• منو
  • منو

ویزا فرانسه

Avatar
بلیط هواپیما

فرانسه یکی از کشورهایی است که سالانه بیشترین توریست را به خود میبیند، گردشگران بسیاری برای بازدید و تفریح به این کشور سفر می‌کنند. فرانسه در غرب اروپا نهفته است و با آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی و متنوع و چشم اندازهای طبیعی بی نظیر، سواحل دلنشین جنوبی، جنگل های سیاه، رشته کوه های مرتفع آلپ، معماری های منحصر به فرد و تفریحات هیجان انگیزی که دارد، بهترین مکان برای سفر محسوب می گردد و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. شهر پاریس در تمام فصول از زیبایی خاصی برخوردار است، در فروردین تا تیر ماه بهترین شرایط آب و هوایی در این شهر حاکم است به صورتی که هوا نه سرد است و نه گرم، این زمان بهترین موقع برای سفر به فرانسه می باشد. در فصل پاییز و زمستان فرانسه به دلیل وجود طبیعتی رنگارنگ بسیار دیدنی و جذاب است و همین طور در این فصل قیمت ها بسیار ارزان می باشد. در تابستان نیز به دلیل این که گردشگران زیادی به فرانسه سفر می کنند، فرانسه بسیار شلوغ و قیمت ها بسیار گران می باشد. برای سفر به فرانسه حتما برنامه ریزی کنید و آب و هوای فرانسه را هم در نظر بگیرید تا سفری لذت بخش را تجربه کنید. در ادامه انواع ویزا فرانسه و مدارک لازم برای اخذ ویزا را معرفی می کنیم.

انواع ویزا فرانسه

برای اخذ ویزا فرانسه باید هدف خود را از سفر به این کشور مشخص کنید و بعد از آن برای اخذ ویزا اقدام نمایید. ویزا فرانسه با توجه به هدف سفر به فرانسه به انواع مختلفی تقسیم می شود.

• ویزا توریستی فرانسه
• ویزا تجاری فرانسه
• ویزا تحصیلی فرانسه
• ویزا کار فرانسه
• ویزا دیدار خانواده و دوستان در فرانسه
• ویزا ترانزیت فرودگاهی فرانسه
• ویزای ورود مجدد به فرانسه
• ویزا پزشکی فرانسه

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا فرانسه

• تکمیل فرم درخواست ویزا
• ۲ عدد عکس رنگی با زمینه سفید بدون روتوش
• گذرنامه با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا
• کارت ملی و شناسنامه
• در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا از کشورهای دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها
• نامه اشتغال به تحصیل
• گواهی اشتغال به کار
• پروانه کسب و یا ثبت شرکت یا کارت بازرگانی
• گواهی پشتیبان مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی
• سند مالکیت
• گواهی بازنشستگی
• بیمه مسافرتی

ویزای کوتاه مدت فرانسه

با گرفتن ویزا کوتاه مدت فرانسه می‌توانید به مدت کمتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. پیش از آن که مدت ویزا تمام شود باید از خاک فرانسه خارج شوید. ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزا توریستی و ویزای ترانزیت و بعضی از ویزاهای کاری است که مدت اقامت آن ها کمتر از ۹۰ روز می‌باشد.

ویزای توریستی فرانسه

افرادی که با هدف گردشگری و تفریح می‌خواهند به فرانسه سفر کنند باید اقدام به اخذ ویزا توریستی کنند. مدت اعتبار ویزا توریستی فرانسه تا ۶ ماه اعتبار دارد ولی فقط می توانید در مدت ۳ ماه در فرانسه اقامت داشته باشید. ویزای فرانسه برای کسانی که سفرهای بسیاری می روند و در مدت طولانی در سفر هستند، به صورت مولتی صادر می گردد. افراد با این ویزا می توانند در مدت زمان اعتبار ویزای خود، هرچند دفعه ای که بخواهند می توانند به این کشور وارد و از آن خارج شوند. در ویزای یک بار ورود فرانسه، فرد می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزای خود فقط یک بار به خاک فرانسه وارد شود و پس از پایان سفر اعتبار ویزای او به پایان می رسد. مدت اعتبار ویزای فرانسه برای افرادی که از اعتبار کمی بهره مند هستند به مدت اعتبار و مدت اقامت کمتری صادر می گردد. بیشتر برای ایرانی ها این مورد وجود دارد که گاهی ویزا با همان مدت زمان سفر فرد متقاضی صادر می گردد.

ویزا تجاری فرانسه

برای افرادی که برای هدف تجاری به کشور فرانسه سفر می کنند، ویزا تجاری صادر می گردد. این ویزا برای افراد خارجی که به دعوت نامه ای از فرانسه برای شرکت در رویداد یا کنفرانس یا جلسه ای حضوری در کشور فرانسه، ارسال شده صادر می شود. علاوه بر مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا باید مدارکی که بین شرکت فرانسوی و کشور دیگر وجود دارد ارائه شود.

ویزای طولانی مدت فرانسه

ویزاهایی که مدت مجاز اقامت آنها بیش از ۹۰ روز صادر شود، از ویزاهای طولانی مدت به حساب می آیند. در گذشته برای ایرانی ها مدت اعتبار این ویزا تا ۴ سال صادر می شد ولی امروزه به دلیل تحولاتی که رخ داده و افزایش مهاجرت به فرانسه اعتبار این ویزا یک سال و مدت زمان مجاز اقامت ۶ ماه می باشد. ویزاهای کاری، تحصیلی و دیدار خانواده از این نوع دسته ویزاهای طولانی مدت محسوب می‌شوند.

ویزای تحصیلی فرانسه

این نوع ویزا با توجه به هدف فرد متقاضی به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. برای اخذ ویزا فرانسه باید ابتدا نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از فرانسه اقدام کرد و سپس به دریافت وقت از سفارت فرانسه و در روز مشخص شده برای ارائه مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه در تهران مراجعه نمود.

ویزای کاری فرانسه

برای گرفتن ویزا کاری، فرد متقاضی ابتدا باید برا گرفتن دعوت نامه ای برای کار از فرانسه اقدام نماید و بعد از آن از سفارت فرانسه وقت بگیرد و در روز مشخص شده دعوت نامه خود را به همراه مدارک دیگر اخذ ویزا ارائه دهد و منتظر پاسخ ویزا فرانسه بماند.

ویزای دیدار خانواده و دوستان در فرانسه

برای بازدید و ملاقات اعضای خانواده یا دوستان خود که در فرانسه اقامت می کنند، ویزا صادر می شود. مدت مجاز اقامت ویزا دیدار خانواده ۳ ماه تا یک سال می باشد. فرد متقاضی پس از ورود به کشور فرانسه باید نسبت به دریافت مجوز اقامت فرانسه اقدام نماید. در صورتی که اعضای خانواده شما دارای ملیت اروپایی یا فرانسوی باشند و یا به صورت قانونی در فرانسه اقامت کنند، فرد درخواست کننده ویزا می تواند ویزای فرانسه را دریافت کند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه

این ویزا برای تعویض پرواز در فرودگاه فرانسه صادر می گردد. افرادی که دارای این ویزا هستند اجازه اینکه از فرودگاه خارج شوند را ندارند. این نوع ویزا برای افرادی است که مقصد سفرشان خارج از منطقه شینگن است ولی برای رفتن به مقصد خود نیاز دارند از کشور فرانسه عبور کنند. ویزای ترانتزیت فرودگاهی فرانسه سه نوع می باشد: ویزای ATV یک طرفه است و فقط فرد مجاز است یک بار از کشور منطقه شنگن عبور کند. ویزا برگشت ATV مجاز به بازگشت هوایی از دو یا یک کشور منطقه شنگن را صادر می کند. ویزای مولتی ATV مجوز عبور و ترانزیت از میان یک یا چند کشور حوزه شینگن را می دهد.

ویزای ورود مجدد به فرانسه

ویزای ورود مجدد فرانسه یا ویزا بازگشت فرانسه برای کسانی که ویزای اقامت دائم در فرانسه را دارند و در صورتی که این افراد از فرانسه خارج شده باشند و دوباره قصد بازگشت به کشور فرانسه را داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم فرانسه خود را گم کرده اند یا به سرقت رفته یا اینکه اعتبار ان به اتمام رسیده باشد، نیاز به اخذ این ویزا برای بازگشت به کشور فرانسه هستند.

ویزای پزشکی فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه پزشکی و خدمات درمانی است. به همین دلیل افراد بسیاری برای درمان بیماری خود به کشور فرانسه سفر می کنند. این اشخاص برای سفر خود به فرانسه نیاز به ویزا پزشکی فرانسه دارند. این ویزا یکی از ویزاهای کوتاه مدت است که به شخص بیمار و همراه او اجازه می‌دهد برای درمان بیماری خود به کشور فرانسه رجوع کند. مدت اعتبار این ویزا محدود بوده ولی در صورتی که درمان بیماری طولانی شود فرد می تواند ویزای خود را تمدید کند. ویزای پزشکی معمولا به دلیل اورژانسی بودن سریع تر آماده شده و به فرد بیمار تحویل داده می شود.

شرایط اخذ ویزا فرانسه

شرایط اخذ ویزا فرانسه شامل شرایط سنی و تاهل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا فرانسه است. افرادی که متاهل هستند و سن آنها از ۳۰ سال بیشتر است، شانس گرفتن ویزای فرانسه را دارند و افرادی که مجرد هستند و سن آنها از ۳۰ کمتر است، در صورتی که مدارک شان تکمیل باشد ازشانس اخذ ویزا فرانسه برخوردارند. هر گونه مدرکی که ثابت کند فرد درخواست دهنده به کشور خود باز می گردد سبب می شود، ویزا فرانسه برای او صادر گردد. سابقه سفر به کشور های دیگر و اینکه توریست بودن خود را ثابت کنید برای اخذ ویزا بسیار موثر خواهد بود.

مراحل اخذ ویزا فرانسه

• ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت فرانسه
• تکمیل فرم درخواست ویزا فرانسه
• گرفتن وقت از سفارت فرانسه
• مراجعه حضوری برای مصاحبه و انگشت نگاری و ارائه مدارک در سفارت فرانسه
• منتظر ماندن برای دریافت جواب ویزا فرانسه

مدت زمان بررسی ویزا فرانسه

از زمان انگشت نگاری تا زمانی که جواب ویزا را دریافت می کنید حدود ۱۵ روز کاری می باشد. مدت زمان انتظار برای وقت سفارت فرانسه از ۴ تا ۳۰ روز طول می کشد.

آدرس سفارت فرانسه در ایران

سفارت فرانسه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ می باشد. سفارت فرانسه در تمام روز های هفته به جز روزهای تعطیل رسمی، از روز یکشنبه تا پنج شنبه در حال فعالیت بوده و ساعت کاری این سفارت از ۷ صبح تا ۸ شب می‌باشد.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *