• منو
  • منو
فستیوال های آلمان

فستیوال های آلمان

Avatar
بلیط هواپیما

برای سفر به آلمان مهم نیست چه فصل و یا چه زمان را انتخاب می کنید، سرگرمی ها و دیدنی های این کشور آنقدر زیاد است که در کنار فستیوال ها و جشنواره های فصلی که در گوشه و کنار آن برگزار می شود ساعت ها غرق در لذت و محو تماشا خواهید شد. کشوری با فرهنگ و تاریخی تماشایی که در خیلی از شهر های کوچک هنوز همانند صدها سال پیش حفظ شده و مردم به همان سنت ها زندگی می کنند و فستیوال هایی که هر بار به بهانه ای و طبق آداب و رسوم مردم در تک تک شهر های آلمان برگزار می شود و توریست ها و بازدید کننده های زیادی را به سوی خود جذب می کند. برلین مرکز برگزاری فستیوال های جذاب آلمان محسوب می شود و جشنواره های فرهنگی مختلف در کنار غذاها موسیقی های کلاسیک به طور با شکوهی در آن برگزار می شود. باید بدانید که هیچ چیزی در دنیا به اندازه فستیوال های یک کشور نمی تواند شما را با فرهنگ و جذابیت های بودن در کنار مردم یک سرزمین آشنا کند و شریک شدن در شادی ها و حس نزدیکی در فستیوال ها می تواند شیرین ترین تجربه تان در هر سفر محسوب شود. در ادامه این مقاله با گِردگَرد می توانید با بهترین و محبوب ترین فستیوال های آلمان آشنا شوید و از زمان دقیق آن ها در شهر های مختلف آلمان نیز اطلاع پیدا کنید.

کارناوال یا جشنواره فصل پنجم (Carnival)

فستیوال های آلمان

جشنواره ای پر از رنگ و فرهنگ که در آن همه جا تزئین می شود و رقصنده هایی با لباس های مخصوص و ماسک های مختلف در خیابان های شهر هایی مثل کلن، دوسلدورف و مانستر و ماینز با زرق و برق و شکوه زیادی برگزار می شود. همه مردم لباس های رنگی می پوشند و با ماسک های مختلف در خیابان ها رقص و پایکوبی می کنند. در این میان اجرا های جذاب و دیدنی برگزار می شود که ساعت ها شما را محو تماشای خود می کند. این فستیوال به صورت ۶ روز پست سر هم برگزار می شود که از ۲۸ فوریه تا ۵ مارچ است و در شهر های مختلف آلمان برگزار می شود مثلا کارناوال Fasching در مونیخ و Würzburg، کارناوال بزرگ Oktoberfest در کلن برگزار می شود ولی مهم نیست شما کدام مسیر را در پیش بگیرید و به سمت کدام فستیوال حرکت کنید چون فستیوال فصل پنجم یکی از بهترین جشنواره های آلمان است که اوج فرهنگ و جذابیت های این کشور را یک جا به نمایش می گذارد.

فستیوال فیلم برلین

فستیوال های آلمان

هر سال فوریه برلین میزبان جشنواره بین المللی فیلم است و بیشتر از ۴۰۰ فیلم از سراسر دنیا به همراه تئاتر های تاریخی و مراسم مختلف برای علاقه مندان به فیلم برگزار می شود. باید بدانید که جشنواره فیلم برلین در کنار جشنواره های کن و ونیز از مهم ترین فستیوال های فیلم اروپا محسوب می شود. زمان برگزاری این فستیوال از ۷ تا ۱۷ فوریه است.

فستیوال رود راین (Rhine in Flame)

فستیوال های آلمان

در این جشنواره می توانید زیباترین نور پردازی را در رود راین مشاهده کنید و از تماشای آتش بازی های مهیج و خیره کننده و تلالو نور بر روی آب بی نهایت لذت ببرید. این فستیوال در ماه های می و سپتامبر در آخر هفته ها برگزار می شود.

کارناوال فرهنگی برلین (Carnival of Cultures)

فستیوال های آلمان

یک کارناوال فوق العاده جذای در تابستان های برلین که در آن می تونید اوج فرهنگ و جذابیت های برلین را با مجموعه از رنگ ها و تزئینات فوق العاده مشاهده کنید. بیشتر از ۱٫۵ میلیون نفر هر ساله در این فستیوال شرکت می کنند و از خوردن انواع غذاها، نوشیدنی ها، جشن و کنسرت با حضور خواننده ها و رقصندگانی که از ۷۰ کشور مختلف هستند. این فستیوال را جشن می گیرند. این فستیوال هر سال از ۷ تا ۱۰ ژوئن به صورت باشکوهی برگزار می شود.

فستیوال Oktoberfest در مونیخ

یکی از معروف ترین فستیوال های آلمان در ایالت باواریا و در شهر مونیخ که هر ساله در سپتامبر و اکتبر برگزار می شود و بیش از ۶ میلیون بازدید کننده از کشور های مختلف دنیا برای تماشای آن به این شهر سفر می کنند. جشنواره ای که در ان می توانید اوج جذابیت های فرهنگی و موسیقی و شادی را تجربه کنید و از کنسرت هایی که در فضای باز اجرا می شود لذت ببرید و تا دلتان می خواهد نوشیدنی بخورید. این جشنواره تقریبا ۱۶ تا ۱۸ روز طول می کشد و در مدت این دو هفته می توانید انواع غذاها، نوشیدنی ها و موسیقی های آلمانی را از نزدیک ببینید. جالب است که بدانید این جشن برای اولین بار در سال ۱۸۱۰برگزار شد و بعد از گذشت سال ها همچنان با شکوه و خیره کننده اجرا می شود.

جشنواره کدو Ludwigsburg

فستیوال های آلمان

درست در بیرون Stuttgart  هر ساله بزرگ ترین جشنواره کدو دنیا برگزار می شود. و بیشتر از ۴۵۰ هزار کدو با شکل های مختلف و عجیب در معرض نمایش گذاشته می شوند. در این فستیوال می توانید از انواع غذاهایی که با کدو درست می شوند امتحان کنید و از دکور و ترئینات جالبی که به شکل کدو درست شده لذت ببرید. جالب است که بدانید در این فستیوال می توانید یک نمایشگاه جذاب از  انواع مجسمه های ساخته شده با کدو را ببنید و سوار قایق هایی به شکل کدو شوید و ساعت ها محو تماشای بزرگ ترین و جالب ترین فستیوال کدوی دنیا در آلمان شوید. در هر روز ار این فستبوال می توانید از برنامه های جذابی که در قسمت های مختلف برگزار می شود دیدن کنید. مکان برگزاری آن هم در Ludwigsburg و معمولا از ۳۱ آگوست تا ۴ نوامبر است و هر روز از ساعت ۹ تا ۸٫۵ شب در قسمت های مختلفی از شهر برگزار می شود. برای خرید سوغاتی از فروشگاه های آن هم می توانید از ۱۰ صبح تا ۶ عصر اقدام کنید. به علاوه از ساعت ۱۰٫۵ صبح تا ۵٫۵ عصر هم می توانید از چشیدن طعم های غذاهای مخصوص جشنواره که با کدو درست شدند لذت ببرید.

فستیوال نور برلین

فستیوال های آلمان

یکی از زیبا ترین فستیوال های دنیا در برلین که می توانید که مس توانسد در امتداد خیابان ها قدم برنید و همه بناهای تاریخی و دیدنی شهر را با رنگین کمانی ار نور های رنگارنگ مشاهده کنید. این فستیوال هر ساله در ماه فوریه و در برلین برگزار می شود و جلوه فوق العاده زیبا و شگفت انگیزی به شهر می بخشد.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *