• منو
  • منو
مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان

Avatar
بلیط هواپیما

گرجستان کشوری که در چند سال اخیر به لیست مقاصد توریستی دنیا تبدیل شده و با کشور های روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان مرز مشترک داره و در میان آسیا و اروپا قرار گرفته. سرزمینی با جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی نظیر که هزینه زندگی و سفر به اون نسبت به خیلی از کشور های اروپایی واقعا ارزونه و با غذاها و آداب و رسومی که از تاریخ چند صد ساله این سرزمین و وقایعی که پشت سر گذاشته به جا مونده، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت کردن و تجربه یک زندگی جدید که کشوری جذاب و رو به پیشرفت در نظر گرفته میشه.

گرجستان

ممکنه هدف خیلی از شما راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان باشه و یا شاید با اهداف دیگه ای قصد مهاجرت به گرجستان رو دارید، اما قبل از هر اقدامی باید در مورد مدارک و شرایطی که این کشور برای مهاجرت داره آشنا بشید که در این مقاله GerdGard.com بهتون کمک می کنه تا در مورد انواع روش های مهاجرت و مراحلی که باید برای هر کدام از اون ها طی کنید، آشنا می کنه.

وجود امنیت و آرامش در گرجستان یکی از مهم ترین مزیت های این کشور برای مهاجران به حساب میاد. پلیس ها در تمام طول شب در خیابان ها پرسه می زنند و همین موضوع باعث شده که مردم در هر ساعتی از شبانه روز با خیالی راحت و آسوده از خانه بیرون بیان. همچنین ارزان بودن، وجود جذابیت های تاریخی و فرهنگی و همچنین امکان پیشرفت و سرمایه گذاری از عوامل دیگه ای هستند که در این تصمیم گیری تاثیر میذارن. به علاوه این کشور در تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپاست و همین موضوع خیلی از افراد از جمله ایرانی ها رو به سمت خودش جذب میکنه تا قبل از اینکه این موضوع اتفاق بیفته اقامت این کشور رو به دست بیارند و بعد از اون راحت تر در سراسر اروپا سفر و حتی مهاجرت کنند.

شرایط مهاجرت به گرجستان

گرجستان

قبل از هر چیز باید بدونید که کشور گرجستان به کشور های زیادی اجازه میده تا بدون ویزا وارد خاک این کشور بشن و تا مدت محدودی در اونجا بمونند که این مدت برای ایرانی ها تا ۴۵ روز در نظر گرفته شده و اگه به اطلاعات کامل تری در این مورد احتیاج دارید می تونید قسمت ویزای گرجستان در وب سایت گِردگَرد رو مطالعه کنید.

برای اخذ ویزای مهاجرتی گرجستان هم باید اسنادی رو که ارائه بدید که شامل هدف شما از سفر، تمکن مالی، محل اقامت و بیمه درمانی رو ارائه بدید که در صورت سرمایه گذاری یا خرید ملک در گرجستان نیازی به این مدارک هم ندارید و کافیه تنها گواهی املاکتون رو نشون بدید. به طور کلی در مورد مهاجرت به این کشور هم روش های مختلفی مثل تحصیل، سرمایه گذاری، کار و خرید ملک وجود داره که می تونید در ادامه با این روش ها آشنا بشید.

مهاجرت از طریق کار

کار در گرجستان

برای اقامت در گرجستان می تونید ویزای کاری بگیرد ولی باید بدونید که این کشور تحصیل کرده ها و بیکاران زیادی داره و پیدا کردن این نوع کار کمی سخت به نظر می رسه و بهترین گزینه برای کار در گرجستان اینه که خودتون یک کاری راه اندازی کنید و یا با ثبت شرکت و سرمایه گذاری خیلی راحت اقامت این کشور رو به دست بیارید. اما اگه بتونید در یکی از شرکت های گرجی کار پیدا کنید و یا قرارداد همکاری ببندید و کسب درآمد کنید می تونید اقامت گرجستان رو هم به دست بیارید.

در واقع برای گرفتن ویزای کاری در گرجستان و راه اندازی یک کسب و کار در این کشور باید قادر باشد تا ۲ برابر هزینه های معیشتی معقول در گرجستان رو در طول ماه به دست بیاره تا بتونه ویزای این کشور رو اخذ کنه که این هزینه های در طول ۱۰ روز حدود ۴۱۰ لاری، برای ۲۰ روز حدود ۳۳۰ لاری و برای ۳۰ روز ۲۱۰ لاری در نظر گرفته میشه که برای دونستن جزئیات بیشتر در مورد هزینه ها م یتونید قسمت هزینه های سفر و زندگی در گرجستان رو مطالعه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

برای راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان باید حداقل ۴۲۰۰ لاری در حساب بانکیتون در گرجستان داشته باشید و مجوز ۶ ماهه دریافت کنید که تا یک سال تمدید میشه و بعد از اون با تمدید ۵ ساله مجوز اقامتتون می تونید اون رو به اقامت دائم تبدیل کنید. برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت دائم این کشور هم باید حداقل ۳۰۰۰۰۰ لاری در گرجستان سرمایه گذاری کنید که می تونه به شکل وام، سپرده های بلند مدت، خرید ملک و یا روش های دیگه باشه و بعد از اون باید این موضوع توسط سه مدیر کسب و کار در این کشور تایید بشه و اجازه اقامت شما برای مدت نامحدود صادر بشه و به شما کار اقامت داده بشه که با این حال این نوع اقامت هم باید هر ۵ سال یک بار تمدید بشه که میتونید این روال رو به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده کنید.

اجازه اقامت

اقامت دائم
(سرمایه گذاری)

اقامت کوتاه مدت

مالک اموال

کار (موقتی)

اعتبار

دائمی

یک سال

قابل تمدید

۶ ماه

قابل تمدید

الزامات

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

کار کردن یا راه اندازی کار

حداقل سرمایه گذاری

 ۳۰۰,۰۰۰ لاری

 

US35,000 دلار

حدود ۱,۷۰۰ دلار

مالیات دولت

 ۱۸۰-۳۰۰ لاری

۲۱۰-۴۱۰ لاری

زمان

۲۰-۳۰ روز

۱۰-۳۰ روز

خانواده


همسر و فرزند

شهروندی

بعد از ۱۰ سال

اگه بخواید خیلی خلاصه در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در گرجستان بدونید در ۹ مرحله ساده خلاصه میشه ه می تونید به سادگی اقامتتون در گرجستان رو به دست بیارید.

  • مرحله ۱- گرفتن ویزا / ۱۰%
  • مرحله ۲- به گرجستان برید / ۲۰%
  • مرحله ۳- ثبت نام یک کسب و کار / ۲۵%
  • مرحله ۴- باز کردن حساب بانکی / ۳۰%
  • مرحله ۵- انتقال وجه / ۳۵%
  • مرحله ۶- سرمایه گذاری رو انجام دهید / ۵۰%
  • مرحله ۷- جمع آوری اسناد / ۶۵%
  • مرحله ۸- درخواست اقامت / ۸۰%
  • مرحله ۹- گرفتن مجوز / ۱۰۰%

مهاجرت از طریق خرید ملک

خرید ملک در تفلیس

به همه افرادی که در گرجستان ملک مسکونی یا تجاری، آپارتمان، خانه به ارزش ۳۵۰۰۰ دلار و یا بیشتر بگیرند بعد از تایید ارزش سرمایه گذاری، یک مجور کوتاه مدت یک ساله داده میشه و بعد از تایید اون این مجور تا ۵ سال تمدید میشه و بعد از پایان این دوره و با تموم شدن ۶ سال، در صورتی که سرمایه فرد هنوز پا برجا باشه، این اجازه به اقامت دائمی تبدیل میشه.

نکته هایی که باید در مورد مهاجرت به گرجستان بدانید!

گرجستان

گرجستان سیاست های مهاجرتی کاملا لیبرال داره برای همین هم گرفتن اقامت این کشور معمولا ساده است و مهم ترین نکته ای که باید در مورد مهاجرت به گرجستان بدونید اینه که اگه بتونید مجوز اقامت در این کشور رو به دست بیارید م یتونید به راحتی اعضای خانواده خودتون رو هم به اون جا ببرید که طبق قوانین این کشور تنها همسر و فرزند زیر ۱۸ سال و فرزند معلول و یا کودکی که به صورت قانونی تحت حمایت شما قرار گرفته باشه، می تونه به همراه شما به گرجستان بیاد.

 

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 comment