• منو
  • منو

بهترین زمان برای رفتن به سفرهای خارجی

بلیط هواپیما

سفر کردن به کشور های خارجی می تونه تجربه حیرت انگیزی از جذابیت های تاریخی، فرهنگی و تفریحات و سرگرمی هایی باشه که تا بحال در زندگی با اون ها روبرو نشدیم. شاید مهم ترین مسئله ای که توی این سفر ها اهمیت داره اینه که هر مقصدی توی زمان های خاصی از سال شرایط بهتر و جذابیت های فوق العاده ای برای دیدن و تجربه کردن داره و برنامه ریزی کردن برای بهترین فصل ها و آب و هوا و فستیوال ها در مورد مقصدی که به اون سفر می کنید بهتون کمک می کنه تا اتفاقات شگفت انگیز بیشتری رو در مسیر سفرتون مشاهده کنید. اما واقعا بهترین زمان ببرای سفر های خارجی چه موقعیه و طور میشه برای یک سفر ایده آل برنامه ریزی کرد. بهتره با GerdGard.com همراه باشید تا برای سفر به همه مقاصد دنیا زمان بندی بندی در نظر بگیرید!

در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه ایکه می خواید به اونجا سفر کنید یکی از مهم ترین شاخصه هاییه که باید توی انتخاب مقصد سفرتون بهش دقت کنید. حتی خیلی از افراد برای سفر هاشون معمولا زمانی رو انتخاب می کنند که توریست های کمتری توی اون منطقه باشند و در واقع بخاطر دور بودن از شلوغی ها و کاهش هزینه هاشون لو سیزن رو برای سفر انتخاب می کنند. در ادامه گِردگَرد شمارو با بهترین زمان سفر به همه مقاصد دنیا آشنا می کنه…

چطور برای سفر های خارجی آماده باشیم!

قبل از هر کاری باید یک پاسپورت معتبر داشته باشید که می تونید برای آشنایی با نحوه گرفتن پاسپورت و تمدید اون قسمت شرایط اخذ و تمدید پاسپورت در وب سایت گِردگَرد رو مطالعه کنید. بعد از اون بایدمقصد سفرتون رو مشخص کنید و ببینید که کشوری که می خواید به اونجا سفر کنید نیاز به ویزا داره یا نه و با انجام مراحل گرفتن ویزا و بلیط سفرتون یک مسافرت فوق العاده رو شروع کنید. تنها مساله اینه که مقصد درستی رو در اون زمان مشخص انتخاب کنید…معمولا بهترین طبقه بندی که برای این موضوع وجود داره اینه که بدونید سفر کردن در هر فصل به کدام مقاصد می تونه بهتر باشه و اینکه چه فستیوال های جذابی توی این زمان ها برگزار میشه!

بهترین مقاصد زمستانی!

بهترین مقاصد زمستانی دنیا

زمستان فصلیه که اگه مقصد درستی رو برای سفرتون انتخاب نکنید ممکنه با بارون و برف و سرمای غیر قابل تحملی روبرو بشید که شرایط سفرتون رو سخت کنه…اما توی همه قاره ها شهر هایی هستند که شرایط فوق العاده ای توی همه فصل ها دارند و وجود فستیوال های مرتبط با سال نو و جشن های کریسمس می تونه انگیزه شما برای سفر توی زمستان رو بیشتر کنه.

اروپا

خیلی از کشورهای اروپایی توی زمستان واقعا آب و هوای سردی دارند اما بهترین مقاصدی که می تونید توی این فصل به اون ها سفر کنید، کشور های فرانسه، سوییس، ایتالیا و استرالیا و اسپانیاست. اگه هم خیلی سرمایی هستید بهتره اندونزی رو برای سفرتون انتخاب کنید.

آسیا

در مورد کشور های آسیایی بهتره بدونید که زمستان برای خیلی از مقاصد شرایط فوق العاده ای وجود داره، کشور های تایلند، ویتنام و جنوب چین آب و هوا سرد ولی مناسبی دارند اما کشور های هند و بورما معمولا توی زمستان هم آفتابی و مطبوع هستند.

افریقا

بعضی از قسمت های شمالی افریقا هم معمولا توی زمستان هوای خنک و مطبوعی داره و برای گشت و گذار توی صحرا زمان مناسبی محسوب میشه اما بهتره توی این فصل به قسمت های ساحلی نرید. کشور های جنوب افریقا مثل کنیا، تانزانیا هم معمولا توی زمستان فوق العاده شلوغ میشه اما حواستون به کشور های ساحلی قسمت شرقی افریقا هم باشه که هنوز گرمای اذیت کننده ای داره!

امریکا

قسمت های مرکزی امریکا و امریکای جنوبی و کارائیب مثل مکزیک، برزیل، ونزوئلا، آرژانتین و چیلی مقاصد مناسبی توی زمستان حساب میشن.  همچنین بیابان های امریکا  هم شرایط مناسبی در این فصل دارند.

پیشنهاد گِردگَرد

برای افرادی که به اسکی علاقه دارند، فرانسه و اسپانیا مقاصد مناسبی هستند و هزینه های مناسب و قابل قبولی هم دارند. قسمت های جنوبی استرالیا هوا بیشتر شبیه تابستان فوق العاده به نظر میرسه و می تونید انواع تفریخات ساحلی و شنا رو توی اون تجربه کنید. به علاوه سنگال هم با هوای گرم و مطبوع مقصد آفتابی مناسبی توی زمستان به حساب میاد.

بهترین مقاصد بهاری!

بهار در یونان

بهار یکی از بهترین زمان ها برای مسافرت به حساب میاد فستیوال های مختلفی توی این فصل مثل کارناوال ریو برزیل، فستیوال فیل های هند، جشن رنگ ها در هند و نپال برگزار میشه که می تونید بهترین کشور ها رو در ادامه ببینید:

اروپا

بهار فصل شگفت انگیزی برای سفر به اروپا به حساب میاد. آفتاب غیر مستقیم که توربست ها بعد از یک سرمای سوزناک خیلی از کشور های اروپایی رو برای سفر انتخاب می کنند. سواحل مدیترانه کم کم گرم میشه و برای شنا کردن مناسب میشه. اسپانیا و یونان دو تا از بهترین مقاصد بهاری اروپا هستند و اندونزی، مالتا و جنوب ایتالیا هم انتخاب های مناسبی به حساب میان و کشور های شمال اروپا هنوز توی بهار کمی سرده.

آسیا

توی خیلی از کشور های آسیایی بهار فصل گرمی محسوب میشه. اما اوایل بهار می تونه زمان فوق العاده ای برای سفر به کشور هایی مثل چین و ژاپن باشه و از اواسط بهار هوای هند، تایلند و بورما به طور طاقت فرسایی گرم میشه.

افریقا

این فصل برای سفر به اکثر کشور های مغرب واقعا ایده آله. هوایی آفتابی با دمایی مطبوع مثل همه کشورهای مدیترانه ای.

امریکا

قسمت های شمال و مرکز امریکا معمولا هوای فوق العاده ای داره. کشور هایی مثل برزیل، کالیفرنیا، مکزیک، کوبا، گوآتمالا کشورهای مناسبی برای این فصل محسوب میشن.

پیشنهاد گِردگَرد

اگه می خواید توی بهار به اروپا برید، پرتغال مقصد مناسبی به حساب میاد. همچنین اسکاتلند هم توی ماه می یکی از زیباترین مقاصد اروپایی با آب و هوای مناسبه.

بهترین مقصد تابستانی!

بهترین مقصد تابستانه دنیا

تابستان فصل گرمیه و آب و هوای خیلی از کشور ها واقعا غیر قابل تحمل میشه اما اگه بدونید کدوم مقاصد توی این فصل شرایط بهترین دارند قطعا می تونید سفر دلپذیر تری رو هم تجربه کنید. از فستیوال های جذاب تابستانه هم میشه به فستویالبین المللی جاز در مونترال، فستیوال تانگو در آرژانتین و فستویال قایق اژدها در هنک کنگ اشاره کرد.

اروپا

یکی از شلوغ ترین زمان ها برای سفر به اروپا که میلیون ها توریست از سراسر دنیا به کشورها و سواحل جنوب اروپا سفر می کنند. هوا توی این فصل واقعا فوق العادست که شاید بهترین قاره برای انتخاب مقصدتون در محدوده اروپا باشه. بجز چند تا کشور مثل اندونزی، ایتالیا و یونان که هوا کمی گرمه بقیه کشور ها معمولا هوای مطبوع و مناسبی دارند. شمال اروپا هم معمولا هوای دوست داشتنی داره و کشور هایی مثل جنوب ایتالیا و جنوب یونان گزینه های مناسبی برای این فصل هستند.

آسیا

کشور های آسیایی معمولا توی تابستان خیلی گرم میشن و بهتره آخرین گزینه برای سفرتون توی تابستان از این قاره باشه. شاید فقط مقاصد محدوددی مثل بالی، جزیره های جنوبی اندونزی گزینه های نسبتا مناسبی محسوب بشن چون بقیه کشور ها گرما و رطوبت زیادی دارند.

افریقا

کشور های محدوده مغرب معمولا توی تابستان هم پر از توریسته اما کلا هوای افریقا مخصوصا نزدیک به بیابان ها خیلی گرم میشه. سواحل آتلانتیک در مراکش معمولا توی این فصل هوای مطبوعی داره و کشور های کنیا و تانزانیا هم گزینه های مناسبی برای سفر در تابستان به حساب میان.

امریکا

قسمت های شمالی امریکا معمولا خیلی گرم و خشکه. امریکای مرکزی شرایط بهتری توی تابستان داره و معمولا کمی هم بارون میباره. اما به طور کلی سپتامبر برای همه کشور های محدوده امریکا زمان فوق العاده ای به حساب میاد و مهم ترین مساله اینه که توریست های کمتری توی این زمان به کشور های امریکایی میان و قیمت ها هم به طرز شگفت انگیزی ارزون تره.

پیشنهاد گِردگَرد

تابستان برای رفتن به سواحل کورسیکا یکی از بهترین زمان ها به حساب میاد. قسمت های شمالی اروپا و کشور هایی مثل ایسلند و همچنین استرالیا هم از بهترین مقاصد تابستانی دنیا به حساب میان.

بهترین مقصد پاییزه!

بهترین مقصد پاییزی دنیا

پاییز فصل رنگ ها مختلف و فصلی که می تونه مطبوع ترین هوارو توی خیلی از مقاصد داشته باشه.مهم ترین فستیوال های این فصل هم جشن دیوالی در هند، کارناوال مومباسا در کنیا، فستیوال روز مرگ در مکزیک و روز شکرگزاری در نیویورک اشاره کرد.در ادامه گِردگَرد شمارو با بهترین کشور هایی که می تونید توی پاییز از اون ها دیدن کنید آشنا می کنه.

اروپا

اوایل پاییز برای کشور های اطراف مدیترانه زمان مناسبی به حساب میاد. شهر های سواحل جنوبی ترکیه، جنوب ایتالیا و اسپانیا و جزایر جنوبی مدیترانه مثل قبرس و جزایر یونان بهترین گزینه ها هستند و هر چه به اواخر پاییز نزدیک تر بشه پیدا کردن کشوری که هنوز گرم و آفتابیه، سخت تر میشه.

آسیا

یکی از بهترین فصل ها برای سفر به آسیا… از ماه اکتبر هوای کشور های تایلند، ویتنام، جنوب چین و هند واقعا فوق العاده میشه و زمان خوبی برای سفر به حساب میاد.

افریقا

قسمت های شمالی افریقا توی پاییز معمولا هوای مناسب و مطبوعی داره کشور هایی مثل تونس و مصر توی پاییز پر از توریست میشن.

امریکا

قسمت های مرکزی و جنوبی امریکا و کشور هایی مثل مکزیک، برزیل، ونزوئلا، آرژانتین و چیلی کم کم هوا بارونی میشه و هر چه به آخر پاییز نزدیک بشیم زمان مناسب تری برای سفر به این مناطق به حساب میاد.

پیشنهاد گِردگَرد

ترکیه توی پاییز واقعا فوق العادست و دماس هوا خیلی مطبوعه فقط بهتره دیگه شهر های غیر ساحلی اون رو انتخاب کنید. قبرس هم با آب و هوای مدیترانه ای حتی توی اکتبر هم هوای مناسبی داره. اگه هم می خواید به کشور های آسیایی سفر کنید بهتره بدونید که هند یکی از بهترین کشور ها محسوب میشه که شرایط ایده آلی توی این فصل داره.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *