• منو
  • منو

راحت ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی کدامند!

بلیط هواپیما

برای خیلی از مردم درس خوندن در کشور های خارجی و تجربه زندگی در سرزمینی متفاوت و با مردمانی از فرهنگ ها و ادیان دیگه واقعا می تونه جذاب باشه. اما سخت بودن پذیرش دانشگاه های مختلف در کشور های متفاوت و انتخاب درست کشور هایی که بتونید به راحتی پذیرش دانشگاه ها و ویزای دانشجویی اون کشو رو بگیرید، دغدغه بزرگیه که شاید حتی خیلی از مارو از این کار منصرف کنه. اگه هنوز تصمیم نگرفتید کدوم کشور رو برای تحصیلتون انتخاب کنید و نگران این موضوع هستید که با درخواست ویزاتون موافقت نشه، بهتره در این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا راحت ترین کشور های دنیا برای مهاجرت تحصیلی رو بهتر بشناسید!

کانادا:

کانادا

کانادا کشوری آروم و دیدنی که به عنوان مقصد فوق العاده ای برای تحصیل در تمام دنیا به حساب میاد و جالبه بدونید که در سال ۲۰۱۳ حدود ۶۰ درصد از دانشجو ها اظهار کردند که گرفتن ویزای دانشجویی این کشور خیلی راحته و در کنار اون سیستم آموزشی این کشور و رتبه دانشگاه های اون در جایگاه بالایی در سراسر دنیا قرار داره. به علاوه افرادی که ویزای دانشجویی این کشور رو به دست میارن می تونند به راحتی در کنار درس خوندن، کار کنند و مهم ترین موضوع دیگه ای که وجود داره اینه که این افراد می تونند خانوادشون رو هم همراه خودشون به این کشور بیارن. وجود دانشگاه های معتبر، هزینه های زندگی معقول، طبیعت و جاذبه های فوق العاده و موافقت سریع با ویزای دانشجویی مهاجران از مهم ترین دلایل این کشور به عنوان یکی از بهترین و راحت ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی به حساب میاد.

مالزی:

مالزی

مالزی با زیبایی های طبیعی نامحدود یکی از توریستی ترین کشور های دنیا محسوب میشه که  هیچوقت از گشت و گذار در اون خسته نمیشید. این کشور یکی از راحت ترین کشور ها برای گرفتن ویزای دانشجویی به حساب میاد و در سال ۲۰۱۳  تقریبا ۷۴ درصد از دانشجو های خارجی این کشور رو به عنوان کشوری راحت برای گرفتن ویزای تحصیلی اعلام کردند و جالبه بدونید که در سال ۲۰۱۷ این کشور در رده ۲۷ در لیست بهترین کشور ها برای تححصیلات عالی شناخته شد.

آلمان:

آلمان

تحصیل در دانشگاه ها دولتی آلمان که هزینه های پایین و معقولی هم داره، یکی از بزرگ ترین آرزوی خیلی ها به حساب میاد. اما باید بدون گرفتن ویزای داشنجویی این کشور چندان کار سختی نیست و اخذ ویزای تحصیلی این کشور روند نسبتا ساده ای داره و به شما اجازه میده تا در طی دوران دانشجویی کار هم انجام بدید و از بورسیه ها و کمک تحصیلی های ویژه دانشجو های مهاجر هم استفاده کنید. همچنین می تونید در دوره های زبان ۲ ساله شرکت کنید و به راحتی وارد این کشور بشید.

ایرلند:

ایرلند

ایرلند سومین کشور در لیست راحت ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی که گرفتن ویزای دانشجویی اون خیلی ساده است و می تونید به راحتی به صور آنلاین برای روند پذیرش تحصیلیتون رو در دانشگاه بین المللی این کشور دریافت کنید و بعد از گرفتن ویزا می تونید هم در ایرلند درس بخونید و هم به صورت نیمه وقت کار کنید. این کشور دانشگاه های زیادی داره که می تونید با توجه به رشته و رتبه علمی که انتظار دارید بهترین اون هارو انتخاب کنید.

نیوزلند:

نیوزلند

نیوزلند کشوری با زیبایی های شگفت انگیز که فرصت های تحصیلی زیادی رو برای دانشجو های خارجی فراهم کرده و روند درخواست ویزای تحصیلی کیوی یکی از ساده ترین فرآیند ها برای اقامت تحصیلی به حساب میاد. این کشور برای زندگی و تحصیل در مقاطع آموزش عالی یکی از بهترین کشور ها به حساب میاد و طبق بررسی های انجام شده حدود ۵۹ درصد از دانشجو ها ویزای دانشجویی این کشور رو در رده آسون ترین کشور ها برای دریافت ویزای دانشجویی قرار دادند. این کشور در رتبه بندی بهترین دانشگاه های دنیا برای تحصیلات عالی در ردیف ۱۶ کشور برتر قرار گرفت و هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی رو پذیرش می کنه و بهتره این موضوع رو هم بدونید که بهترین دانشگاه این کشور دانشگاه اوکلنده که در رتبه ۸۱ در سطح جهانی قرار داره.

سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور با داشتن دانشگاه هایی در سطوح جهانی و به زبان انگلیسی و روالی ساده برای پذیرش مهاجران، یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل به حساب میاد که با درخواست برای پاسپورت دانشجویی از طریق اداره مهاجرت و بازرسی سنگاپور انجام میشه.

هنگ کنگ:

هنگ کنگ

کشوری آسیایی که یکی از ساده ترین ویزا های دانشجویی رو صادر می کنه و تنوع زیادی در تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان داره و طبق بررسی های انجام شده ۶۸ درصد از دانشجو ها پذیرش در دانشگاه های این کشور و گرفتن ویزای دانشجویی هنگ کنگ رو در رده ساده ترین کشور ها برای اخذ ویزای دانشجویی قرار دادند. در سال ۲۰۱۷ دانشگاه های این کشور در سیستم آموزش عالی در رده ۲۰ بهترین کشور ها برای تحصیل قرار گرفته.

چین:

چین

کشوری که ۲۵ درصد از جمعیت دنیا رو به خودش اختصاص داده و از بهترین مقاصد برای تحصیل در مقاطع عالی در خارج از کشور به حساب میاد و از راححت ترین کشور های صادر کننده ویزای دانشجویی محسوب میشه که تقریبا ۷۰ درصد از دانشجو های این کشور چین رو به عنوان کشوری که اخذ ویزای دانشجویی اون خیلی ساده است، معرفی کردند.

هند:

هند

شاید تا حالا به درس خوندن در هند فکر نکرده باشید اما باید بدونید که این کشور در رتبه ۲۴ بهترین کشور ها برای تحصیلات عالی به حساب میاد و یکی از ساده ترین کشور ها برای دریافت ویزای دانشجویی در نظر گرفته میشه که ۶۶ درصد از دانشجو هایی که در این کشور درس می خونند، هند رو به عنوان یکی از کشور های ساده برای دریافت ویزا معرفی می کنند.
 

استرالیا:

استرالیا

استرالیا کشوری با دانشگاه های برتر در سطح جهانی که در رده ۲۲ کشور های دنیا قرار می گیره و تقریبا ۶۴ درصد از دانشجو های خارجی که در اون درس می خونند، اظهار دارند که این کشور یکی از راحت ترین کشور ها برای دریافت ویزای دانشجویی به حساب میاد و روند گرفتن ویزای اون واقعا ساده است.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه