• منو
  • منو
بانک گردشگری

همه چیز در ارتباط با بانک گردشگری

Avatar
بلیط هواپیما

بانک گردشگری را می توان اولین بانک خصوصی ایران دانست که به طور کاملا خصوصی در زمینه گردشگری فعالیت می کند. فعالیت های این بانک کاملا مشابه بانک های دیگر است ولی چیزی که آن را با بقیه بانکها متفاوت می کند توجه ویژه ای است که به صنعت گردشگری دارد…با گردگرد همراه باشید تا اطلاعات کامل تری از بانک گردشگری به شما ارائه دهیم.
تاریخچه تاسیس بانک گردشگری
در این باره باید بگوییم که پیشنهاد تاسیس این بانک در سال ۱۳۸۸ توسط آقای خاص دولت یعنی اسفندیار رحیم مشایی داده شد و در ابتدای فعالیت خود سرمایه ای ۲ میلیارد تومانی داشت. البته به این موضوع توجه کنید که سرمایه این بانک در حال حاضر افزایش چشم گیری داشته است. در همان ساعت های اولی که سهام این بانک از طریق بورس و شعبه های بانک پارسیان برای فروش عرضه شد شاهد فروش فوق العاده آن بودیم.
بانک گردشگری برای خود شعار فراتر از مرزها را انتخاب کرده است که با نوع فعالیت آن و تمرکز اصلی آن بر روی گردشگری کاملا منطبق می باشد. رحیم مشایی در صحبت های ابتدایی خود درباره این بانک به این مسئله اشاره کرد که در حال حاضر تنها راهی که سبب می شود ایران بتواند به خوبی رشد داشته باشد و توسعه پیدا کند، توجه به موضوع گردشگری است که دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.
وی این گونه ادامه داد که حمایت های مالی انجام شده و همینطور طراحی و ساخت نرم افزارها مرتبط از مهم ترین کارهای است که برای توسعه گردشگردی در ایران انجام گرفته است. نکته ای دیگر که درباره این بانک گردگرد لازم می داند به آن اشاره کند این است که بانک گردشگری با همکاری دولت و بخش خصوصی تاسیس شده و منتقدین امیدوارند که این بانک بتواند روابط دو حزب بزرگ سیاسی ایران را بهبود ببخشد.

خدمات و محصولات الکترونیکی بانک گردشگری
در ادامه مطالبی که گردگرد در مورد بانک گردشگری ارائه خواهد داد لازم است که خدمات و محصولات اکترونیکی این بانک به طور کامل بررسی کند.
لیست محصولات الکترونیکی
• کارت بانکی
• همراه بانک
• اینترنت بانک
• پیام کوتاه بانکی
• خودپرداز
• تلفن بانک
• کیوسک بانک
• پایانه فروش
لیست خدمات الکترونیکی ارائه شده
• ثبت و پیگیری تراکنش های ناموفق
• دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

البته باید به این موضوع هم اشاره کنیم که تکنولوژی و الکترونیک روز به روز در حال پیشرفت است و احتمال اینکه لیست های ارائه شده به زودی نیاز به بروز رسانی داشته باشند خیلی بالا است.
حوزه بین المللی بانک گردشگری
بانک گردشگری با موسسه ها و شرکت های خارج از کشور و بین المللی در زمینه های تامین سرمایه، فناوری و مدیریت همکاری دارد. البته به این موضوع توجه کنید که شرایط کشور ایران در حال حاضر به شکلی است که فناوری و مدیریت بیشتر از تامین سرمایه از طریق شرکت های بین المللی اهمیت دارد.
گفتیم که شعار این بانک فراتر از مرزها است… بانک گردشگری قصد دارد بازار ایران را از طریق گردشگری به بازارهای جهانی متصل کند. مدیران ارشد این بانک معتقدند که بازاریابی محصولات، مدیریت ارز، خدمات در خارج از کشور و سرمایه گذاری در خارج از سری مواردی هستند که بانک ها با توجه به آن ها و شروع فعالیت در آن می توانند اقدام های مهمی برای توسعه ایران انجام داده باشند.
گردگرد در ادامه به این موضوع اشاره می کند که همه این کارها زمانی می تواند خوب باشد و اهمیت داشته باشد که بانک ها علاه بر رعایت استانداردهای داخلی، استانداردهای بین المللی هم به طور عالی و خوبی رعایت کنند. به ویژه استانداردهایی که در مورد سرمایه باید رعایت شود از اهمیت ویژه ای برخوردارند… بانک گردشگری این استانداردها را به بهترین شکل رعایت می کند.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *