• منو
  • منو
پول رایج آلمان

پول رایج آلمان

Avatar
بلیط هواپیما

آلمان کشوری که در قلب خود تاریخ و فرهنگ جذابی را جای داده و یکی از توریستی ترین و پر طرفدار ترین مقاصد دنیا برای سفر و زندگی محسوب می شود. کشوری با فستیوال های شاد و سنتی در کنار مدرن ترین سرگرمی ها و مراکز دیدنی که شاید مهم ترین موضوعی که باید قبل از سفرتان به تک تک شهر های آلمان در مورد پول رایج این کشور و تبادل ارز آن بیشتر بدانید که سفر آسوده تری را تجربه کنید. باید بدانید آلمان کشور گرانی است و امکانات و شرایط فوق العاده راحتی برای تبدیل ارز در آن وجود دارد اما کم شدن مالیات و کمیسیون ها موجب می شود تا در زمان تبدیل ارز کمی نسبت هزینه هایتان بیشتر شود و باید در مورد این موضوع به اندازه کافی دقیق باشید و در مورد بهترین راه ها و روش ها برای چنج کردن پولتان آگاه باشید و بدانید به همراه داشتن کدام ارز در این سفر برایتان بهتر است و راحت تر می توانید ان را تبدیل کنید. در ادامه این مقاله با گِردگَرد همراه باشید تا با واحد پول و تاریخه و تبدیل آن بیشتر آشنا شوید.

 

نگاهی به تاریخچه پول آلمان

پول رایج آلمان

درست در ۱ ژانویه  سال ۲۰۰۲، دوازده کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله اتریش و آلمان یورو را به عنوان پول رایج و رسمی کشور انتخاب کردند. در اوایل دولت از انجام چنین کاری مطمئن نبودند و اتریشی ها هم هنوز شیلینگ خودشان را ترجیح می دادند. باید بدانید که با شروع جنگ جهانی اول پول رایج آلمان Papiermark بود. بعد از جنک اسم آن به Rentenmark تغییر پیدا کرد و بعد از آن از سال ۲۰۰۲ یورو به عنوان ارز این کشور برگزیده شد.

واحد پول آلمان

پول رایج آلمان

یورو واحد پول کشور آلمان که خود آلمانی ها ان را به صورت اویرو (OY-row) تلفظ می کنند. ارزی که در ۱۹ کشور عضور اتحادیه اروپا رایج است و با علامت اختصاری € مشخص می شود. هر یورو به ۱۰۰ سنت تقسیم می شود و پر خرد های آن عبارتند از ۲ یورویی، ۱ یوروی، ۵۰ سنتی، ۲۰ سنتی، ۱۰ سنتی، ۵ سنتی و ۲ سنتی. اسکناس های رایج در آلمان هم ۵۰۰ یورویی، ۲۰۰ یورویی، ۱۰۰ یورویی، ۵۰ یورویی، ۲۰ یورویی، ۱۰ یوروی و ۵ یوروی هستند. برای طرح روی سکه ها از عکس های کشور های عضور اتحادیه اروپا استفاده شده و روی اسکناس ها هم عکس دروازه، پنجره و پل و نقشه اروپا هک شده است.

یورو بعد از دلار آمریکا به عنوان دومین پول رایج دنیا محسوب می شود که در سال ۲۰۱۷ در روز حداقل ۳۳۷ میلیون مورد استفاده قرار گرفته است.

جالب است بدانید که علامت با الهام از طرح اپسیلون Є گرفته شده است و حرف اول اروپا نیز محسوب می شود. از طرف دیگر وجود دو خط موازی در ان به معنی ثبات و پایداری این ارز محسوب می شود. هر کدام از اسکناس ها رنگ مخصوصی دارند و معمولا طرح دروازه و پنجره در قسمت جلوی آن ها و طرح پل در پشت اسکناس ها هک شده است.

تبدیل ارز در آلمان

پول رایج آلمان

درست از زمانی که در یکی از فرودگاه های آلمان به زمین نشستید باید به فکر تهیه کردن پول و اسکناس های این کشور باشید. چون برای گرفتن تاکسی و رفتن به هتل و یا خریدن یک بطری آب هم به یورو احتیاج دارید. بهتر است از دستگاه های ATM  که در قیمت های مختلف فرودگاه وجود دارد استفاده کنید و یا قبل از سفرتان کمی یورو خریداری کنید و همراهتان داشته باشید. اگر با خودتان دلار داشته باشید زمانی تبدیل ارز در صرافی ها کمی مالیات و ارزش افزوده از آن کسر می شود و بهترین راه برای تبدیل ارزتان این است که از ماشین های ATM  استفاده کنید که تقریبا در همه قسمت های فرودگاه و در همه شهر های آلمان به راحتی پیدا می شود و در آلمان به آن Geldautomat  گفته می شود. یکی از ارزان ترین روش ها برای تبدیل دلار به یورو که هیچ پول اضافی هم از حسابتان کم نمی شود. علاوه بر آن بانک ها هم برای تبدیل ارز کارتان را به سرعت انجام می دهند و اگر چک مسافرتی داشته باشید می توانید به راحتی از حسابتان یورو برداشت کنید

پول رایج آلمان

می توانید هم قبل از سفرتان  یورو بخرید و همراه خودتان داشته باشید ولی د رهر صورت پیشنهاد گِردگَرد این است که حتما مقداری هم دلار همراهتان داشته باشید چون اگر زمانی پول کم آوردید و مشکلی برایتان پیش آمد راحت ترین ارز برای تبدیل کردن در آلمان دلار است.

معمولا در همه ایستگاه های مترو، فروشگاه ها، فرودگاه، مراکز خرید و ایستگاه های قطار دستگاه های ATM پیدا می شود و می توانید خیلی راحت زبان آن را روی انگلیسی تنظیم کنید و پولتان را به یورو تحویل بگیرید. فقط قبل از استفاده باید کد ۴ رقمی خود را داشته باشید.

کارت های اعتباری  هم برخلاف آمریکا در خیلی از جاها مثل فروشگاه ها، کافه هار و رستوران ها به سختی پذیرفته می شود و تقریبا ۸۰ درصد آن ها تنها پول نقد قبول می کنند. برای این موضوع می توانید به محض ورودتان به هر فروشگاه یا رستورانی بپرسید که کارت هم قبول می کنند یا خیر و یا سعی کنید همیشه قبل از رفتنتان به این مکان ها به اندازه کافی اسکنانس و پول خرد همراهتان باشد تا به مشکلی بر نخورید.

ویزا و مسترکارت هم در آلمان پذیرفته می شود اما نه همه جا. کارت های اعتباری هم چندان رایج نیستند و بهتر است که با این کارت ها از طریق دستگاه های ATM  پول نقد بگیرید و خیالتان از بابت قبول کردن یا نکردن کارت راحت باشد.

پول رایج آلمان

باید بدانید بانک های آلمان از ساعت ۸٫۵ صبح شروع به کار می کنند و تا ۱۷ عصر هم باز هستند. در شهر های کوچک تر معمولا  معمولا صبح های زود تر و موقع ناهار بانک ها هم تعطیل هستند. همچنین آخر هفته ها هم بانک ها تعطیل هستند. کارمندان بانک معمولا به راحتی انگلیسی صحبت می کنند و معمولا می توانید بدون مشکل متوجه صحبت هاشان شوید یا منظورتان را به آن ها برسانید. ATM ها در دسترس ترین و بهترین گزینه ها برای تبدیل ارز هستند که همه ساعت های روز و هر ۷ روز هفته می توانید از آن ها استفاده کنید.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *