• منو
  • منو
فرهنگ در آلمان

فرهنگ در آلمان

Avatar
بلیط هواپیما

 مردم، زبان، فرهنگ و سنت های آلمان آن را به کشوری متفاوت با همه دنیا تبدیل کرده است. کشوری که انگلیسی ها به آن Germany و خود آلمانی ها آن را Deutschland می نامند و به خاطر شاعران و متفکران بزرگی که در آن زندگی می کردند، در دنیا شهرت بسیاری دارد. فرهنگ آلمان تحت تاثیر تاریخ غنی و امپراطوری ارزشمند روم در سال ها پیش قرار دارد. کشوری که یکی پایدار ترین اقتصاد های دنیا را دارد و امروزه حدود ۸۲ میلیون نفر آلمانی و مهاجرانی با ملیت های مختلف دنیا زندگی می کنند و علی رغم تفاوت در اعتقادات و سنت ها به هم احترام می گذارند و همین موضوع نیز باعث شده تا آلمان به کشوری با فرهنگ و فستیوال های متفاوت جذابیت های ویژه ای برای توریست ها داشته باشد. آلمان به دلیل وجود تاریخ پر فراز و نشیب خود ساختمان ها و بناهای تاریخی و جذاب زیادی را در خود جای داده و افسانه های زیادی در مورد قلعه ها و ساختمان ها باستانی آن وجود دارد. باید بدانید که هنر آلمان نقش عمده ای در شکل گیری هنر غرب ایفا کرده و اهمیت زیادی در اروپا دارد. مردم آلمان می دانند که چطور از زندگی لذت ببرند و خوش بگذرانند و به همین دلیل فستیوال ها و جشن های جذابی در کشور برگزار می شود که خیلی از توریست ها برای شرکت در آن ها از کشور های مختلف دنیا به آلمان سفر می کنند. در ادامه این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا با فرهنگ آلمان و سنت ها و آداب و رسوم این مردم بیشتر آشنا شوید.

نوع پوشش مردم در آلمان

فرهنگ در آلمان

امروزه بیشتر مردم آلمان به سبک غربی ها لباس می پوشند اما صنعت مد و پوشاک هنوز مثل کشور های اروپایی مطرحی مثل فرانسه و ایتالیا در آلمان گسترده نشده و خیلی وقت ها راحتی از مدرن بودن اهمیت بیشتری دارد. آلمانی ها در محیط های کاری معمولا هم خانم ها و هم آقایان کت و شلوار تیره می پوشند. مثل همه جای دنیا هر منطقه و شهر های آلمان لباس سنتی و محلی مخصوصی دارد که با شهر های دیگر متفاوت است مثلا در ایالت Bavaria لباس سنتی مرد ها شلوار چرم بالای زانو است که این لباس بیشتر برای طبقه کارگر آلمان مورد استفاده قرار می گرفت و زن ها هم پیراهنی بلند با بلوز و دامن و هد بند می پوشند. لباسی که در قرن ۱۹ به عنوان رایج ترین لباس دختران بوده و امروزه کارناوال ها و فستیوال های آلمان مکان فوق العاده ای برای دیدن افرادی که لباس محلی پوشیدند محسوب می شود؛ هرچند که هنوز در خیلی از روستا ها و شهر های کوچک مردم از این لباس ها استفاده می کنند.

فرهنگ در آلمان

آداب و رسوم مردم آلمان

در آلمان حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد مردم مسیحی هستند که ۲۹ درصد آنها را کاتولیک ها تشکیل می دهند. حدود ۴٫۴ درصد مردم مسلمانند و ۳۶ درصد دین مشخصی ندارند و یا از دین هایی به جز مسیحیت و مسلمانی پیروی می کنند. همیشه در همه کشور های دنیا دین نقش مهمی در فرهنگ و آداب و رسوم مردم یک سرزمین ایفا می کند و تاثیر زیادی در نوع پوشش و حتی غذاهای آن ها دارد. باید بدانید مردم این کشور سخت کوشی زیاد شهرت بسیاری دارند و نرخ بیکاری در شهر های آن واقعا پایین است. برلین پایتخت این کشور است اما مونیخ، کلن و هامبورگ هم از مهم ترین شهر های این کشور هستند. طبق مطالعاتی که انجام شده میانگین طول عمر خانم های آلمانی حدود ۸۳ سال است و این عدد در مرد ها حدود ۷۹ سال می شود.

در مورد عادت های غذایی مردم این کشور باید بدانید که سوسیس یکی از مهم ترین غذاهای آلمانی محسوب می شود که به شکل ها و روش های متفاوتی تهیه می شود و معمولا از گوشت خوک درست می شود. در شهر های کوچک آلمان اصلا تعجب نکنید اگر در منوی یک رستوران تنها گزینه انتخابی شما سوسیس و گوشت بود چون این غذا به طور عجیبی در این کشور پر طرفدار است! در این کشور نان های مختلفی با طعم هایی متفاوت وجود دارد که معمولا به شکل های مختلفی تهیه می شوند و اسم ها متفاوتی دارند.

فرهنگ در آلمان

آلمانی ها به میزان زیادی در روز آبجو می خورند و بعد از جمهوری چک، بزرگ ترین مصرف کنندگان آبجو در اروپا محسوب می شوند و مصرف سالانه هر یک از  آنها به ۱۴۰ لیتر در هر سال می رسد. یکی از قوانین عجیبی که در آلمان وجود دارد این است که خورد آبجو در این کشور هیچ محدودیت سنی ندارد و ممکن است همانطور که در یک فروشگاه قدم می زنید یک نوجوان ۱۶ ساله را در حال خرید آبجو ببیند که این کار در آلمان کاملا قانونی است و حتی به اجازه خانواده هم نیازی نیست!

آلمانی ها مردم مهربانی هستند و نسبت به قسمت های شمالی اروپا رفتار بسیار دوستانه ای دارند. این مردم در مورد پیدا کردن وسایل گم شده فرهنگ جالبی دارند. مثلا اگر دستکشتان را در یک روز سرد و برفی گم کنید و زمانی که متوجه شدید برای پیدا کردن آن به عقب برگردید، احتمالا ان را روی یک شاخه درخت پیدا می کنید! آلمانی ها برای اینکه اشیای گم شده راحت تر توسط صاحبانشان پیدا شوند آن ها را به درخت یا یک شاخه آویزان می کنند.

باید بدانید بر خلاف خیلی از کشور های اروپایی و مقاصد مختلف دنیا سیگار کشیدن در رستوران های آلمان کاملا مجاز است پس اصلا تعجب کنید که فردی که در رستوران جلوی شما نشسته سیگار روشن کند و دودش را درست اطراف شما پخش کند. البته این قانون نیز ممکن است در ایالت های مختلف آلمان متفاوت باشد.

فرهنگ در آلمان

در آلمان روز تعطیل برای مردم به معنای واقعی تعطیل است و همه فروشگاه ها، سوپرمارکت ها، و حتی داروخانه ها تعطیل هستند و تنها جایی که معمولا باز است رستوران ها و کافه ها هستند و مردم برای روز های تعطیل از قبل هر چیزی که احتیاج دارند را تهیه می کنند و یکشنبه ها فقط استراحت می کنند و خوش می گذرانند.

جالب است بدانید که دولت آلمان از بچه ها به محض به دنیا آمدن تا سن ۲۵ سالگی حمایت می کند و این کمک هزینه ماهانه در حدود ۱۹۰ یورو در ماه است!

فرهنگ در آلمان

 زبان مردم در آلمان

بیشتر از ۹۵ درصد از مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و بیشتر مردم به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. از آنجایی که در این کشور مهاجران زیادی زندگی می کنند زبان های دیگری مثل ترکی، کردی، روسی هم از زبان های رایج محسوب می شوند. موضوع جالبی که در مورد زبان آلمانی وجود دارد این است که خیلی از خارجی ها فکر می کنند که آلمانی ها مثل اتریشی ها صحبت می کنند. اما باید بدانید که ممکن است زبان این دو کشور شبیه به هم باشد اما این موضوع بیشتر به شیوه نوشتار مربوط می شود و در حرف زدن کاملا متفاوت کلمه ها را تلفظ می کنند!

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *