• منو
  • منو

بهترین زمان برای سفر به اروپا

Avatar
بلیط هواپیما

برای شروع یک سفر اروپایی فوق العاده، باید طوری برنامه ریزی کنید که همه چیز دقیقا طبق میل شما و به بهترین شکل باشه… ممکنه هوای آفتابی و مطبوع یا دیدن فستیوال ها و یا حتی ارزون بودن قیمت ها برای شما در اولویت باشه… اروپا با  ۵۰ کشور مختلف دیدنی ها و جذابیت های زیادی برای هر سلیقه و هر زمانی از سال داره… بزرگ ترین و کوچک ترین کشور دنیا در اون قرار گرفتند که به ترتیب روسیه و واتیکان هستند. این قاره با موقعیت جغرافیایی و طبیعی بی نظیر و سواحل شنی و کوه های ناهموار و شهر های سرزنده و فرهنگ، غذاها و سرگرمی های مختلف و دوست داشتنی یکی از بهترین مقاصد برای سفر های لوکس و به یاد موندنی به حساب میاد که می تونه در هر فصلی از سال حیرت انگیز باشه… پس قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که می خواید توی چه شرایطی به اروپا سفر کنید و چه موضوعی براتون در اولویت قرار داره…بهتره با گِردگَرد همراه باشید تا با بهترین زمان برا سفر به اروپا و شرایطی که دوست دارید در یکی از کشور های این سرزمین فوق العاده بگذرونید بیشتر آشنا بشید.

به طور کلی اگه بخوایم فصل های سال رو با توجه به توریستی بودن اون تقسیم کنیم، سه فصل داریم. فصل شلوغ سال که از اواسط ژوئن تا آگوسته، فصلی توریستی اما نه چندان شلوغ که ماه های آوریل، اواسط ژوئن و سپتامبره و فصل خلوت سال که توی نوامبر و مارچه… اما برای اینکه بدونید چرا این ماه های سال توریستی تر یا خلوت ترند باید ادامه این مقاله رو در گِردگَرد بخونید…

فصل شلوغ سال

فصل شلوغ سال در اروپا

تابستان فصل فوق العاده ای برای سفر های اروپایی به حساب میاد اما باید بدونید که در این فصل باید انتظار شلوغی و گرمای زیاد رو هم داشته باشید. روز های طولانی با شب زنده داری ها و خوش گذرونی هایی که فقط مختص همین فصل هستند و در کنار همه چیز های خوبی که توی این موقع از سال وجود داره کنار اومدن با کمی شلوغی هم منطقی به نظر میرسه.

خودتون رو برای گرما آماده کنید!

هوای اروپا هر سال داره گرم تر میشه و حتی توی رستوران های مقاصدی مثل مونیخ و آمستردام که کولر هم دارند و هوا خنک تره بیشتر صندلی هاشون رو در فضای باز میزارند و این موضوع باید براتون قابل تحمل باشه. اما در هر صورت باید بدونید که  اروپا کلا در جولای و آگوست دوره فوق العاده گرمی رو تجربه می کنه و این گرما در قسمت های جنوبی اروپای خیلی بیشتره.

از تخفیف ها قافل نشید!

درسته که در این فصل اروپا پر از توریست میشه و خیلی از کشور ها توی ماه های جولای و آگوست واقعا شلوغ میشه اما باید بدونید که مثلا پاریس در این زمان خیلی خلوته و بیشترین میزان شلوغی اون توی ماه های ژوئن و سپتامبره. به علاوه هتل های بیزینس کلاس در اسکاندیناوی هم در تابستان معمولا خیلی ارزون هستند و علتش هم اینه که مسافران تجاری در این زمان کمتر سفر می کنند. بیشتر شهر های اروپایی مخصوصا ایتالیا و فرانسه در جولای و آگوست خلوت ترند و بیشتر مردم وقتشون رو کنار دریا می گذرونند و این زمان بهترین موقعیت برای گشت و گذار توی سواحل Riviera  فرانسه به حساب میاد.

بهترین مناطق برای سفر در فصل های شلوغ!

بهتره در فصل های شلوغ سال از کشو های اسکاندیناوی، بریتانیا و ایرلند دیدن کنید. مقاصدی که بهترین هوا رو در کنار طولانی ترین روز ها و جمعیتی قابل قبول از توریست ها که اونقدر ها غیر قابل تحمل نباشه! از اواسط ژوئن تا اخر آگوست اسکاندیناوی به طور وحشتناکی شلوغ و پر از توریست میشه که گِردگَر بهتون پیشنهاد میکنه توی این ماه ها به این منطقه سفر نکنید. قسمت های شرقی اروپا معمولا در تابستان خیلی گرم میشه و در عین این گرم بودن باید حواستان به بارون های یک دفعه ای هم باشه و بهتره اگه حساس هستید یک چتر کوچک با خودتون داشته باشید. قسمت های جنوبی اروپا فوق العادع در تابستان شلغ و توریستی میشه و هوا واقعا برای تفریحات ساحلی و شنا کردن فوق العادست  اما اگگه با شلوغی هم بیزارید بهتره مناطق درستی رو انتخاب کنید و سواحل Peloponnese Peninsula که خلوت تره انتخاب کنید. سفر یک روزه به مادرید و فلورانس هم گزینه های خوبی برای فصل های شلوغ به حساب میان.

فصلی توریستی اما نه چندان شلوغ!

فصل های توریستی و خلوت اروپا

این فصل معمولا از آوریل تا اواسط ژوئن و پستامبر تا اکتبر ادامه داره و تلفیقی از خصوصیات فصل های شلوغ و خلوت رو در خودش جای داده…هوایی مطبوع و رو زهایی که به اندازه کافی طولانی هستند و جمعیت توریست ها که خیلی هم زیاد نیست و بهترین زمان برای تفریح و لذت بردن از دیدنی های اروپا…جولای و آگوست دو تا از بهترین ماه های سال برای سفر به اروپا به حساب میان ولی از اونجایی که تعطیلات تابستانیه و توریست های زیادی توی این مدت به اروپا سفر می کنند، بهتره ماه های می و ژوئن یا سپتامبر و اکتبر رو برای سفرتون و دوری از شلوغی ها انتخاب کنید.

مقصدتان را درست انتخاب کنید!

به طور کلی هوای پاییز و بهار در اروپا  و قسمت های مدیترانه ای خنک تره و توی این فصل بیشتر شهر های ایتالیا، جنوب فرانسه، اسپانیا، کراتیا و یونان معمولا توریستی ترین مقاصد و البته گرون ترین مقاصد در این زمان به حساب میان. در واقع شلوغ ترین زمان برای سفر به ایتالیا در ما های می، ژوئن، سپتامبر و اکتبره و فرانسه هم معمولا توی جولای و آگوست واقعا اروم و خلوته و این زمان یکی از بهترین زمان ها برای سفر به این کشور به حساب میاد.

 بهار یا پاییز؟

اگه میخواید در یک زمان بجز تابستان سفر کنید، بهتره قبل از هر چیزی مقصدتون رو در نظر بگیرید…در بهار معمولا قسمت های مدیترانه ای اروپا خیلی سرسبز و بی نظیره که این موضوع توی پاییز کاملا برعکسه. برای کوهنورد ها اوایل پاییز بهترین زمان محسوب میشه چون در بهار خیلی از مسیر های کوهنوردی هنوز با برف پوشیده شده و امکان رفتن به اون قسمت ها وجود نداره. در مورد هزینه های سفرتون هم این موضوع رو همیشه یادتون باشه که اگه شما بلیط هواپیماتون رو توی فصل شلوغ خریداری کنید و برای برگشتتون در فصل های خلوت تر بلیط بگیرید، باز هم هزینه ای که برای شما محاسبه میشه گرون تره و با توجه به موقع خریدتون حساب میشه.

فصل های خلوت

فصل های خلوت اروپا

خیلی ها دوست دارند زمان های خلوت تر و دور از توریست هایی که در همه قسمت های شهر دیده میشن، سفر کنند. فصل خلوت اروپا معمولا از نوامبر تا مارچ در نظر گرفته میشه که می تونه برای این افراد زمان مناسبی به حساب بیاد.

هزینه های کمتری پرداخت کنید!

سفر کردن توی این فصل باعث میشه تا صدها ددلار از هزینه های سفرتون کم بشه… زمانی  که می تونید با کمترین هزینه یک اتاق رزرو کنید و خیلی از هتل های لوکس قیمت هاشون رو کاهش میدن و حتی خیلی از خانه ها و اقامتگاه های کوچک موقتا بسته میشن. اما در عوض خیلی از شهر ها مثل برلین، بروسل، اسکاندیناوی باید بدونید که توی این فصل فوق العاده شلوغ و توریستی هستند و معمولا قیمت هاشون هم گرون تر میشه.

آماده هر هوایی باشید!

زمستان معمولا روز ها خیلی کوتاه تر میشن و از ساعت ۵ تقریبا هوا تاریک میشه. توی این فصل باید با خودتون انواع لباس های گرم رو داشته باشید چون ممکنه هوا به شدت سرد و بارونی و یا حتی برفی بشه…

روز های کوتاه در فصل های خلوت!

زمستان رو زهای کوتاه تره و ممکنه زمان کمتری برای گشتن و تفریح کردن داشته باشید و خیلی از جاها هم با تاریک شدن هوا بسته میشن. توی شهر های بزرگ معمولا این مشکل کمتر وجود داره اما در شهر های کوچک تر معمولا خیلی زود شهر ها خلوت میشه و خیلی از رستوران ها و جاذبه ها هم بسته میشن. قسمت های شمالی اروپا معمولا توی زمستان خیلی تاریک و خلوته ولی قسمت های جنوبی معمولا همه سال شرایط ایده آل و مناسبی برای گردش داره.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 comment