• منو
  • منو
پول تایلند

پول رایج تایلند

Avatar
بلیط هواپیما

 

پول تایلند

تایلند، کشوری با سواحل و منظره های بی نظیر، معابد طلایی و فرهنگی که نشان از قدمت و متفاوت بودن مردم این سرزمین داره…مقصدی که توی هر نگاه از منظره ها و جاذبه های اون می تونید تجربه شگفت انگیزی به دست بیارید و با دنیای این سرزمین آزاد بیشتر آشنا بشید…

این کشور از مهم ترین مقاصد گردشگری جنوب شرقی آسیا به حساب میاد که برای هر فرد و هر سلیقه ای سرگرمی و جذابیت مخصوصی داره و یکی از مهم ترین شاخصه های تایلند اینه که می تونید بهترین تفریحات رو توی این کشور با هزینه هایی نه چندان زیاد تجربه کنید. اما بعد از اینکه بلیط پرواز و هتلتون رو رزرو کردید باید قبل از رفتنتون به این سفر با ارز این کشور هم بیشتر آشنا بشید. پس بهتره با GerdGard.com همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره این موضوع به دست بیارید.

نگاهی به تاریخچه پول تایلند

پول تایلند هم مثل تمدن این کشور، فراز و نشیب های زیادی رو پشت سر گذاشته…جالبه که بدونید در قدیم ارزش بات تایلند در گذشته با میزان نقره ای که در اون به کار رفته بود، محاسبه میشد. در سال ۱۸۹۲ اسکناس های ۱، ۵، ۱۰، ۴۰، ۸۰، ۱۰۰ ، ۴۰۰ با نام بات برای اول بار چاپ شد و از سال ۱۹۴۲ و با تاسیس بانک تایلند، مسئولیت انتشار پول تایلندی بر عهده این بانک قرار گرفت. در واقع در طی زمان های مختلف، این ارز تحولات زیادی رو پشت سر گذاشته و پول این کشور برای مردم به عنوان نمادی از اعتقاد، فرهنگ و سنت های مردم این سرزمین به حساب میاد که در تاریخ و توسعه این کشور نقش پر رنگی ایفا کرده.

واحد پول تایلند

واحد پول کشور تایلند بات که با  ฿ نشون داده میشه و هر بات به ۱۰۰ساتانگ تقسیم میشه.

اسکناس های کشور تایلند از ۱۰ بات تا ۱۰۰۰ باتی هستند که روی اون ها عکسی از پادشاه تایلند هک شده و جالبه که بدونید در سال ۲۰۱۷ بات به عنوان دهمین پول رایج دنیا شناخته شده.

تبدیل ارز در تایلند

صرافی های تایلند

قبل از هر چیزی باید بدونید موقع سفرتون به تایلند اونقدر ها ضروری نیست که پولتون رو توی کشور تبدیل کنید و با خودتون بات ببرید. می تونید دلار یا یوروتون رو خیلی راحت توی صرافی های تایلند به بات تبدیل کنید اما در مورد خرید همه فروشگاه های فقط ارز خود کشور یعنی بات رو قبول می کنند. سعی کنید پول ایرانی رو توی این کشور چنج نکنید. این که توی سفرتون به تایلند دقیقا چقدر به ارز احتیاج دارید و چه میزانی پول برای هر روز از سفرتون کافیه موضوعیه که دقیقا به نوع خرج کردن شما بستگی داره و این که چقدر می خواید سرگرمی های لوکس و جاذبه های گرون رو تجربه کنید. اما به طور کلی بهتره بدونید که باید برای یک سفر با کمترین هزینه های اون  تقریبا ۳۰ دلار برای هر روزتون اختصاص بدید و اگه میخواید در مورد میزان هزینه های سفر به تایلند بیشتر بدونید، بهتره قسمت هزینه های زندگی و سفر در تایلند رو در وب سایت گِردگَرد مطالعه کنید.  تبدیل ارز توی تایلند هم کار سادیه و کافیه فقط توی یکی از صرافی ها، بانک ها یا دستگاه های ATM خیلی راحت با در دست داشتن پاسپورتتون پولتون رو تبدیل کنید. خیلی از صرافی ها هم بدون پاسپورت پولتون رو تبدیل می کنند، فقط حواستون باشه برای تبدیل ارز توی هر کشوری قبل از هر چیزی به صورت آنلاین قیمت ها رو چک کنید و بعد اقدام به چنج کردن پولتون کنید.

 

 

 

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *