• منو
  • منو
تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

Avatar
بلیط هواپیما

آلمان یکی از بهترین کشور های دنیا برای تحصیل و درس خواندن محسوب می شود. کشوری که در لیست پر طرفدار ترین مقاصد تحصیلی دنیا به شمار می رود و با داشتن دانشگاه هایی در سطوح عالی امکانات و تجهیزاتی مدرن افراد زیادی از کشور های مختلف دنیا را به سوی خود جذب می کند. امکان تحصیل به صورت رایگان و کیفیت بالای آموزش به خصوص در رشته هایی مثل مهندسی و علوم طبیعی این کشور را برای تحصیل جذاب تر می کند. جالب است که بدانید طبق اطلاعات یونسکو در سال ۲۰۱۳ این کشور به عنوان پنجمین کشور پر طرفدار دنیا برای تحصیل انتخاب شدو هر ساله نیز به تعداد افرادی که آلمان را برای درس خواندن انتخاب می کنند اضافه می شود. باید بدانید دولت آلمان قصد دارد تا در سال ۲۰۲۰ دانشجویان بین امللی خود را تا ۳۵۰ هزار نفر افزایش دهد و به همین منظور زیر ساخت های کشور را به منظور افزایش دانشجوها و ایجاد رغبت بیشتر برای تحصیل در این کشور فراهم می کند. یکی از مهم ترین تحولاتی که در مورد جذب دانشجوهای بین المللی در آلمان صورت گرفت، ورود هندی ها برای تحصیل در دانشگاه های این کشور است که بعد از چین به عنوان دومین جمعیت بزرگ دانشجو های آلمان شناخته می شوند. در این مقاله با GerdGard.com همراه باشید تا با جزئیات تحصیل در آلمان و هزینه ها و شرایط آن بیشتر آشنا شوید.

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان

در آلمان حدود ۳۸۰ دانشگاه وجود دارد که ۱۷۰۰۰ رشته و برنامه مختلف در آن ها آموزش داده می شود. خیلی از معتبر ترین و معروف ترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار گرفتند و جالب است که بدانید ۱۳ دانشگاه از ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا در آلمان هستند. این کشور ۴۰۰ دانشگاه دولتی دارد که ۹۵ درصد از دانشجو های کشور در آن درس می خوانند و مهم ترین موضوعی که در مورد این دانشگاه ها وجود دارد این است که دولتی هستند و هیچ هزینه ای از دانشجو ها دریافت نمی کنند. به علاوه در آلمان حدود ۱۰ موسسه خصوصی هم فعالیت می کنند که خیلی از آن ها هم با اینکه تحت حمایت دولت نیستند، رایگان هستند. بهترین دانشگاه های آلمان در شهر های مختلف آن از جمله مونیج، برلین و ۳۸ شهر دیگر پراکنده هستند و ۴۷ دانشگاه در این کشور در لیست بهترین دانشگاه های دنیا هستند.

بهترین دانشگاه آلمان دانشگاه LMU مونیخ است و بهترین دانشگاه در برلین دانشگاه Humboldt نام دارد و در بیش از ۵۰۰ رشته مختلف دانشگاهی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود و این به این معناست که شما می توانید در آلمان  در هر رشته ای که دوست دارید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

دانشگاه LMU مونیخ

دانشگاهی که به عنوان دومین دانشگاه شلوغ آلمان شناخته می شود و  تقریبا ۱۳ درصد از دانشجوهایی که در آن تحصیل می کنند، خارجی هستند. این دانشگاه در سال ۱۴۷۲ راه اندازی شد و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور نیز شناخته می شود.

تحصیل در برلین مثل درس خواندن در لندن و نیویورک فاکتور های جذابی دارد و وجود فرهنگ های جذاب، هزینه های معقول و امکانات خوب برای زندگی و تحصیل از مهم ترین آن ها به شما می رود. ۳ دانشگاه برلین که در لیست ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته دانشگاه Humboldt، دانشگاه Freie و دانشگاه Technische هستند  که به ترتیب در رتبه های ۱۲۱، ۱۳۰ و ۱۴۷ دانشگاه های دنیا قرار دارند.

تحصیل در خیلی از دانشگاه های آلمان مثل دانشگاه کلن، دانشگاه LMU مونیخ، دانشگاه گوته فرانکفورت، دانشگاه RWTH Aachen، دانشگاه Münster، دانشگاه Ruhr در Bochum، دانشگاه Duisburg-Essen، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه FAU و دانشگاه فنی مونیخ (TUM) هم رایگان هستند که مهم ترین موضوعی که در مورد خیلی از این دانشگاه ها وجود دارد این است که زبان آلمانی را به خوبی بدانید.

رایج ترین رشته های تحصیل

تحصیل در رشته های مهندسی، مدیریت بازرگانی، انسان شناسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر و هنر از رایج ترین رشته های دانشگاه های آلمان محسوب می شود که تعداد دانشجوهای زیادی در این کشور آن ها را برای درس خواندن انتخاب می کنند.

هزینه تحصیل

تحصیل در آلمان

در آلمان ۱۶ ایالت مختلف وجود دارد که هر کدام طبق قوانین و مقررات مشخص خود هزینه های تحصیل متفاوتی دارند. به علاوه باید بدانید که تحصیل در آلمان در ۵ مقطع تحصیلی صورت می گیرد که شامل آموزش پیش دبستانی، مقطع ابتدایی، مقطع دوم تحصیلی، آموزش دانشگاهی و مقاطع بالاتر تحصیلی است که هرکدام با توجه به ایالت، نوع مدارس و دانشگاه و شرایط تحصیل هزینه های متفاوتی دارد. برای مثال هزینه های تحصیل در دبیرستان در بعضی از ایالت ها حدود ۱۰۰۰ یورو در سال و در برخی دیگر کاملا رایگان است.

تحصیل در آلمان

برآورد هزینه های تحصیل یکی از اولین فاکتور هایی است که در انتخاب مقصد تحصیلی مورد توجه دانشجو ها قرار می گیرد. اگرچه خیلی از دانشگاه های آلمان در مقطع لیسانس به صورت رایگان هستند اما با این حال دانشگاه های آلمان در ایالت های مختلف هزینه های متفاوتی دارند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان باید هزینه های زیادی پرداخت کنید و علت آن هم این است که این دانشگاه ها از همه هزینه های خود را از راه شهریه ها تامین می کنند. هزینه این دانشگاه ها برای هر سال تقریبا ۲۰۰۰۰ یورو می شود.

چرا در آلمان درس بخوانیم؟

تحصیل در آلمان

اینکه در دانشگاهی معتبر و با کیفیت درس بخوانید و در کشوری مدرن و پیشرفته همچون آلمان زندگی کنید به شما کمک می کند تا در آینده شغل و کار و حتی زندگی شخصیتان هم موفق تر باشید. یاد گرفتن زبانی جدید باعث می شود تا با دنیای جدیدی از آدم ها و فرهنگ ها و سنت های متفاوت آشنا شوید تجربه جدید از زندگی را به دست آورید. صد ها دانشگاه در آلمان وجود دارد که تحصیل در آن ها کاملا رایگان است و یا هزینه های فوق العاده پایینی دارد و مهم نیست رشته انتخابی شما پزشکی باشد یا مهندسی و تجارت و یا معماری… ترکیب کیفیت بالای آموزش در کنار فرهنگ جذاب و زندگی مدرن و آرام در آلمان مهم ترین دلیل خیلی از دانشجوهایی است که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند و مسیر زندگی خود را به سمت و سویی که معمولا رو به پیشرفت و ترقی است، سوق می دهند.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *