• منو
  • منو
مهاجرت کاری به سوئیس

بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت کاری!

بلیط هواپیما

افراد زیادی تمایل دارند تا ادامه زندگیشون رو در کشور دیگه ای با شرایط و امکاناتی بهتر بگذرونند و آینده بهتری رو برای خودشون و خانوادشون رقم بزنند، اما مهم ترین موضوعی که در این باره وجود داره، پیدا کردن یک شغل مناسب و گرفتن ویزای کاری و اقامت بدون دردسر برای یک شروع بهتره. به دست آورن فرصت های شلغی متناسب با قابلیت ها و مهارت های هر فرد و ایجاد تاثیرات مثبت در آینده شغلی، موضوع مهمیه که باعث میشه عده زیادی از سراسر دنیا تصمیم به مهاجرت کاری بگیرند…اگه شما هم می خواید یک زندگی جدید رو در کشوری پیشرفته تر شروع کنید و برای به دست آوردن شرایط مطلوب تر از طریق کار به یکی از کشور های خارجی سفر کنید، بهتره در این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا بهتون بگیم کدام کشور ها برای مهاجرت کاری شرایط بهتری دارند…

به طول کلی یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور های دیگه، گرفتن ویزای کاریه و تا زمانی که در شرکتی قرارداد کار داشته باشید می تونید با خیال راحت در کشور اقامت کنید. هدف از مهاجرت کاری تنها به دست آوردن پول و درآمد بیشتر نیست، افرادی که برای کار به کشور های دیگه مهاجرت می کنند، مهارت های جدید و تجربیات گسترده زیادی رو در کشوری با فرهنگ و شرایطی متفاوت کسب می کنند و با چالش ها و جذابیت های زیادی رو در زندگی روبرو میشن. معیار های مختلفی برای سنجش مزایا و انتخاب یک کشور به عنوان مقصدی برای کار و زندگی وجود داره که در ادامه می تونید با برخی از بهترین کشور ها برای گرفتن مهاجرت کاری بیشتر آشنا بشید.

در جدول زیر می تونید لیست بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری رو در سال ۲۰۱۸ مشاهده کنید. که این اعداد و ارقام با توجه به تحقیقی که بر روی ۲۲۳۱۸ مهاجر از سراسر دنیا و در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته با توجه به ۲۷ سوالی که از این افراد پرسیده شد این نتایج به دست آمد:

بهترین کشور ها برای کار

همونطوری که در این جدول هم مشاهده کردید، در سال ۲۰۱۸ سنگاپور به عنوان بهترین کشور در لیست بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری قرار گرفته و جالبه که این کشور در ۴ سال پیاپی به این عنوان معرفی میشه. نیمی از مهاجرانی که برای کار به سنگاپور اومدند از نظر پیشرفت کاری و میزان درآمد از شرایط خودشون رضایت دارند و حدود ۳۸ درصد اون ها خواستار افزایش درآمد هستند که نسبت به میزان آمار جهانی میزان رضایت افراد در این کشور خیلی زیاده.

سنگاپور

میانگین درآمد مهاجران در سنگاپور، حدود ۱۶۲۰۰۰ دلاره که تقریبا ۵۶۰۰۰ دلار از متوسط درآمد جهانی بیشتره. از طرفی این کشور یکی از بهترین مقاصد و قلمرو های جهان برای تحصیلات مهاجرین و کودکان به حساب میاد که می تونه در زندگی و آینده بچه ها هم خیلی تاثیر گذار باشه. به طوری که ۶۰ درصد از والدین از سلامت و کیفیت تحصیل بچه هاشون در سنگاپور کاملا رضایت دارند.

این مقیاس ها بر اساس فاکتور های تجربه ای، اقتصادی و خانوادگی ارزیابی شده که با در نظر گرفتن همه این فاکتور های رتبه های کلی کشور ها تعیین شده. همونطوری که در جد.ل زیر مشخص شده، سنگاپور از نظر تجربیاتی که مهاجران در این کشور داشتند در رتبه ۶، طبق شرایط اقتصادی رتبه ۳ و با توجه به شرایط خانوادگی در رتبه ۵ دنیا قرار داره و نیوزلند که از نظر تجربه ها ی مهاجران در تمام دنیا تونسته رتبه ۱ رو به خودش اختصاص بده و به طور کلی در ردیف دوم بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری قرار بگیره.

کشور ها

رتبه کل

تجربه ها

شرایط اقتصادی

شرایط خانوادگی

سنگاپور ۱ ۶ ۳ ۵
نیوزلند ۲ ۱ ۹ ۲
آلمان ۳ ۱۵ ۲ ۸
کانادا ۴ ۸ ۶ ۶
بحرین ۵ ۱۰ ۵ ۱۱

براساس گزارشاتی که در وب سایت HSBC و با توجه به نظر سنجی از مهاجران انجام شده، کار کردن در خارج از کشور می تونه حقوق شما رو به طور متوسط تا ۲۱،۰۰۰ دلار افزایش بده. در واقع با توجه به آمار تقریبا دو سوم مهاجرانی که از سراسر دنیا برای کار به کشور دیگه ای مهاجرت کردند، درآمد بیشتری نسبت به کشور خودشون به دست آوردند. به طور کلی درآمد مردم در سوئیس به طور متوسط، ۲۰۳۰۰۰ دلاره که تقریبا ۲ برابر میانگین جهانیه، در ایالات متحده آمریکا ۱۸۵۰۰۰ دلار، در هنگ کنگ ۱۷۹۰۰۰ دلار، در چین ۱۷۳۰۰۰ دلار و سنگاپور ۱۶۲۰۰۰ دلاره که از نظر میران در آمد این ۵ کشور دارای بیشترین میزان درآمد در سراسر دنیا به حساب میان.

سوئیس با درآمد و مخارج زیاد!

سوئیس

در کنار درآمد فوق العاده ای که در سوئیس وجود داره میزان خرج و مخارج در این کشور هم به شدت زیاده. تقریبا نیمی از مهاجرانی که به این کشور رفتند علی رغم حقوق بالایی که دارند، قادر به خریدن خانه و یا حتی اجاره یک آپارتمان ۱ خوابه رو هم با ارزش ماهی ۳۳۰۰ دلار ندارند. هزینه یک ساندویج مک دونالد در سوییس حدود ۶ دلار و هزینه خورد و خوراک جزئی برای هر هفته تقریبا ۴۵۸ دلار میشه که به طور کلی مخارج واقعا زیاده.

علیرغم هزینه های بالای زندگی در سوئیس، منابع مالی قوی، رفاه و آسایش و آینده ای مثبتی در این کشور وجود داره و جالبه بدونید که تنها ۹ درصد از مهاجرانی که در سوییس زندگی می کنند، نگران هزینه های بالای زندگی در این کشور هستند و فقط ۱ درصد اون ها در مورد وضعیت اقتصادی کشور نگرانی دارند و اکثر مهاجرانی که برای کار به این کشور میرن از ۵ سال به بالا در این کشور زندگی می کنند. چون این کشور در کنار همه هزینه های بالایی که داره کیفیت زندگی خیلی بالایی داره و تقریبا ۴۵ درصد از مهاجران این کشور بخاطر همین موضوع ترجیح میدن چندین سال در سوئیس زندگی کنند.

نیوزلند، بهترین کشور طبق تجربه مهاجرین!

نیوزلند

نیوزلند کشوریه که در بین همه کشور های دنیا طبق تجربه ای که مهاجران از کار و زندگی به دست آوردن بیشترین امتیاز رو کسب کرده. در واقع از ۴ نفر از هر ۵ نفری که به نیوزلند برای کار مهاجرت کردند، بخاطر شرایط مثبت کاری، بهبود زندگی و داشتن شرایطی ایده آل از زندگی در این کشور احساس رضایت دارند آینده روشنی را برای خودشان پیش بینی می کنند.

بعد از نیوزلند، اسپانیا طبق تجربه های مهاجرین در ردیف ردم قرار داره و به طور کلی هم رتبه ۶ رو به خودش اختصاص داده. اما علت رضایت مهاجران از زندگی در این کشور، امنیت شغلی و بالا بودن کیفیت زندگی که در کشور وجود داره. در واقع هزینه های زندگی در اسپانیا به نسبت حقوق زیاده اما  تقریبا ۸ نفر از هر ۱۰ نفری که در اسپانیا زندگی می کنند، معتقدند که کیفیت زندگی بهتر از از خریدن خانه است.

 

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *