• منو
  • منو

۱۰ فرودگاه شلوغ دنیا را بشناسید!

بلیط هواپیما

شاید شما هم به این موضوع فکر کرده باشید که کدام فرودگاه های دنیا پر تردد ترین فرودگاه ها محسوب میشن و از نظر برقراری ارتباط بین کشور های مختلف اهمیت زیادی دارند. در این مقاله با گِردگَرد می خوایم با ۱۰ فرودگاه شلوغ دنیا آشنا بشیم و بدونیم این فرودگاه ها در کدوم شهر های دنیا قرار گرفتند.

۱- فرودگاه بین المللی Hartsfield – Jackson Atlanta در آتلانتا با ۱۰۳,۹۰۲,۹۹۲ مسافر در سال

فرودگاه آتلانتا

فرودگاهی در آتلانتای ایالات متحده آمریکا که از سال ۱۹۹۸ به عنوان شلوغ ترین فوردگاه دنیا در نظر گرفته میشه و در ۱۱ کیلومتری جنوب آتلانتا قرار گرفته و در سال بیشتر از ۱۰۰ میلیون مسافر رو با حدود ۹۵۰۱۱۹ پرواز جابجا میکنه که تقریبا ۱ میلیون از این پرواز های مربوط به پرواز های داخلی هستند.

۲- فرودگاه بین المللی پکن در پکن با ۹۵,۷۸۶,۴۴۲ مسافر در سال

فرودگاه پکن

فرودگاه بین المللی پکن که به عنوان اصلی ترین فرودگاه این شهر شناخته میشه و در ۳۲ کیلومتری شمال  شرقی پکن قرار گرفته. این فرودگاه دومین فرودگاه شلوغ دنیا از نظر حمل مسافر در نظر گرفته میشه که ترمینال ۳ این فرودگاه که بخاطر المپیک تابستانی سال ۲۰۰۸ ساخته شده، دومین ترمینال بزرگ دنیا بعد از ترمینال فرودگاه بین المللی دبیه.  مساحت این فرودگاه در حدود ۱۴۸۰ هکتاره.

۳- فرودگاه بین المللی دبی با ۸۸,۲۴۲,۰۹۹ مسافر در سال

فرودگاه دبی

سومین فرودگاه شلوغ دنیا در دبی با ۲۹۰۰ هکتار وسعت که به عنوان بزرگ ترین فرودگاه خاورمیانه هم شناخته میشه و از مهم ترین اهداف اقتصادی کشور در نظر گرفته میشه که تقریبا ۹۰۰۰۰ نفر در اون مشغول به کار هستند و در سال بیشتر از ۸۸,۲۴۲,۰۹۹ مسافر در اون جابجا میشن.

۴- فرودگاه بین المللی هاندا (Haneda) در توکیو با ۸۵,۴۰۸,۹۷۵ مسافر در سال

فرودگاه توکیو

فرودگاهی بین المللی در توکیو که در ۱۴ کیلومتری جنوب شهر توکیو قرار گرفته و  در ابتدا تنها برای پرواز های داخلی ساخته شد و در اون زمان به عنوان بزرگ ترین فرودگاه ژاپن معرفی شد. بعد از اون از سال ۲۰۱۰ ترمینال بین المللی فرودگاه بازگشایی شد و در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا و دومین فرودگاه شلوغ آسیا معرفی شد. این فرودگاه در ۳۰ دقیقه ای شهر توکیو قرار گرفته و نسبت به فرودگاه دیگه اون یعنی ناریتا به مرکز شهر نزدیک تره.

۵- فرودگاه بین المللی لس آنجلس در لس آنجلس با ۸۴,۵۵۷,۹۶۸ در سال

فرودگاه لس آنجلس

یکی از اولین فرودگاه هایی که در لس آنجلس و ایالت کالیفرنیا ساخته شد و با بیش از ۸۴ هزار مسافر در سال به عنوان یکی از  شلوغ ترین فرودگاه های دنیا در نظر گرفته میشه که هم برای حمل مسافر و هم بار فرودگاهی شلوغ در تموم دنیا به حساب میاد.

۶- فرودگاه بین المللی اوهار(O’Hare) در شیکاگو با ۷۹،۸۲۸،۱۸۳ مسافر در سال

فرودگاه شیکاگو

یکی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا در شمال غرب شیکاگو که به ۲۱۷ مقصد مختلف در ۵ قاره آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا، آفریقا و اروپا پرواز داره. مساحت این فرودگاه در حدود ۷۲۷۶  هکتاره و در ابتدا به عنوان یک فرودگاه حمل و نقل نظامی در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد. در سال های ۱۹۶۳ تا ۱۹۹۸ به عنوان شلوغ ترین فرودگاه دنیا معرفی شد و امروزه هم با همین عنوان و به عنوان ششمین فرودگاه شلوغ در تموم دنیا در نظر گرفته میشه.

۷- فرودگاه هیترو (Heathrow) در لندن با ۷۸،۰۱۴،۵۹۸ مسافر در سال

فرودگاه هیترو لندن

این فرودگاه که به عنوان فرودگاه لندن هیترو هم شناخته میشه، فرودگاه بزرگی در لندنه که در در اصل از سال ۱۹۲۹ ساخته شد و از نظر حمل مسافر به عنوان سومین فرودگاه شلوغ دنیا در نظر گرفته میشه و در ۱۴ کیلومتری غرب لندن قرار گرفته که به عنوان مرکز اصلی پرواز های British Airways و پرواز های داخلی انگلستان شناخته میشه. این فرودگاه ۴ ترمینال مسافربری داره که ترمینال شماره ۱ اون معمولا محصوص پرواز های داخلی انگستان و شهر های اروپاییه و ترمینال ۳ و ۴ برای مقاصد دورتر در آفریقا، آسیا و خاورمیانه مورد استفاده قرار می گیره. ترمینال شماره ۵ هم به پرواز های هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways) اختصاص داره.

۸- فرودگاه بین المللی هنگ کنگ در هنگ کنگ با ۷۲,۶۶۵,۰۷۸ مسافر در سال

فرودگاه هنگ کنگ

فرودگاهی بزرگ در هنگ کنگ و در جزیره Chek Lap Kok که به این اسم هم معروفه در سال ۱۹۹۸ برای اهداف تجاری ساخته شد و هنگ کنگ رو به ۴۰ مقصد در سراسر آسیا متصل می کنه. جالبه بدونید که در زمان افتتاح این فرودگاه به عنوان بزرگ ترین فرودگاه دنیا معرفی شد و ساخت اون ۶ سال طول کشید و بیشتر از ۲۰ میلیون دلار در اون سال برای ساخت اون هزینه شد و وسعت این فرودگاه در حدود ۱۲۵۵ هکتاره که تا به حال ۴ بار جایزه بهترین خدمات فرودگاهی دنیا رو از اتحادیه بین المللی فرودگاه های جهان از آن خودش کرده و در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۰۵، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ به عنوان بهترین فرودگاه جهان شناخته شد.

۹- فرودگاه بین المللی شانگهای پودونگ (Pudong)  در شانگهای با ۷۰،۰۰۱،۲۳۷ مسافر در سال

فرودگاه شانگهای

این فرودگاه که به عنوان یکی از دو فرودگاه بزرگ چین شناخته میشه، در ۳۰ کیلومتری شرق شهر شانگهای قرار گرفته و با افزایش تعدا مسافرانی که در سال جابجا می کنه در لیست شلوغ ترین فرودگاه های دنیا قرار گرفت. به طور کلی بهتره بدونید که شانگهای دو فرودگاه بین المللی داره که پودنگ یکی از اون هاست و معمولا بیشتر پرواز های خارجی و بین المللی در این فرودگاه انجام میشه که در حال حاضر دو ترمینال اصلی داره که برای پرواز های ورودی و خروجی مورد استفاده قرار می گیره و قراره که ترمینال سوم اون هم به زودی آماده بشه.

۱۰- فرودگاه بین المللی شارل دوگل (Charles de Gaulle) در پاریس با۶۹,۴۷۱,۴۴۲ مسافر در سال

فرودگاه فرانسه

یکی از بزرگ ترین فرودگاه های دنیا که به عنوان بزرگ ترین فرودگاه فرانسه و دومین فرودگاه بزرگ در تموم اروپا شناخته میشه و دومین فرودگاه پر رفت و آمد و شلوغ اروپا هم در نظر گرفته میشه. فرودگاه شارل دوگل به اسم فرودگاه Roissy  هم شهرت داره به افتخار ژنرال دوگل رهبر جنبش مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم، از سال ۱۹۷۴ به اسم فعلیش تغییر نام داد. به علاوه بهتره بدونید که این فرودگاه در زمینی به مساحت ۳۲ کیلومتر مربع واقع شده.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *