• منو
  • منو

هزینه های زندگی در آمریکا

بلیط هواپیما

هزینه های زندگی در آمریکا

مقدار هزینه های زندگی در یک کشور معمولا به این موضوع بستگی داره که مردم اون منطقه چه میزانی درآمد دارند و مخارج زندگی اون ها به چه شکلیه که این موضوع می تونه در مورد هر شهر و یا حتی هر خانواده با توجه به عادت هایی که دارند متفاوت باشه و از اون جایی که آمریکا ایالت ها و شهر های مختلفی داره، میزان هزینه ها هم توی هر کدوم از شهر ها قطعا با هم فرق داره.

پس اینکه به طور قطع بگیم هزینه های زندگی در آمریکا این مقداره، کاملا اشتباهه اما میشه با توجه به میزان قیمت ها و مخارج زندگی و همچنین طریقه زندگی و میانگین درآمدی که مردم توی این کشور دارند، تخمین زد که با چه میزان از هزینه میشه توی این شهر زندگی کرد و از پس مخارج بر اومد.

اما در مورد هزینه های زندگی در آمریکا باید بدونید که کلا میزان مخارج خیلی بالاست و درسته که آمریکا به عنوان گرون ترین کشور دنیا شناخته نمیشه ولی بدون شک توی ردیف پایین تری از این لیست قرار داره و نیویورک بزرگ ترین شهر آمریکا در سال ۲۰۱۷ به عنوان نهمین شهر گرون دنیا شناخته شده.

زندگی کردن توی این کشور مستلزم اینه که بتونید درآمد بالایی هم بدست بیارید. البته آمریکا با وجود ایالت های مختلف و شهر های کوچک و بزرگ زیادی که داره میشه با توجه به میزان بودجه، مقصد تون رو انتخاب کنید و هزینه هاتون رو تا میزان زیادی کاهش بدید. دونستن قیمت اجناسی که به صورت روزمره استفاده میشه یا هزینه های خدمات، خوراک، تحصیل و بقیه خرج های مهم زندگی بهتون کمک می کنه تا پیش زمینه بهتری از مخارج این کشور داشته باشید. پس با GerdGard.com همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این مورد کسب کنید.

واحد پول آمریکا

واحد پول کشور آمریکا دلاره که با $ نشون داده میشه و به عنوان یک ارز بین المللی توی خیلی از کشور های دنیا برای تجارت و خرید استفاده میشه و اگه می خواید اطلاعات دقیق تری در مورد اون داشته باشید به قسمت پول رایج آمریکا در وب سایت گِردگَرد مراجعه کنید.

سطح زندگی و هزینه ها در آمریکا

برای داشتن یک زندگی ایده آل و مناسب توی هر کدوم از شهر های دنیا، باید شهر کم خرجی رو با کاری با میزان درآمد زیاد انتخاب کنید و فقط توی چنین شرایطی می تونید یک زندگی بدون دغدغه و در آرامش رو مخصوصا توی کشور های بزرگ تر و گرون تر تجربه کنید. اگه در ادامه با گِردگَرد همراه باشید می تونید با گرون ترین و ارزون ترین شهرهای آمریکا و همچنین میزان مخارجی که در سال احتیاج دارید، اطلاع پیدا کنید.

برای اینکه بتونید توی یکی از شهر های بزرگ آمریکا یک زندگی معمولی رو داشته باشید، باید در طول یک سال حدود ۸۹٫۷۳۴ دلار خرج کنید و توی شهر های کوچک تر مثل هوستون این مقدار حدود ۶۰٫۷۹۵ دلار در سال میشه.

اگه بخوایم هزینه های زندگی در آمریکا رو با انگلیس مقایسه کنیم هم باید بدونید که میزان مخارج تا ۵٫۸۲ درصد توی آمریکا بیشتره و در مقایسه با کشور ما که این میزان خیلی بیشتر از این اعداد میشه و به عددی در حدود ۱۰۶ درصد بیشتر میرسه.

اگه گِردگَرد بخواد به طور خلاصه گرون ترین و ارزون ترین شهر های آمریکا روبراتون تفکیک کنه، بهتره بدونید که طبق مطالعاتی که انجام شده، کالیفرنیا، هاوایی، واشنگتن، نیویورک، ماساچوست همونطوری که توی عکس زیر هم میبینید گرون ترین شهر ها و میچیگان، ایندیانا، آرکانزاس، میسیسیپی و اوکلاهاما ارزون ترین شهر های این کشور برای زندگی هستند و میزان هزینه هاشون برای امور زندگی پایین تره.

اجاره ملک در آمریکا

اجاره ملک و خانه در آمریکا هم خیلی به این موضوع بستگی داره که شما کجا رو برای اقامت انتخاب می کنید و می خواید در کدام شهر زندگی کنید؛ اما به طور کلی کمترین هزینه ای که برای یک آپارتمان یک خوابه در یکی از قسمت های روستایی آمریکا وجود داره از ۵۰۰ دلار شروع میشه و در مورد منطقه های شهری و آپارتمان ۳ خوابه هم پایین ترین میزان این قیمت به ۱۵۰۰ دلار میرسه.

هزینه تحصیل

آمریکا یکی از بهترین مقاصد دنیا برای تحصیلات در هر مقطعی به شما میاد و مدارس و دانشگاه های اون با توجه به دولتی بودن و خصوصی بودن هزینه های مختلفی دارند. اما به طور کلی هزینه های تحصیل در امریکا به شدت زیاده و خیلی از خانواده هایی که به این کشور مهاجرت می کنند از پس هزینه های تحصیل بچه هاشون هم بر نمیان و باید برای مدرسه اون ها به طور میانگین ۵۸٫۴۶۴ دلار در سال  پرداخت کنند. اگه میخواید د رمورد هزینه های تحصیل و سطح مدارس و دانشگاه های آمریکا بیشتر بدونید به قسمت تحصیل در آمریکا در وب سایت گِردگَرد مراجعه کنید.

 

هزینه خدمات

در مورد میزان هزینه های خانه و خدمات و ملزومات زندگی در آمریکا باید بدونید که توی شهر های مختلف خیلی متفاوته و باید بدونید این هزینه اجاره خانه ها هم بر اساس خدماتی که اون آپارتمان داره، دریافت میشه. برای مثال هزینه برق در هر ماه از ۵۰ تا ۱۰۰ دلار میشه و به سایز آپارتمان بستگی داره و اینکه شما چه میزانی از برق استفاده میکنید و اگه سیستم گرمایشی خانه هم با برق باشه چیزی در حدود ۱۵۰ دلار در ماه میشه.

در مورد گاز که اگه فقط برای پخت و پز استفاده بشه، در حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار در ماهه و باز هم به اینکه چقدر در خانه آشپزی می کنید، مربوط میشه و اگه گرمایش خانه با گاز باشه، تقریبا ۱۰۰ دلار در ماه باشه.

همچنین هزینه اینترنت در هر ماه تقریبا ۴۵ تا ۵۰ دلار میشه که اگه بخوایم به طور کلی همه هزنیه های خدمات ماهانه رو در نظر بگیری حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در هر ماه خانه و خدمات اون هزینه میشه.

هزینه خوراک و ملزومات زندگی

هزینه خورد و خوراک در آمریکا برای یک هفته می تونه از ۲۰ تا ۴۰ دلار باشه که به نوع رژیم غذایی هر فردی بستگی داره؛ اما به طور کلی یک عدد نان در آمریکا حدود ۲٫۵۰ دلار، یک لیتر شیر حدود ۸۳/۰ دلار، ۱۲ تا تخم مرغ ۲٫۳۲ دلار و یک بطری آب کوچک تقریبا ۱٫۴۲ دلار میشه.

سبزیجات و میوه ها هم بستگی به نوع اون ها قیمت های متفاوتی دارند. مثلا یک کیلو سیب حدود ۴٫۳۳ دلار، یک کیلو موز ۱٫۴۸ دلار و یک کیلو گوجه حدود ۳٫۹۶ دلار میشه. برای خرید لباس هم با این همه مراکز خرید لوکس و بزرگی که توی آمریکا وجود داره قیمت ها و برند های متفاوتی هست که می تونید با توجه به میزان بودجه خریداری کنید. اما مثلا قیمت تقریبی یک شلوار جین حدود ۴۰ دلار میشه. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی هم حدود ۱۴ دلار و اگه بخواید یک ساندویچ از مک دونالد بخرید باید تقریبا ۷ دلار هزینه کنید.

هزینه حمل و نقل

اگه بخواید در مورد شرایط حمل و نقل و میزان هزینه های اون در آمریکا بدونید بهتره که سری به قسمت حمل و نقل در آمریکا در وب سایت گِردگَرد بزنید.

هزینه های رانندگی در آمریکا با ماشین شخصی به نسبت ارزانه و همین موضوع باعث شده که در کنار سیستم حمل و نقل نه چندان قوی، مردم برای جابجایی در سطح بعضی از شهر های آمریکا بیشتر از ماشین شخصی استفاده کنند.  هزینه ۱ لیتر بنزین توی این کشور حدود ۶۹/۰ دلاره. در مورد سیستم حمل و نقل این کشور هم باید بدونید که توی شهر های بزرگ مثل نیویورک مجهز ترین و بهترین شبکه مترو وجود داره و در مورد شهر های کوچک تر این موضوع می تونه کمی متفاوت تر باشه و لازم باشه زمان بیشتری براش صرف کنید.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *