• منو
 • منو
مهاجرت به کانادا

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

Avatar
بلیط هواپیما

کانادا دومین کشور بزرگ دنیا با آب وهوایی ساحلی و مطبوع و زمستان هایی سرد که از توریستی ترین و مهاجر پذیر ترین کشور های دنیا به حساب میاد. افراد زیادی از سراسر دنیا به منظور تحصیلات، کار، یادگیری زبان و زندگی به همراه خانواده به این کشور مهاجرت می کنند. هر ساله بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر از مردم دنیا کانادا رو برای مهاجرت و زندگی انتخاب می کنند. اما برای اینکه بدونید چرا این کشور اینقدر برای مهاجرت محبوب و پر طرفداره، بهتره در این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا همه راه های مهاجرت به کانادا رو با هم مرور کنیم.

چرا به کانادا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از ایمن ترین و ثروتمند ترین کشور های دنیاست که بخاطر چند ملیتی بودن اون هیچ تبعیض نژادی در این کشور وجود نداره. کشوری با داشتن ۴ فصل و منظره ها و مناطق دیدنی که بلند ترین و بزرگ ترین آبشار دنیا یعنی آبشار نیاگارا در اون واقع شده. برای ورود به این کشور راه های مختلفی وجود داره و افرادی که به کانادا مهاجرت می کنند می تونند بعد از چهار سال اقامت، برای شهورندی کانادا اقدام کنند و پاسپورت این کشور رو دریافت کنند و بدون ویزا به ۱۷۲ کشور مختلف دنیا سفر کنند. این کشور در سال ۲۰۱۸ رتبه چهارم رو در لیست بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری به دست آورده که برای اطلاعات بیشتر می تونید مقاله بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت کاری رو در وب سایت گِردگَرد مطالعه کنید. به علاوه باید بدونید زندگی در این کشور مزایای دیگه ای هم داره که در ادامه بهشون اشاره میشه:

 • هزینه پایین خدمات آموزشی
 • هزینه های پایین خدمات پزشکی
 • تراکم جمعیت  پایین
 • ارزان بودن قیمت مسکن در این کشور
 • امنیت زیاد

کانادا در مجموع ۱۰ استان داره و ۳ قلمرو داره که اغلب این استان ها و قلمرو ها روش های مهاجرت مختلفی دارند و درخواست اقامت استانی یکی از روش های مهاجرت به این کشور به حساب میاد. دولت فدرال کانادا در سال ۲۱۸ اعلام کرد که با ۳۰۰۰۰۰ اقامت دائم از میان مهاجران موافقت میکنه.


کانادا با فراهم آوردن فرصت های شغلی و پیشرفت برای کسانی که مهاجرت می کنند، طرفداران زیادی پیدا کرده و هر ساله میلیون ها نفر از سراسر دنیا به دلایل مختلفی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. مقامات این کشور برای افرادی که بین ۱۸ تا ۳۵ سال دارند، شرایط راحت تری رو برای اقامت ایجاد می کنند و از طرفی تورنتو و ونکوور برای کار از بهترین و پر جنب و جوش ترین مقاصد به حساب میان. اما قبل از هر اقدامی برای مهاجرت و دریافت ویزای این کشور بهتره تصمیم بگیرید که می خواید با چه هدفی به کانادا برید و بعد بهترین راه رو برای مهاجرتتون به این کشور انتخاب کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

دولت کانادا از افرادی که مایل به سرمایه گذاری یا راه اندازی یک کسب و کار در کشور هستند و می تونند موجب بهبود بازار کار و توسعه اقتصادی کشور بشن و کار آفرینی کنند، به شدت حمایت می کنه. این افراد می تونند با ارائه طرح پیشنهادی و میزان بودجه ای که برای این کار در نظر دارند، برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار در کانادا اقدام کنند. حداقل میزان سرمایه برای شروع کار تا ۳۰۰۰۰۰ دلار کاناداست که در بعضی مواقع باید بیشتر از این میزان هم باشه. به علاوه افرادی که میزان درآمد هر سالشان حداقل ۴۰ هزار دلار باشه، می تونند به عنوان خویش فرما برای زندگی در کانادا اقدام کنند.

