• منو
  • منو
ایا صوفیه

اماکن دیدنی استانبول

بلیط هواپیما

استانبول شهری تاریخی با کاخ ها و عبادت گاه هایی از زمان امپراطوری عثمانی و دوره بیزانس که قلب تاریخ و فرهنگ ترکیه محسوب میشه. این شهر پر از جذابیت های دیدنیه و توی تمام قدم هایی که در طول خیابان های اون میزنید می تونید خیلی از این شگفتی های تاریخی رو ببینید و در کوتاه ترین زمان از قسمت اروپایی شهر به سمت قسمت آسیایی استانبول برسید، جزایر بی نظیر این شهر رو ببینید و آرامش بخش ترین لحظاتتون رو توی یکی از کافه های کنار دریا بشینید و همونطوری که به صدای امواج آب گوش میدید، چای بنوشید…

این شهر پر از دیدنی های مختلفه که می تونه همه سن و همه سلیقه ای رو راضی نگه داره؛ تاریخ، فرهنگ، بهترین مراکز خرید و تجریه مدرن ترین سرگرمی ها همه در استانبول کنار هم قرار گرفتند تا بهترین خاطراتتون رو از سفر به این شهر براتون رقم بزنند. با GerdGard.com همراه باشید تا با مهم ترین اماکن دیدن استانبول بیشتر آشنا بشید.

موزه های استانبول

حتی اگه اولین بار باشه که از شهر استانبول دیدن می کنید، با کمی قدم زدن توی کوچه و پس کوچه های این شهر می تونید در کنار همه فروشگاه های لوکس و خیابان های مدرن اون، به عمق تاریخ هزار ساله استانبول هم پی ببرید… شهری که می تونید توی اون موزه های بی نظیری رو متفاوت با تموم چیز هایی که تا بحال دیدید تجربه کنید و با قدم زدن توی کاخ ها و بناهای تاریخی بی نظیرش با دنیای قرن ها پیش ارتباط برقرار کنید!

قطعا گشتن توی شهری که چنین تاریخ گسترده ای داره، می تونه برای همه توریست هایی که از استانبول دیدن کنند جذابیت هایی زیادی داشته باشه. پس با گِردگَرد همراه باشید تا به مهم ترین و دیدنی ترین این موزه ها اشاره کنیم.

موزه باستان شناسی استانبول (Archaeology Museum)

موزه های استانبول

موزه ای که در واقع یکی از با ارزش ترین و غنی ترین گنجینه های تاریخی شهر استانبول رو به نمایش گذاشته. این موزه به عنوان بزرگ ترین موزه باستان شناسی در تمام ترکیه بیشتر از یک میلیون شی ء از دوره های مختلف تمدن بشری رو در ۳ ساختمان مجزا رو در موزه نگهداری می کنه که یکی از ساختمان ها موزه باستان شناسی، یکی موزه شرق باستان و سومی موزه هنر های اسلامیه. این موزه توی پارک Gülhane و نزدیک کاخ توپکاپی قرار گرفته پس می تونید برای دیدن اون جوری برنامه ریزی کنید که از کاخ هم دیدن کنید. ساعت بازدید اون هم از آوریل تا اکتبر ۹ صبح تا ۷ عصر و از نوامبر تا مارچ ۹ صبح تا ۵ عصره و هزینه ورودی اون هم تقریبا برای هر نفر ۲۰ لیر میشه.

موزه مینیاترک (Miniaturk)

مینیاترک

موزه مینیاتوری ترکیه که به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول شناخته میشه و توی اون می تونید تموم ساختمان های معروف و دیدنی های فوق العاده این شهر رو در مقیاسی کوچک تر توی پارک سرسبز و دیدنی مینیاترک استانبول ببینید. ساعت کار این موزه هم تمام روز های هفته به جز روز های چهارشنبه از ساعت ۱۰صبح تا ۵ عصره که از میدان تکسیم می تونید با خط ۵۴ HT اتوبوس خیلی راحت خودتون رو به موزه برسونید.

ساختمان های تاریخی و معروف استانبول

استانبول در کنار موزه های جذابی که داره پر از ساختمان های دیدنی و تاریخیه که می تونید مهم ترین اون ها رو با گِردگَرد بیشتر بشناسید.

کاخ توپکاپی (Topkapı Palace)

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی داستانی فراتر از موزه های دیگه دنیا داره… یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کاخ های دوره عثمانی که نباید توی سفرتون به این شهر از دستش بدید. این کاخ شاید درست مثل کاخ هایی که توی رویاهامون تصور می کنیم یک قصر بزرگ بالای یک تپه کوچکه. جایی که می تونید از اونجا تنگه بسفر رو ببینید و داخل اون پر از جواهرات و جزئیات بی نظیر که توی هر کدوم از قسمت هاش می تونید با دنیای جدیدی از امپراطوری عثمانی بیشتر آشنا بشید. این کاخ نزدیک میدان سلطان احمد قرار گرفته و ورودی اون تقریبا ۴۰ لیره و برای بازدید از یکی از جذاب ترین قسمت ها کاخ یعمی حرک باید ۲۵ لیر جداگانه پرداخت کنید.

مسجد ایا صوفیه (Aya Sofya)

ایا صوفیه

استانبول ساختمان ها و جاهای دیدنی زیادی داره اما شاید هیچکدوم به اندازه مسجد ایا صوفیه معروف نباشند و به عنوان نماد این شهر توی تموم عکس ها و کارت پستال های مربوط به استانبول دیده نشن…این مسجد یکی از مهم ترین ساختمان های مذهبی دنیا به شمار میاد و از دوران امپراطوری بزرگ بیزانس به جا مونده و از سال ۵۳۷ به عنوان یک کلیسا ساخته شده و بعد از سال ها با فتح استانبول توسط محمد فاتح یکی از سلاطین عثمانی به مسجد تبدیل شد؛ امروزه هم این مسجد به موزه ای بزرگ و دیدنیه که بازدید از اون یکی از مهم ترین جذابیت های ترکیه محسوب میشه. ساختمان بزرگی که در هر گوشه اون رازی از تاریخ پنهان شده و با معماری متفات و منحصر به فردش همیشه مورد توجه قرار گرفته. این مسجد در میدان ایا صوفیه و در محله سلطان احمد قرار گرفته که می تونید با پرداخت تقریبا ۴۰ لیر از اون دیدن کنید.

کاخ دلمه باغچه (Dolmabahçe Palace)

کاخ دلمه باغچه

یکی از زیباترین کاخ های استانبول در قسمت اروپایی تنگه بسفر که در سال ۱۸۵۶ توسط یکی از پادشاهان عثمانی ساخته شد. این کاخ سه قسمت اصلی داره، طبقه مستخدمین، کارمند ها و طبقه مخصوص پادشاه…این کاخ ۲۸۵ اتاق و ۴۳ سالن داره. توی این کاخ می تونید بزرگترین چلچراغ بلور بوهمی رو که وزنی حدود ۴٫۵ تن داره ببینید که جالبه بدونید این لوستر کریستالی زیبا هدیه ملکه ویکتوریای اوله. این کاخ نزدیک کاباتاش قرار گرفته و همه روز های هفته به جز دوشنبه و پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ بازه و روزهای دوشنبه و پنجشنبه هم تعطیله.

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد (Blue Mosque)

مسجد آبی استانبول

دقیقا روبروی ایا صوفیه یکی از زیباترین مساجد استانبول قرار گرفته و شاید حدود ۱۰۰۰ سال بعد از اون در زمان عثمانی ساخت شد و به خاطر کاشی های آبی زیبایی که در طراحی اون به کار رفته به مسجد آبی شهرت پیدا کرده. این مسجد به دستور سلطان احمد اول ساخته شد و به همین دلیل به این مسجد سلطان احمد هم گفته میشه. در این مسجد می تونید نمونه فوق العاده ای معماری عثمانی رو ببینید و از جزئیات بی نظیری که در قسمت های مختلف اون به کار رفته لذت ببرید.

گرند بازار (Grand Bazaar)

گرند بازار استانبول

گرند بازار، بازاری تاریخی و پر از رنگ در قلب شهر قدیمی استانبول که از قرن ها پیش به جا موند و هنوز هم یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های این شهر، هم برای خرید و هم گشت و گذار در فضایی که بوی تاریخ و قدمت میده، یکی از بهترین گزینه ها به حساب میاد. این بازار اونقدر بزرگه و بخش های مختلفی داره که اگه ندونید دنبال چی میگردید واقعا سردرگم میشید. بیشتر از ۳۰۰۰ مغازه توی یکی از بزرگ ترین بازار های ترکیه که هر چیزی که فکرش رو کنید رو می تونید اینجا پیدا کنید. پس با دقت بگردید و از قدم زدن توی فضای دلنشین این بازار کلی لذت ببرید. بعد از دیدن این بازار هم می تونید از بازار ادویه ها که در کنار اون قرار گرفته دیدن کنید و سری به دنیاب ادویه هاب استانبول و میوه ها و سبزی های خشک این شهر بزنید!

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *