• منو
  • منو

ویزا هلند

Avatar
بلیط هواپیما

هلند کشوری اروپایی اسن که به کشور آسیاب های بادی معروف شده و همچنین با کشور های آلمان و بلژیک همسایه است. هلند کشور هنرمندان و البته در نقاشی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است. انتخاب کشور هلند به عنوان مقصد سفر، انتخاب افراد خوش سلیقه است زیرا هلند از کشورهای زیبا و جذابی است که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. تماشا و استشمام گل های زیبا و رنگارنگ هلندی که در هیچ جایی از جهان مانند آن را نمی یابید بسیار هیجان انگیز و دل نشین خواهد بود. اما سواحل زیبای هلند، بر روی ماسه ها و شن ها کافه های متعددی وجود دارد که با برنامه های موسیقی توجه گردشگران را به خود جلب می کنند. در سواحل از تفریحاتی مانند قایق سواری، کایت سواری و … لذت ببرید. هنگام گردش در دل طبیعت به پرواز پرندگان زیبای هلندی دقت کنید، می توانید در لحظه های ناب عکس های زیبایی از پرندگان بگیرید. آب و هوای هلند به دلیل وجود نداشتن کوه و ارتفاعات، تغییرات زیادی دارد ممکن است لحظاتی افتابی و گرم باشد و در چند دقیقه بعد ابری و خنک شود در صورتی که در تابستان به هلند سفر می کنید لباس مناسب و گرم هم همراه خود داشته باشید. در ادامه برای شما شرایط و اخذ ویزا هلند را بیان می کنیم با نا همراه باشید.

ویزا شینگن هلند

در سال ۱۹۸۵ عهدنامه ای به عنوان پیمان شینگن بین ۲۶ کشور در اتحادیه اروپا بسته شد، که در آن قانونی بر اساس این که برای تردد آسان و بدون بازرسی در مرز این کشورها نیاز به اخذ ویزا برای شهروندان آنها نباشد به وجود آمد. البته افراد خارجی که قصد دارند به این کشور ها سفر کنند باید ویزا شینگن را دریافت کنند. هر کدام از کشورهای عضو شینگن می توانند این ویزا را صادر کنند. مسافرانی که این ویزا را دریافت می‌کنند می توانند به هر کشوری که در این منطقه وجود دارد سفر کنند، همچنین با ویزا شینگن یک بار ورود فرد فقط می تواند به همان کشوری سفر کند که این ویزا را صادر کرده است. ویزا چند بار ورود شینگن، فرد با داشتن این ویزا می تواند به هر کشوری از این منطقه وارد و از آن خارج شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا هلند

• کارت ملی و شناسنامه
• ۲ عکس رنگی ۴*۶ با زمینه سفید
• کپی از ویزا شینگن
• تکمیل فرم درخواست ویزا
• پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا
• نامه پشتیبانی مالی و گردش حساب شش ماه گذشته
• گواهی اشتغال به کار، همراه با فیش حقوقی
• گواهی بازنشستگی
• گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
• پروانه کسب و یا ثبت شرکت ویا کارت بازرگانی
• بیمه مسافرتی
• رزرو هتل و بلیط هواپیما
• سند مالکیت

نکاتی برای اخذ ویزا شنگن

• همه‌ی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت هلند باید به یکی از زبان های هلندی، انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشد.
• در صورتی که شما هزینه مربوط به ویزا را پرداخت نمایید به شما رسید تحویل می دهند.
• فرم درخواست ویزا، مدارک و پاسپورت فرد به مدت ۲۰ روز در سفارت باقی می ماند.
• انگشت نگاری، اسکن عکس، ثبت انگشتان و اطلاعات بیومتریک توسط اسکنر در سفارت انجام می گیرد.
• در صورتی که ۹۰ روز پشت سر هم در هلند و یا کشورهای منطقه شنگن اقامت داشته باشید، مهلت شما به پایان می رسد و باید قبل از این که مهلت شما تمام شود از این منطقه خارج شوید.
• برای درخواست ویزا، گرفتن وقت قبلی از سفارت نیاز می‌باشد.
• امکان این که وقت مشخص شده سفارت را کنسل و به زمان دیگری تغییر دهید نمی باشد.

انواع ویزای هلند

ویزای هلند با توجه به قصد سفر متفاوت می باشد. در ادامه انواع ویزا هلند را معرفی خواهیم کرد.

ویزا توریستی هلند

افرادی که برای گردش و تفریح به کشور هلند سفر می کنند باید ویزا توریستی دریافت کنند. اعتبار این ویزا به مدت ۶ ماه بوده که به دلیل وجود سخت گیریی هایی ممکن است برای ایرانی ها این ویزا به مدت اعتبار کمتری صادر گردد.

ویزا کوتاه مدت هلند

این ویزا به مدت ۶ ماه و مدت مجاز اقامت به مدت ۹۰ روز صادر می شود، به این گونه که فرد از زمان صادر شدن ویزا به مدت ۶ ماه می تواند سفر به هلند را آغاز نماید و به مدت ۹۰روز در هلند یا کشورهای مربوط به منطقه شینگن نیز اقامت داشته باشد.در صورتی که ویزای مسافر مولتیپل شینگن باشد می تواند چندین مرتبه به کشورهای منطقه شینگن سفر کند ولی در کل سفرها نباید اقامت از ۹۰ روز بیشتر شود و پس از شش ماه اعتبار ویزا تمام می شود و مجوز ورود به کشور های محدوده شنگن را نخواهد داشت. هزینه ویزا هلند برای یک بار ورود ۳۸۹٫۸۷ دلار آمریکا و برای مولتی ورود ۵۰۱٫۲۷ دلار امریکا می باشد.

ویزا تجاری هلند

برای افرادی که به قصد شرکت کردن در کنفرانس، ملاقات تجاری، جلسه، شرکت در نمایشگاه های تجاری و دوره های آموزشی به کشور هلند سفر می کنند، ویزا تجاری هلند صادر می شود. البته این ویزا فقط برای کسانی صادر می شود که از هیچ شرکت یا سازمانی در هلند دستمزدی برای فعالیت شغلی دریافت نکنند.

ویزا تحصیلی هلند

ویزا تحصیلی برای دانشجویانی که می خواهند در کشور هلند ادامه تحصیل بدهند با اعتبار ۵ سال صادر می گردد. دانشجو باید برای اخذ ویزا تحصیلی، نامه پذیرش دانشگاهی از هلند و دریافت مجوز اقامت موقت در هلند را داشته باشد که دانشگاه می تواند از طرف دانشجویان نیز درخواست مدارک آنها را به اداره مهاجرت هلند بدهد.

ویزا کاری هلند

با اخذ ویزا کاری هلند می توانید به این کشور مهاجرت کنید و اقامت در هلند را دریافت کنید. برای اقامت در کشورهای منطقه شینگن به مدت بیشتر از ۹۰ روز نیاز به کارت اقامت کشور مورد نظر می باشد. در صورتی که فردی از هلند پیشنهاد شغلی داشته باشد می تواند مجوز اقامت هلند را بگیرد و دیگر نیازی به اخذ ویزای کار هلند ندارد. علاوه بر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا نیاز به مجوز اقامت هلند، پیشنهاد کاری، مدارک سوابق بیمه، معرفی نامه برای سفارت برای بیان شغل و درآمد و قرارداد کاری می باشد.

ویزای دیدار هلند

ویزای دیدار هلند برای افرادی صادر می شود که قصد ملاقات از خانواده یا دوستان خود را در این کشور دارند که برای اخذ این ویزا نیاز به دعوت نامه از هلند می باشد و نیازی به رزرو کردن هتل نیست.

ویزا ترانزیت هلند

برای زمانی که می خواهید از کشور هلند عبور و به کشور سوم سفر کنید و در فرودگاه تعویض پرواز انجام دهید نیز ویزا ترانزیت فرودگاهی برای شما صادر می گردد. در صورتی که توقف به کمتر از ۲۴ ساعت در فرودگاه باشد نیازی به اخذ این ویزا نیست ولی در صورتی که اعتبار ویزای شما در زمان برگشت تمام شود یا اینکه بخواهید دو بار توقف داشته باشید و مدت زمان آن بیشتر از ۲۴ ساعت باشد باید برای گرفتن این ویزا اقدام نمایید.

ویزای ورود مجدد هلند

این ویزا برای افرادی که مجوز اقامت دائم هلند را دارند و از کشور هلند خارج شده و قصد بازگشت به هلند را دارند ولی مجوز دائم آنها اعتبارش به اتمام رسیده یا گمشده و یا این که از آنها به سرقت رفته است نیاز به دریافت ویزای بازگشت به هلند را دارند.

ویزای منطقه کارائیب هلند

کشور هلند چندین زیر مجموعه در منطقه دریای کارائیب دارد و در صورتی که افرادی بخواهند به این مناطق وارد شوند باید ویزای مربوط به این مناطق را دریافت کنند. این نوع ویزا به دو صورت کوتاه مدت ۹۰ روزه و و طولانی مدت تقسیم می گردد. فرد می تواند در مدت ۹۰ روز به بازدید از مناطق آروبا، کورسائو، سنت مارتین، جزایر بونیر، صبا و سنت یوستیشس سفر کند. در صورتی که بخواهید بیشتر از ۹۰ روز در منطقه کارائیب اقامت داشته باشید باید ویزای طولانی مدت از سفارت دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزا هلند

برای دریافت ویزای هلند سن و تاهل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا لازم می باشد، همچنین افرادی که سن انها از ۳۰ سال بیشتر است و متاهل هستند برای گرفتن ویزا هلند شانس بیشتری خواهند داشت. بعد از بررسی مدارک مربوط بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری جواب ویزا برای شما صادر می گردد.

مراحل دریافت ویزا هلند

• بررسی شرایط و مدارک متقاضی
• رزرو وقت از سفارت
• تکمیل فرم درخواست ویزا هلند
• تهیه مدارک شخصی، بانکی، شغلی
• مراحل انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت

آدرس سفارت هلند در ایران

آدرس سفارت هلند در تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک ۶۰ است و در روزهای یک شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۶ و پنج شنبه ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ در حال فعالیت می باشد.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *