• منو
  • منو

سوالات متداول درباره لاتاری

Avatar
بلیط هواپیما

سوالات مربوط به لاتاری

لاتاری، اتفاقی که می تونه کل مسیر زندگی یک فرد رو تغییر بده و به اون کمک کنه تا رویای مهاجرت در آمریکا تحقق پیدا کنه. کشوری که بخاطر رفاه اجتماعی و سطح بالای اقتصادی و درآمد، یکی از بزرگ ترین مقاصد مهاجرت به حساب میاد ولی با شرایط سخت و فیلتر های عبوری که دولت برای مهاجران گذاشته، بر آورده شدن این آرزو چندان کار ساده ای به نظر نمیاد. اگه می خواید در مورد لاتاری و مراحل ثبت نام اون بیشتر بدونید می تونید به قسمت لاتاری چیست و مراحل ثبت نام لاتاری در وب سایت GerdGard.com مراجعه کنید. اما توی این مسیر ممکنه به سوالاتی بر بخورید. اینجا گِردگَرد به همه سوالات شما در مورد لاتاری جواب داده، پس با ما همراه باشید.

لاتاری چیست؟

دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور، هر ساله از کشور هایی که کمتر به آمریکا مهاجرت می کنند به صورت تصادفی افرادی رو انتخاب و به اون ها گرین کارت رایگان میده. این افراد که در قرعه کشی لاتاری برنده میشن می تونن از اقامت دائم در این کشور و مزایای شهروندی بهره مند بشن.

شرایط شرکت در لاتاری چیست؟

افرادی که قصد دارند در لاتاری ثبت نام کنند باید بالای ۱۸ سال باشند و حداقل مدرک دیپلم داشته باشند و از کشور هایی مجاز برای شرکت در لاتاری باشند. اگه هم شخصی دیپلم نداشت ارائه دو سال سابقه کار در ۵ سال اخیر و در رشته های مشخص شده ضروریه.

آیا ایرانیان می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

بله، کشور ایران در لیست کشور های مجاز به شرکت در لاتاری قرار گرفته و میتواند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند.

 ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

همه مراحل ثبت نام به صورت آنلاین و از طریق وب سایت dvlottery.state.gov صورت می گیره و هر فرد تنها یک بار میتونه در هر دوره ثبت نام کنه و اگر فرم ثبت نام مشکلی داشته باشه یا اطلاعات صحیح نباشه از دوره حذف میشه.

اگر محل تولد فردی در لیست کشور های مجاز نباشد، چطور در لاتاری شرکت کند؟

بهترین راه برای چنین افرادی اینه که اگر همسرش متولد یکی از کشور های مجاز به شرکت در لاتاریه از اون طریق اقدام کنند.

چرا بعضی از کشور ها اجازه شرکت در لاتاری را ندارند؟

علت این موضوع اینه که لاتاری یک شانس برای افرادیه که به راحتی نمی تونند به آمریکا مهاجرت کنند و دلیل اون هم بالا بردن تنوع فرهنگی جامعه آمریکاست.

برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام در لاتاری تنها کافیه فرم های مربوط به اطلاعات شخصی رو به صورت آنلاین پر کنید و یک عکس مناسب تهیه کنید.

آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد؟

خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مردکی شانس برابر با هم دارند.

منظور از کلمه native در فرم چیست؟

Native  یعنی کشوری که فرد در اونجا متولد شده، حتی اگه الان ملیت کشور دیگه ای رو داشته باشه.

هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟

ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد، شما برای ثبت نام فقط باید با عکسی در فرمت مشخص در تاریخ هایی که اعلام شده اطلاعاتتان را وارد کنید.

***چه تغییرات جدیدی به سوالات فرم لاتاری گرین کارت اضافه شده است؟

سوالاتی مثل نام کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید و همچنین بالاترین مدرک تحصیلی که دارید به سوالات فرم اضافه شده که باید در آن از میان ده گزینه که مشخص شده، یکی را انتخاب کنید. به علاوه یک گزینه به عنوان متارکه قانونی هم به جای گزینه متارکه اضافه شده که مشخص میکنه شما و همسرتان از هم جدا شده اید و به همین دلیل در صورت برنده شدن همسر شما اجازه نداره به همراه شما به آمریکا بیاد.

آیا برای ثبت نام لاتاری امضا و عکس همه اعضای خانواده نیاز است؟

خیر، نیازی به امضا نیست اما همسر و تمام فرزندان بالای ۲۱ سال شما باید عکس های جدید و مجزایی داشته باشند.

چه تعداد از افرادی که در لاتاری شرکت کرده اند، ویزا دریافت می کنند؟

در لاتاری تقریبا بیشتر از ۵۵۰۰۰ نفر در مرحله اولیه انتخاب می شوند و از میان آن ها ۵۵۰۰۰ نفر اصلی از افراد واجد شرایط، ویزای اقامتی دائم در آمریکا رو دریافت می کنند.

آیا یک زن و شوهر می توانند به طور جداگانه فرم ثبت نام لاتاری پر کنند؟

بله هم زن و شوهر و هم فرزندان خانواده که سن بالای ۱۸ سال داشته باشند میتونند فرم جدایی برای ثبت نام لاتاری ارسال کنند.

به نام کدام یک از اعضای خانواده باید در فرم ثبت نام لاتاری اشاره کنیم؟

نام همسر و تمام فرزندان ازدواج نکرده ای که زیر ۲۱ سال هستند را باید در فرم ذکر کنید. فقط در صورتی که از همسرتان به طور قانونی جدا شده اید، نیازی به اشاره اسم همسر نیست. حتی باید نام فرزندتان را که به فرزند خواندگی قبول کرده اید یا اینکه جدا از شما زندگی می کند و یا فرزند همسرتان است را هم در فرم قید کنید.

آیا هر فرد باید فرم ثبت نام لاتاری را شخصا پر کند؟

فرم ثبت نام شامل یک سرس اطلاعات شخصی و جزئی است که یا می توانید شخصا پر کنید یا با دادن اطلاعات درست و صحیح به شخصی که مورد قبولتان است، فرم را پر کنید.

افرادی که در لاتاری ثبت نام کرده اند، چگونه انتخاب می شوند؟

همه فرم های ثبت نامی، در مرکز کنسولگری کنتاکی کد بندی می شوند و  بعد از پایان ثبت نام، به صورت کامپیوتری و کاملا تصادفی برنده ها مشخص می شوند.

آیا پاسخ برنده شدن و قبول نشدگان لاتاری به همه افراد اطلاع داده می شود؟

خیر، فقط افرادی که برنده شدند، مطلع میشن و بقیه افراد هیچ ایمیل و اطلاعیه ای دریافت نمی کنند. کلیه نامه های اطلاعیه هم ۵ تا ۷ ماه بعد از پایان ثبت نام اعلام میشه و هر شخصی که طی این مدت ایمیلی دریافت نکرده یا نامه ای براش به آدرسی که نوشته بود، نیومده یعنی قبول نشده.

آیا برای ثبت نام در لاتاری، سن خاصی مد نظر است؟

هیچ محدودیت سنی وجود نداه، تنها افراد باید از سن ۱۸ سال به بالا باشند و افرادی که موقع ثبت نام به سن ۱۸ سال نرسیده باشند از روال لاتاری حذف میشن.

آیا افرادی که از روش های دگر مهاجرت به آمریکا استقاده کرده اند، می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

بله، این افراد هم می تونند در لاتاری گرین کارت شرکت کنند.

اگر فردی که در لاتاری انتخاب شده، فوت کند ویزای اقامت او چه می شود؟

در چنین شرایطی ویزای گرین کارت فرد هم باطل می شه و همسر و فرزندان او هم اجازه استفاده از ویزا رو ندارند.

آیا امکان ذخیره آنلاین فرم و تکمیل بعضی از قسمت های آن در تایم دیگر وجود دارد؟

خیر، این فرم به صورتی طراحی شده که باید در یک مرحله تکمیل و ارسال شود، اما سیستم آن طوری طراحی شده که به مدت ۶۰ دقیقه بعد از دانلود فرم فرصت دارید تا آن را پر کنید و اگر زمان بیشتر از ۶۰ دقیقه طول بکشه، باید فرم را از اول پر کنید.

چگونه می توانم مطمئن شوم که اطلاعیه ای که در مورد برنده شدن در لاتاری دریافت کرده ام، واقعی است؟

اطلاع رسانی بعد از برنده شدن به صورت نامه ای که در آدرس فرم پر کردید، ارسال می شه و درب خانه تحویل می گیرید و در کنار اون ایمیل هم ارسال می شه. در این نامه هم همه دستور العمل ها و اقداماتی که باید انجام دهید، ذکر شده که باید بعد از پرداخت هزینه ها و دریافت رسید منتظر ویزای اقامتی خودتون باشید.

آیا فردی که در لاتاری برنده شده باید حتما همراه خانواده اش مهاجرت کند؟

خیر این به انتخاب خود فرد بستگی داره و میتونه هم با خانواده و هم به تنهایی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنه.

آیا برنده شدن من در لاتاری به معنی دریافت گرین کارت آمریکاست؟

خیر، متاسفانه این چنین نیست. بعد از  برنده شدن باید روند تازه ای را شروع کنید، چند فرم آنلاین پر می کنید و بعد از یک یا دو مصاحبه حضوری در سفارت و مسافرت به آمریکا گرین کارت خودتون رو دریافت کنید. که مشاوره و راهنما گرفتن از کسی که بتونه کمکتون کنه در این مسیر واقعا ضروریه.

در ادامه اگه هم می خواید در مورد شرایط ثبت نام در وب سایت اصلی لاتاری بیشتر بدونید سری به قسمت همه چیز در رابطه با سایت اصلی ثبت نام لاتاری در وب سایت گِردگَرد بزنید تا از مهم ترین جزئیاتی که در این مورد وجود داره مطلع بشید.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 دیدگاه