اگه می خواید به عنوان یک کارفرما وارد کانادا بشید باید سابقه فعالیت در این زمینه رو داشته باشید و مایل به همکاری در پیشبرد در زمینه های فرهنگی و ورزشی کشور باشید که روند مربوط به این نوع مهاجرت تا ۲۵ ماه طول میکشه.

مهاجرت از طریق کار و مهارت

مهاجرت به کانادا

طبق قوانین این کشور هر شهروند غیر کانادایی می تونه برای کار در کانادا تقاضا بده. در واقع هر کسی که بتونه توسط یک کارفرما دعوت به کار بشه. در واقع خیلی از کارفرماهای کانادایی به دنبال جذب نیرو های متخصص خارجی هستند و اگه بتونید به اون ها ملحق بشید می تونید با روند سریع تری روند مهاجرتتون به کانادا رو انجام بدید. به علاوه یکی از مهم ترین اهداف مهاجرانی که به این کشور میان اینه که کانادا از مهارت ها و افراد با تخصص های مختلف حمایت می کنه چون معتقده که این افراد می تونند در اقتصاد و قدرت کشور موثر باشند. دولت کانادا به این افراد اجازه میده تا به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کنند. استان کبک در کانادا از همه متقاضیانی که واجد شرایط باشند و بتونند در زمینه خاصی کار کنند حمایت می کنه و یکی از مهم ترین عواملی که برای پذیرش در این استان وجود داره اینه که افراد به زبان فرانسه هم مسلط باشند. به طور کلی برای کا رد کانادا هر یک از استان ها شرایط خودش رو داره که با دریافت گواهینامه اقامت در این مناطق می تونید، برای کار در اون استان اقدام کنید. افرادی که م یخوان از طریق کار و حرفه مشخصی وارد کانادا بشن باید حداقل ۱ ماه تمام و به صورت پیوسته در اون حیطه سابقه داشته باشند و بعد از نظر سن، تجربه و کار و آموزش مورد ارزیای قرار بگیرند.

برای اینکه رزومه شما به عنوان کسی که قراره برای مهارت یا تخصص خاصی وارد کشور کانادا بشه قابل قبول باشه باید بر طبق امتیاز بندی های زیر حداقل نمره ۶۷ رو از ۱۰۰ به دست بیارید:

 1. میزان تحصیلات: ۲۵ نمره
 2. سابقه کاری: ۲۱ نمره
 3. سن:۱۰ نمره
 4. استخدام بودن: ۱۰ نمره
 5. دانستن زبان انگلیسی/ فرانسه: ۱۶+ ۸ نمره
 6. داشتن اقوام نزدیک در کانادا، داشتن پیشنهاد کار در کانادا، تحصیل بیش از ۲ سال در کانادا، تحصیل در مقاطع بالا حدود ۱ سال، تحصیل همسر در کانادا: ۱۰ امتیاز  (هر مورد ۵ امتیاز)

مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

اقدام از طریق تحصیل در کانادا میتونه شانس شمارو برای پیدا کردن کار بعد از تموم شدن درستون رو هم بیشتر کنه. این روش یکی از سریع ترین روش ها برای گرفتن ویزا به حساب میاد که از مهم ترین مزایای اون، مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی، امکان دریافت ویزای همراه برای کل اعضای خانواده، امکان کار همزمان با تصیل در کانادا، امکان دریافت بورسیه های مختلف دولتی و دانشگاهی. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید قبل از هرکاری سوابق تحصیلیتون بررسی بشه. بعد از طریق مکاتبه با دانشگا های کانادایی، نامه پذیرش دریافت کنید و در انتها ویزای دانشجویی این کشور رو بگیرید. به علاوه اگه یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی میکنه شما می تونید به عنوان حامی مالی وارد این کشور بشید…

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 comment