• منو
  • منو
فرودگاه ترکیه

فرودگاه های ترکیه

Avatar
بلیط هواپیما

ترکیه کشوری که در حاشیه جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و نیمی از اون در قاره اروپا و نیمی در قاره آسیا قرار داره و به عنوان یکی از کشور های توریسیتی و گردش پذیر ییشتر از ۵۵ فرودگاه بزرگ داره که ۳۵ فرودگاه اون بین المللی هستند و در شهر های مختلف ترکیه قرار گرفتند و همین موضوع باعث شده تا دسترسی به همه شهر های مهم این کشور از هر مقصدی در دنیا، به راحتی امکان پذیر باشه. بهتره با GerdGard.com همراه باشید تا با امکانات و شرایط کلی فرودگاه های ترکیه بیشتر آشنا بشید.

ترکیه کشوری که در حاشیه جنوب شرقی اروپا قرار گرفه و نیمی از اون در قاره اروپا و نیمی در قاره آسیا قرار داره و به عنوان یکی از کشور های توریسیتی و گردش پذیر ییشتر از ۵۵ فرودگاه بزرگ داره که ۳۵ فرودگاه اون بین المللی هستند و در شهر های مختلف ترکیه قرار گرفتند و همین موضوع باعث شده تا هر دسترسی به همه شهر های مهم این کشور از هر مقصدی در دنیا، به راحتی امکان پذیر باشه. بهتره با GerdGard.com همراه باشید تا با امکانات و شرایط کلی فرودگاه های ترکیه بیشتر آشنا بشید.

از سال ۲۰۰۰ کشور ترکیه شروع به پیشرفت فوق العاده ای در صنعت هوایی کرد و جالبه بدونید که تا سال ۲۰۰۳ فرودگاه های ترکیه تنها ۳۴ هزار مسافر در سال رو جابجا می کردند ولی با گشترش این صنعت و رشد سریعی که ترکیه در پیش گرفت در سال ۲۰۱۰ این تعداد به ۱۳۰ میلیون مسافر در سال رسید و در تمام اروپا به عدد قابل ملاحضه ای دست پیدا کرد.

نقشه فرودگاه های ترکیه

بزرگ ترین و مهم ترین فرودگاه حال حاضر در کشور ترکیه یعنی فرودگاه آتاترک استانبول در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰۲ میلیون مسافر رو در سال جابجا کرده و در رده یازدهمین فرودگاه پر تردد و پر جمعیت دنیا قرار داره. درسته که این فرودگاه بشتر از ۱۵ سال پیش باز گشایی شده اما بهتره بدونید که در سال ۲۰۱۲ ترمینال بین المللی اون به عنوان راحت ترین ترمینال اروپا و فرودگاه آتاترک هم به عنوان امن ترین فرودگاه در خاورمیانه و بالکان شناخه شد.

فرودگاه آتاترک

یکی دیگه از فرودگاه های اصلی و مهم ترکیه فرودگاه صبیحا گوکنه که در کنار فرودگاه آتاترک به عنوان پر تردد تربن فرودگاه ها در زمینه پرواز های ورودی شناخته میشن. موضوع جالبی که باید در مورد فرودگاه های ترکیه بدونید اینه که این کشور در حال احداث بزرگ ترین فرودگاه های دنیا در منطقه آرناوت کوی قسمت اروپایی استانبوله که قراره با ظرفیتی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون مسافر در سال به عنوان اولین فرودگاه پر تردد کشور ترکیه در نظر گرفته بشه و بعد از ان فرودگاه آتاترک بسته و به این فرودگاه منتقل بشه. داخل این فرودگاه یک فروشگاه بزرگ تعبیه شده و ساختمان اصلی فرودگاه با وسعتی حدود ۱۳ هکتار و پارکینک هوشمند اون با گنجایشی حدود ۲۵ هزار ماشین به عنوان بزرگ ترین پارکینگ در سراسر اروپا خواهد شد.

فرودگاه ترکیه

امکانات فرودگاه های ترکیه

اکثر فرودگاه های ترکیه معمولا امکانات خوب و معماری خاص و قابل قبولی دارند.  امکاناتی مثل فروشگاه های بزرگ و بدون مالیات، اینترنت وای فای رایگان، کافه و رستوران های مختلف با انواع غذاهای ترکی و بین المللی، سالن های استراحت خصوصی و عمومی در فرودگاه برای کسانی که بخاطر تاخیر پرواز مجبورند زمان بیشتری در فرودگاه بمونند. در واقع شما می تونید توی سالن های استراحت ۲۴ ساعته فرودگاه تا هر زمانی که لازمه بشینید و استراحت کنید و توی این سالن ها از امکانات شارژر موبایل و خشک شویی و حتی هتل استفاده کنید. آرایشگاه و خدمات پزشکی هم بخش دیگه ای از این امکانات هستند. همچنین برای تبدیل ارزتون هم می تونید در بانک ها و صرافی های این فرودگاه ها پولتون رو به لیر تبدیل کنید. بانک های ترکیه معمولا همه  روزهای هفته به جز شنبه و یکشنبه باز هستند که بهتره حواستون به این موضوع باشه. صرافی های تبادل ارز توی همه قسمت های ترمینال های ورودی و خروجی بین المللی به راحتی پیدا میشه ولی بهتره توی فرودگاه به میزان نیازتون برای جابجا شدن و یک وعده غذا پولتون رو تبدیل کنید و بقیه پولتون رو توی صرافی های داخل شهر چنج کنید چون معمولا قیمت مناسب تری دارند… این موضوع رو هم باید بدونید که خیلی از مسافر هایی که به فرودگاه های بزرگ ترکیه مثل آتاترک میان از قیمت بالای غذاها و اجناس فرودگاه ناراضی هستند و شاید اگه بخوام واضح تر براتون توضیح بدم قیمت یک فنجون قهوه توی این فرودگاه تقریبا ۴۰ درصد از فرودگاه های اروپایی هم بیشتره و توی مرکز شهر هم می تونید با نصف قیمت اون فنجون قهوه رو خریداری کنید.

در مورد حمل و نقل هم توی اکثر فرودگاه های این کشور شبکه حمل و نقل عمومی خوبی مثل اتوبوس، مترو و تاکسی وجود داره و می تونید با استفاده از اون ها به راحتی خودتون رو به مرکز شهر برسونید فقط در مورد هزینه ها بهتره بدونید که اکثر تاکسی ها قیمت بالایی دارند و استفاده از مترو و اتوبوس می تونه گزینه بهتری برای جابجایی تون باشه؛ معمولا کرایه ها هم فقط به صورت لیر پذیرفته میشه پس حواستون باشه تا اگه ارزی ندارید یا می خواید پولتون رو داخل شهر تبدیل کنید حتما مقداری که برای تاکسی نیازه رو توی فرودگاه بخرید تا موقع دادن هزینه اون ها دچار مشکل نشید.

در مورد سفر های خانوادگی و یا مواقعی که چمدان و ساک زیادی هم دارید، تاکسی ها می تونند بهترین گزینه برای شما باشند. اگه هم به اطلاعات بیشتری در مورد سیستم حمل و نقل عمومی کشور ترکیه احتیاج دارید حتما سری به قسمت حمل نقل در ترکیه در وب سایت گِردگَرد بزنید.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *