 هر قسمت از این کلیسا داستان مخصوصی داره و تو قسمت های مختلف اون مجسمه هایی از تولد و زندگی حضرت مسیح استفاده شده. داخل کلیسا پر از صندلی و ستون های بلنده و یک لوستر بزرگ داره که در قسما پایین اون مجسمه به صلیب کشیده شده حضرت مسیح قرار گرفته.

کلیسا گائودی

پنجره های بلند و رنگی جذابی داره که نور های رنگارنگ به داخل کلیسا منعکس می کنند.

بارسلونا

این کلیسا شبیه هیچ کلیسای دیگه ای که تا حالا دیده بودم نیست و واقعا منحصر به فرد ساخته شده.

کلیسا گائودی

در مورد کلیسا یک نکته وجود داره و اون اینه که همیشه شلوغه و معمولا هیچوقت نمیشه همون موقعی که رفتید و بلیط خریدید ازش دیدن کنید. برای خرید بلیط هم باید حدود نیم ساعت تو صف بمونید؛ روی بلیطی که می خرید یک ساعت مشخص شده که ممکنه مربوط به ۶-۷ ساعت جلوتر باشه مگر اینکه بلیطتون رو آنلاین بخرید و راس ساعت مشخص به کلیسا بیاید. ساعت بازدید از این کلیسا هم از ۹ صبح شروع میشه و تو بعضی روز های خاص و فصل های مختلف زودتر تعطیل میشه که بهتره این موضوع رو حتما در وبسایت کلیسا چک کنید. با مترو خط آبی L5 و خط بنفش L2 و همچنینی اتوبوس های شماره ۱۹، ۳۳، ۳۴، ۵۰، ۵۱ و اچ۱۰ از هر ایستگاهی می تونید خیلی راحت خودتون رو به کلیسا برسونید. هزینه ورودی کلیسا ۱۵ یورو و هزینه ورودی کلیسا با بازدید از بالای برج های اون ۲۹ یورو میشه. اگه راهنمای صوتی بخواید باید ۲۲ یورو پرداخت کنید و اگه بخواید فردی به عنوان راهنما همراهتون باشه باید ۲۴ یورو پرداخت کنید.

تو طبقه هم کف کلیسا هم یک موزه از زندگی و آثار گائودی به همراه مدل ها و عکس های کلیسا نشان داده شده که پیشنهاد می کنم برای آشنا شدن با گائودی ازش دیدن کنید.

کلیسا گائودی

یک موضوع هم تا یادم نرفته بگم که استفاده از مونوپاد داخل کلیسا ممنوعه و ۳۰ دقیقه قبل از بستن کلیسا بلیط های اون حراج میشه.

ورزشگاه نیو کمپ

بارسلونا

فکر کنم برای همه کسانی که به بارسلونا میان جذاب باشه تا از یکی از مهم ترین ورزشگاه های دنیا که بزرگ ترین بازیکن ها مثل مسی و پیکه اونجا بازی کردند، دیدن کنند. برای بازدید از ورزشگاه هم میتونید زمان هایی برید که بازی هست و هم میتونید از طریق تور ورزشگاه برید. برای رفتن هم باید با مترو به ایستگاه Collblance برید. اگه از تور استفاده کردید قیمت اون حدود ۲۳ یورو میشه و اگه هم بازی باشه کمی هزینش بیشتره. برای گرفتن بلیط باید توی صف بمونید و تو همین راه یک دستگاه های جالبی بودند که اگه توش سکه های دو یورویی می انداختیم یک سکه با طرح انتخابی خودمون از مسی، نیمار و ورزشگاه می داد که به برای من عنوان یک یادگاری خیلی جالب و منحصر به فرد بود.

بارسلونا

با این تور اول از همه به فروشگاهی رفتیم که داخلش پر از لباس، توپ و چیز های مربوط به تیم بارسلونا بود و از اونجایی که لباس ها برند نایک بودند قیمتشون هم از ۶۰ یورو شروع میشد و یادگاری های مختلفی مثل چمن بسته بنده شده زمین هم داشت که به شکل های مختلف میفروختند و قیمتش هم حدود ۵ یورو بود.

بارسلونا بارسلونا

بعد از اون به موزه توپ های طلایی و مدال ها و کاپ های قهرمانی رفتیم و از اونجا دیدن کردیم و به سمت داخل ورزشگاه رفتیم.

بارسلونا

آخرش هم از رختکن ورزشکار ها، سالن کنفرانس خبری و جایگاه گزارشگر ها دیدن کردیم و کلا کمترین زمانی که تو ورزشگاه برای دیدن قسمت های مختلف سپری میشه حدود ۳ تا ۴ ساعته.

بارسلونا

بارسلونا

روبروی ایستگاه متروی نزدیک ورزشگاه هم نمایندگی منگو هست که اگه خواستید می تونید بعد از دیدن ورزشگاه به اونجا هم یک سر بزنید.

پارک گوئل

بارسلونا

یکی دیگه از شاهکار های گائودی پارک گوئله که روی تپه بلندی قرار گرفته و از دو طرف به داخل اون راه داره. یکی از مسیر های از طریق یک کوچه شیب داره که باید از پله برقی ازش برید بالا. اگه بخواید با مترو به این پارک برید باید به ایستگاه های Lesseps و Vallcarca که هر دو به پارک نزدیکند.

بارسلونا

اینجاهم اولین چیزی که خود نمایی می کرد ساختمان ها و مجسمه های بی نظیر با طراحی گائودی بود که برای تزئینشون از سنگ های رنگی و منحصر به فرد استفاده شده بود.

بارسلونا

بارسلونا

نماد معروف مارمولک که یک جور هایی نماد بارسلونا هم هست به صورت یک مجسمه با سنگ های رنگی توسط گائودی طراحی شده بود در واقع از نظر مردم این شهر مارمولک نماد خوش شانسی و پیروزی حساب میشه و خیلی جاهای دیگه هم این نماد رو دیده بودم.

بارسلونا بارسلونا

سراسر پارک پر از دستفروش بود که یادگاری ها و چیزهای کوچک داشتند و قیمت های بعضی هاشون هم ارزان بود و خیلی از قیمت ها هم ۳ برابر بود. پس اگه خواستید خرید کنید مراقب این موضوع باشید. اما جالب این بود که تقریبا هر نیم ساعت یک بار پلیس میومد و این دستفروش ها سریع بساطشون رو جمع می کردند و بعد از رفتن پلیس دوباره می اومدند یجورایی شبیه بعضی از خیابان های خودمون.

بارسلونا

وقتی به مرکز پارک و قسمت ساختمان های جذاب اون رسیدیم باید بلیط مخریدم. قیمت بلیط برای بازدید از ساختمان ها ۷٫۵ یورو بود. این پارک و ساختمان های اون اونقدر جذابه که هر نقطش برای عکس گرفتن عالیه.

برای برگشت در طول مسیر رسیدن به ایستگاه مترو Vallcarca مغازه های زیادی بودند که قیمت های مناسبی هم داشتند و دیوار ها و در خونه ها هم با نقاشی های جالبی تزئین شده بود که خودش یک جای دیدنی جالب محسوب میشد.

 

مراکز خرید

یکی از معروف ترین ساختمان های بارسلونا که قبلا یک سالن گاوبازی بوده و الان به مرکز خرید تبدیل شده، arenas de Barcelona که هم مرکز خریده، هم رستوران و هایپرمارکت داره.

بارسلونا

 کلا قیمت های این مرکز خرید خوب بود و برند های خوبی داشت و تو قسمت هایپر مارکش هم قیمت ها نسبت به جاهای دیگه بارسلونا ارزان تر بود.

خرید در بارسلونا

 زارا و منگو بیشترین برند هایی هستند که شاید می تونم بگم هر ۱۰۰ متر یک نمایندگی داشتند و قیمت هاشونم واقعا خیلی بهتر از ایران بود. ساعت کار این مر کز خرید هم از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب بود.

یک مرکز خرید دیگه هم تو خیابان کاتالونیا رفتم که اسم El corte ingles بود. مرکز خرید بزرگی بود و طبقه بالاش هم یکی فود کورت بود و میتونم بگم رستوران ها و نمای اون بالا بهتر از خریدش بود.

خرید در بارسلونا

بارسلونا

نکته هایی که برای سفر به بارسلونا باید بدانید!

  • اگه تو فصل گرم به این شهر سفر کردید، یادتان باشه حتما آب زیاد بنوشید تا گرمازده نشوید.
  • شب ها در خیابان های خلوت مراقب جیب بر ها و دزد ها باشید.
  • اکثر موزه ها تو روز های یکشنبه از ساعت ۳ تا ۸ شب رایگان هستند.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *