• منو
 • منو
هزینه های زندگی در استرالیا

هزینه های سفر و زندگی در استرالیا

Avatar
بلیط هواپیما

استرالیا یکی از گران ترین کشور های دنیا محسوب می شود که این موضوع برای افرادی که دلار آمریکا و یا یورو هم پول ست کملی کشورشان است کاملا محسوس است. شاید شنیده باشید که استرالیا کشور ارزانی است ولی باید بدانید که این موضوع تنها برای افرادی که در این کشور زندگی می کنند و درآمدی مشخص از دلار استرالیا دارند صادق است و در مورد توریست ها و افرادی که از سایر کشور ها امده اندف هزینه ها تا میزان زیادی گران است. در آمد در این کشور معمولا از خیلی از کشور های دنیا بیشتر است و  با این درآمد قیمت ها تقریبا ارزان هم به نظر می رسند.

کیفیت بالای زندگی، بالا بودن میزان درآمد و شرایط مناسب برای زندگی باعث شده تا خیلی از افراد در سراسر دنیا مایل به زندگی در این کشور و یا حتی تجربه چند روز سفر را در آن داشته باشند. ولی باید بدانید که آگاه بودن از میزان هزینه های بالقوه و هزینه های رایج در این کشور می تواند به شما کمک کند تا برنامه ریزی و شناخت بیشتری از جزئیات هزینه ها داشته باشید و تجربه بهتری را در این کشور به دست آورید.

جالب است که بدانید در یک نظر سنجی که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، سیدنی به عنوان بیست و نهمین شهر گران دنیا در بین ۲۰۹ شهر رتبه بندی شده و باید بدانید که این شهر به عنوان گران ترین شهر استرالیا نیز شناخته می شود که ملبورن، پرت،کاتبرا و بریزبن در ردیف های پایین تر آن قرار می گیرند. در ادامه این مقاله با گِردگَرد می توانید با هزینه های استرالیا، سطح درآمد و جزئیات مربوط به آن بیشتر آشنا شوید.

واحد پول استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

واحد پول این کشور دلار استرالیاست، اولین پول  پلیمری یا پلاستیکی دنیا که با علامتی مشابه با دلار آمریکا همانند $ نشان داده می شود و کد اختصاری آن AUD است. اسکناس های دلار استرالیا به صورت، ۵ دلاری، ۱۰ دلاری، ۲۲۰ دلاری، ۵۰ دلاری و ۱۰۰ دلاری است و سکه ها رایج آن هم ۵، ۲۰ و ۵۰ سنتی هستند. بهترین ارزی که می توانید در استرالیا آن را به پول رایج این کشور تبدیل کنید یورو و دلار آمریکاست که می توانید آن را راحت تر از هر ارز دیگری تبدیل کنید. به علاوه برای اینکه اطلاعات کامل تری در مورد تبدیل پول در استرالیا و جزئیات آن بدانید، می توانید قسمت پول رایج استرالیا را در وب سایت گِردگَرد مطالعه کنید.

سطح زندگی و هزینه ها در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای مهاجرت محسوب می شود. کشوری با معیار ها و فاکتور های برتر زندگی که شرایط مساعدی را فراهم ساخته است. معمولا افرادی که در این کشور زندگی می کنند میزان درآمدی بالاتر از سایر کشور ها را دریافت می کنند و از طرفی هم زیاد بودن هزینه ها برای این افراد چندان محسوس نیست. اما افرادی که برای سفر به این کشور می آیند باید هزینه های هنگفتی را برای موارد مختلف ان پرداخت کند. سیدنی یکی از گران ترین کشور های دنیاست و یقینا برای سفر به آن باید برنامه ریزی درستی داشته باشید و از جزئیات قیمت ها نیز آگاه باشید. باید بدانید که سیدنی یکی از زیباترین شهر های دنیاست و بندر جذاب و خانه اپرای فوق العاده ای دارد که در کنار سرگرمی ها و ساحل زیبا و آب و هوای مناسبش مقصد بی نظیری برای زندگی و سفر محسوب می شود.

اما در مورد هزینه های استرالیا باید بدانید که در شهر های مختلف آن  شرایط متفاوت و هزینه های تا میزان زیادی متغیر است. و معمولا شهر های بزرگ لوکس تر و گران تر هستند. معمولا بیشترین هزینه ها در سیدنی به اقامت اختصاص یافته است و اجاره و خرید خانه ها در سیدنی معمولا از هر چیز دیگری در این کشور گران تر است و هر چه از شهر هاب یزرگ دور تر شوید و به اطراف شهر نزدیک تر باشید هزینه آن نیز کاهش پیدا می کند.

ارزان ترین شهر های استرالیا عبارتند از:

 • Hobart
 • Canberra
 • Adelaide
 • Gold Coast
 • Newcastle
 • Wollongong
 • Cairns

به طور کلی برای درک بهتر این موضوع باید بدانید که هزینه زندگی در استرالیا ۷۰٫۶۴ درصد بیشتر از ایران است و هزینه اجاره خانه که از گران ترین فاکتور های زندگی در استرالیا محسوب می شود تقریبا ۹۹٫۸۶ درصد از ایران گران تر است. هزینه های زندگی در یک هفته در استرالیا تقریبا ۵۶۰ دلار می شود که این زقم نسبت به خیلی از مقاصد واقعا زیاد و پر هزینه است.

درآمد در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

حتما تا اینجا متوجه شده اید که میزان درآمد در استرالیا واقعا زیاد است و بیشتر مردم میتوانند میزان زیادی از پولهایشان را تا هزاران دلار در سال پس انداز کنند. بالا بودن درآمد ها باعث شده تا گران بودن اقلام و جناس چندان برای مردم محسوس نباشد و این درحالی است که یک فنجان قهوه ۴ دلار و اجاره یک اتاق یک تخته در در مکان نه چندان گران در ملبورن حدود ۳۵۰ دلار برای یک هفته باشد.

در آمد مردم استرالیا برای هر ساعت حداقل ۱۷٫۲۹ دلار است و حداقل میزان درآمد ماهانه در استرالیا حدود ۵۴۰۰۰ دلار می شود که تقریبا ۳۵۰۰ دلار آن هر ماه به مالیات تعلق دارد. بیشترین درآمد ۱۵۰۰ دلار برای یک هفته است. جالب است که بدانید اجاره خانه ها در این کشور به صورت هفتگی پرداخت می شوند. در ادامه می توانید درامد برخی از اقشار استرالیایی را مشاهده کنید.

 • ظرفشویی: ۴۵۰۰۰ دلار
  آشپز پیتزا:  ۴۷،۰۰۰ دلار
  سنگ آهک: ۵۲۰۰۰ دلار
  مکانیک: ۵۳،۰۰۰ دلار
  کار در مزرعه: ۵۴۰۰۰ دلار
  راننده کامیون : ۵۶۰۰۰ دلار
  معمار: ۶۰،۰۰۰ دلار
  معلم: ۷۶۰۰۰ دلار
  پرستار: ۸۰۰۰۰ دلار
  مهندس: ۸۲،۰۰۰ دلار
  معدنچی: ۱۰۰،۰۰۰ دلار
  دکتر: ۱۱۰،۰۰۰ دلار

اجاره ملک در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین هزینه ها برای زندگی در استرالیا مربوط به اجاره ملک است که البته در شهر ها و مناطق مختلف استرالیا شرایط متفاوتی دارد. در سیدنی میانگین قیمت یک خانه حدود ۱ میلیون دلار است و در Hobart برای خرید خانه باید تقریبا نصف آن را پرداخت کنید. هزینه اجاره ها هم در سیدنی تقریبا دو برابر شهری مثل Hobart است.

هزینه تحصیل در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

تحصیل در استرالیا مستلزم کنترل هزینه های اقامت، غذا و سایر هزینه های زندگی است.  معمولا میانگین هزینه های دانشجوبان استرالیایی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار در هفته این و در سال تقریبا ۳۰۰۰۰ دلار تخمین زده می شود. تقریبا ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه ها به اقامت و اجاره خانه اختصاص دارد و معمولا دانشجو ها یک هم اتاقی انتخاب می کنند که هزینه هفتگی اجاره ها را شریکی پرداخت کنند.

هزینه خدمات در استرالیا

بیشترین میزان هزینه های زندگی در آلمان صرف اجاره خانه می شود مثلا هزینه اجاره اتاق یک تخته در مرکز شهر حدود ۱۶۶۵٫۴۴ دلار استرالیا می شود و همین اتاق در جایی دور تر تقریبا ۱۲۶۶٫۳۰ دلار استرالیا است. به طور کلی برای مواردی مثل آب، گاز، برق و گرمایش و سرمایش یک آپارتمان ۸۲ متر مربعی باید حدود ۱۹۹٫۱۰ دلار استرالیا اختصاص دهید.

هزینه خوراک و ملزومات زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

در مورد هزینه خوراک و خوردن یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت تقریبا ۱۸ دلار استرالیاست و اگر بخواهید برای دو نفر در یک رستوان متوسط غذا بخرید باید حدود ۸۰ دلار استرالیا پرداخت کنید. هزینه یک وعده غذا در مک دونالد هم حدود ۱۱ دلار می شود.

در استرالیا هزینه خوراک و ملزومات زندگی نسبت به خیلی از کشور های مطرح دنیا همانند انگلیس هم گران تر است. برای مثال باید بدانید که ۱۲ عدد تخم مرغ در لندن تقریبا ۳٫۴۱ دلار می شود در حالی که در سیدنی حدود ۴٫۸۶ دلار است. ۱ کیلو سیب زمینی در لندن ۲٫۱۶ دلار و در سیدنی ۳٫۲۹ دلار و این موضوع نشان می دهد که هزینه ها در استرالیا به خصوص سیدنی تا میزانی می تواند گران باشد.

هزینه حمل و نقل در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا

شهر های بزرگ استرالیا یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل را در دنیا دارند و هزینه ها معمولا برای افرادی که در آن جا کار و زندگی می کنند چندان بالا نیست اما در مورد توریست ها و مسافرانی که از استرالیا دیدن می کنند شرایط کمی متفاوت است و استفاده از کارت های حمل و نقل برای کاهش هزینه ها الزامی است. به علاوه بهتر است به جای استفاده از تاکسی که معمولا در همه شهر های استرالیا گران ترین گزینه است از اتوبوس یا تراموا که هزینه ای مناسب تر دارد استفاده کنید. هزینه تاکسی در این کشور از حدود ۴٫۳۳ دلار استرالیا شروع می شود و به ازای هر کیلومتر ۲ دلار استرالیا به ان اضافه می شود. اگر می خواهید در مورد انواع وسایل نقلیه در استرالیا بیشتر بدانید بهتر است قسمت حمل و نقل در استرالیا وب سایت گِردگَرد را مشاهده کنید. علاوه بر آن باید بدانید که قیمت هر لیتر بنزین در استرالیا حدود ۱٫۴۷ دلار این کشور است.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *