• منو
  • منو
بهترین کشورها برای سرمایه گذاری

بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری کدامند!

بلیط هواپیما

شاید شما هم مدت هاست به این موضوع فکر می کنید که برای سرمایه گذاری، کدام کشورها شرایط بهتری دارند و راه انداختن کسب و کار و کسب درآمد در اون ها آینده کارآمد تر و پر سود تری رو براتون به دنبال داره. آمار های زیادی از رتبه بندی های متفاوت از کشور هایی برای سرمایه گذاری وجود داره و در این مورد شاخص های مختلفی بررسی شده که خیلی وقت ها میزان بودجه ها اختصاص یافته به این موضوع یا اهدافی که افراد دنبال می کنند متفاوته و در نتیجه ممکنه در لیست بهترین کشور های دنیا برای سرمایه گذاری به اسم کشور های متفاوتی برخورد کنید. اما در این مقاله گِردگَرد می خواد بهتون کمک کنه تا با توجه به عوامل مختلفی مثل منابع طبیعی، بازار کار، درآمد زایی، دارایی های استراتژیک و کارآمدی مشاغل جدید، کشور مناسبی رو برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و میزان روبرو شدن با موفقیت شما برای راه اندازی یک کسب کار پر هزینه بیشتر بشه.

مهم ترین موضوعی که برای راه اندازی یک بیزینس در کشور های مختلف دنیا وجود داره اینه که معیار هایی مثل سهولت شروع کسب و کار، سهولت کسب مجوز ساخت و ساز، دسترسی به برق، سهولت ثبت مالکیت، ساپورت کردن از سرمایه گذاران، نرخ مالیات و روش های جمع آوری اون، ظرفیت تجارت برای عبور از مرزها و سهولت اجرای قراردادها در کشور شرایط مناسبی داشته باشه. با تحقیقاتی که روی کشور های مختلف انجام شده، بعضی از کشور های پتانسیل های رسد و سرمایه گذاری بهتری نسبت به سایرین دارند که در ادامه گِردگَرد به ۱۰ تا از بهترین های اون ها اشاره می کنه.

۱- نیوزلند

نیوزلند

در نیوزلند شروع یک کسب و کار ساده آنلاین تنها ۱۰ دقیقه طول می کشه. این کشور شرایط کشاورزی ویژه ای داره و یکی از اصلی ترین منابع درآمد اون بر مبنای زراعت و کشاورزی صورت می گیره و بازار کشور هم وابسته به بازار بریتانیاست. به گزارش بانک جهانی نیوزلند یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری و شروع یک کسب و کار جدید به حساب میاد و وجود توافقنامه تجاری آزاد، مقررات رقابتی، قوانین مالیاتی کارآمد و سیستم سیاسی کشور هم زمینه های مثبتی رو در راستای کمک به سرمایه گذاران فراهم کردند.

۲- سنگاپور

سنگاپور

دومین کشوری که برای سرمایه گذاری شرایط ایده آل و بسیار مناسبی داره، کشور سنگاپور در آسیاست که یکی از امن ترین محیط های ایجاد کسب و کار در دنیارو داره و جالبه بدونید که حل اختلافات تجاری در این کشور کمتر از ۱۵۰ روز  طول مبکشه این در حالیه که همین موضوع در آمریکا بیشتر از ۴۲۰ روز طول می کشه. به علاوه ذهن پویا و فعال مردم این کشور و وجود قوانین پیشبردی موقعیت واقعا مناسبی رو برای سرمایه گذاری در این کشور به وجود آورده.

۳-دانمارک

دانمارک

دانمارک با داشتن چندین صنعت برجسته مثل تولید مواد غذایی، گردشگری، تولید آهن، فولاد و ماشین آلات، صنایع کشاورزی و داروسازی یکی از بهترین مکان ها برای شروع کسب و کار ارزان و سریع به حساب میاد. نرخ مالیات شرکت های مالی دانمارک ۲۴٫۵ درصده.  از اونجایی که برای ثبت نام و ایجاد کسب و کار در این کشور از فرآیند دیجیتالی استفاده میشه روند انجام کار ها سریع تر انجام میشه و برای شروع و ایجاد یک شرکت جدید هزینه ای در حدود ۶۷۰ کرون یا ۹۸ دلار هزینه لازمه. تجارت در تمام مرز های دانمارک هم خیلی راحته چون مناطق آزاد زیادی برای واردتات و صادرات داره و به همین دلیل یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری به حساب میاد.

۴- کره

کره

جمهوری کره به عنوان چهارمین کشور در لیست بهترین کشور ها برای شروع یک کسب و کار و سرمایه گذاری رتبه بندی شده. این کشور با داشتن سریع ترین شبکه اینترنتی دنیا، همه امور رو به صورت هوشمند و با حداکثر سرعت انجام میده و یک مکان ایده آل برای شروع فعالیت ها به حساب میاد و دولت این کشور هم برای جذب کار آفرین ها  حمایت های لازم رو انجام میده.

۵- هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی ار بهترین نقطه های دنیا برای ساخت و ساز و تجارت های مرزی به حساب میاد و از این نظر هم بین سرمایه دار ها طرفداران زیادی داره. اما شروع یک سرمایه گذاری خاص و ایجاد شرکت در این کشور شرایط پیچیده ای داره که کمتر مورد توجه قرار می گیره.

۶- آمریکا

آمریکا

اگرچه نرخ مالیات در این کشور به نسبت زیاده اما برای شروع هزینه های مربوط به کسب و کار این کشور شرایط خوب و هزینه های محدودی داره و همین موضوع در کنار شرایط ایده آل برای سرمایه گذاران باعث شده تا آمریکا مقصد جذابی برای شروع یک پروژه جدید کاری به حساب بیاد.
 

۷- انگستان

انگلستان

این کشور با تولید ناخالص ۳۱٫۱ تریلیون دلار و ارائه اقامت دائم به مهاجران و تابعیت بعد از ۵ سال زندگی در قسمت بالاتری از لیست بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری در تمام دنیا قرار گرفته. این موضوع رو هم بهتره بدونید که بررسی تقاضانامه سرمایه داران تقریبا ۲ ماه زمان میبره. کم هزینه بودن ایجاد کسب و کار در این کشور که در مقایسه با هنجار های جهانی در سطح پایینی قرار داره یکی از مهم ترین دلایل قرار گرفتن این کشور در این لیسته. به طور کلی راه اندازی کسب و کار در این کشور تقریبا به ۸۱ پوند سرمایه احتیاج داره.

۸- نروژ

نروژ

نروژ که با فن آوری به روز و نیروی کار پر انرژی و شبکه ای امن، شرایط ایده الی رو رو برای کشور فراهم کرده. روند راه اندازی کسب و کار در نروژ معمولا فقط چهار روز طول می کشه و هزینه های نسبی راه اندازی یک سرمایه گذاری هم معمولا خیلی کمه و همچنین وجود استراتژی های کارآمد برای اداره ورشکستگی از مهم ترین دلایل قرار گرفتن این کشور در لیست ۱۰ کشور برتر دنیا برای سرمایه گذاری به حسابب میاد.

۹- گرجستان

گرجستان

کشور اوراسیایی گرجستان که در حال پیشرفت و جذب سرمایه گذاره و یکی از بهترین مکان های جهان برای شروع کسب و کار جدید به حساب میاد. راه اندازه کسب و کار جدید در این کشور تنها ۲ روز طول می کشه و هزینه شروع اون هم از ۴۰ دلار آمریکا کمتر میشه.

۱۰- سوئد

سوئد

کشوری با استاندار های بالا برای زندگی که وجود زیر ساخت های قوی و برنامه های توسعه یافته و پیشرفته در این کشور شرای فو قالعاده ای رو برای جذب سرمایه گذاران فراهم کرده. یکی از سخاوتمند ترین کشور های دنیا که سالانه ۱ درصد از تولید ناخالص کشور به کمک های بشر دوستانه اهدا میشه و ۱۰ درصد از جمعیت کشور رو پناهنده های تشکیل میدن. اقتصاد این کشور بر پایه صادراته و این کشور به دنبال گسترش بازار های تجاری برای چوب، استفاده از انرژی آبی و سنگ آهنه و بستر مناسبی رو برای سرمایه گذاران در زمینه های مختلف فراهم میکنه.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *